Pavyzdžiui, įrodyta, kad unikali vyšnių ir kivių sudėtis yra naudinga ir puikiai pagerina bendrą miego kokybę, rašo express.co.uk.
„Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition“ žurnale atkreiptas dėmesys į kivių naudą miegui. Remiantis žurnale paskelbtais tyrimais, kiviuose yra daugybė naudingų junginių, įskaitant antioksidantus ir serotoniną.
Įrodyta, kad abi šios medžiagos yra naudingos gydant miego sutrikimus, nes padeda lengviau užmigti, pagerinti miego trukmę ir kokybę.
Suvalgykite kivių
Tokia išvada buvo padaryta atlikus tyrimą su 24 tiriamaisiais, priklausančiais 20-55 metų amžiaus grupei.
Visi dalyviai keturias savaites kiekvieną vakarą valandą prieš miegą vartojo kivius, vėliau buvo vertinami įvairūs miego parametria.
Po keturių savaičių tiriamieji pastebėjo, kad sumažėjo prabudimų dažnis ir laikas, taip pat sutrumpėjo laikas, per kurį užmiegama.
Iš tiesų, užmigimo laikas sutrumpėjo 35,4 proc., o prabudimų dažnis ir laikas sumažėjo 28,9 proc.
Padaryta išvada: „Kivių vartojimas gali palengvinti užmigimą, prailginti miego trukmę ir pagerinti kokybę suaugusiems žmonėms, turintiems miego sutrikimų.“
Nors šiam poveikiui patvirtinti būtini papildomi tyrimai, yra keletas galimų paaiškinimų, kodėl kivi skatina miegą.
Pirma, nustatyta, kad kiviuose esantis serotoninas atlieka išskirtinį vaidmenį reguliuojant miego ciklus. Taip yra todėl, kad jis yra pagrindinis melatonino – miego hormono – cheminis pirmtakas.
Norint išsiaiškinti antioksidantų poveikį miegui, reikia atlikti daugiau tyrimų, tačiau tyrimai rodo, kad sumažėjęs antioksidantų kiekis yra susijęs su prastu miegu.
Miegą skatinantys maisto produktai
Klinikinis psichologas ir miego medicinos ekspertas dr. Michaelas Breusas pridūrė: „Kiviai nėra vienintelis miegą skatinantis produktas.
Yra daug kitų maisto produktų, kurie turi teigiamą poveikį miegui. Magniu ir kaliu turtingi maisto produktai padeda atsipalaiduoti ir pagerina kraujotaką.
Puikiai tinka tamsios lapinės daržovės, bananai, riešutai, sėklos, citrusiniai vaisiai, pomidorai ir neskaldyti grūdai. Daug kalcio turintys maisto produktai padeda padidinti melatonino kiekį.“
Kitas miegą skatinantis produktas, kurį mini sveikatos ekspertai, yra „Montmorency“ vyšnios.
Luizianos valstybinio universiteto vadovaujamo bandomojo tyrimo metu paaiškėjo, kad vyšnių sulčių gėrimas prailgino vyresnio amžiaus nemigos kamuojamų žmonių miego laiką 84 minutėmis.
„Montmorency“ vyšnios, kurios yra vienos iš labiausiai paplitusių vyšnių veislių, būna džiovintos, konservuotos, iš jų gaminamos sultys ir koncentratai.
Šiuose vaisiuose yra ne tik antioksidantų – kaip rodo žemės ūkio tyrimai, jos yra vienas iš nedaugelio maisto produktų, kuriuose natūraliai yra miego hormono – melatonino.