Dantų pastos tūbelės apačioje taip pat yra spalvota juostelė. Kai kurie teigia, kad šios juostelės spalva daug ką pasako apie dantų pastos sudedamąsias dalis. Vis dėlto, kaip ir daugelis internete sklandančių dalykų, teiginys apie šių spalvų kodus yra visiškai klaidingas.
Paaiškino, ką reiškia žymės ant dantų pastos
Spalvota žymė ant dantų pastos tūbelės visiškai nieko nereiškia apie sudedamąsias dalis, todėl neturėtumėte ja vadovautis, rinkdamiesi dantų pastą, rašo healthline.com.
Internete jau kurį laiką sklando vartotojų patarimas apie dantų pastos tūbelių spalvų kodus. Pasak internautų, turėtumėte atkreipti dėmesį į žymas ant dantų pastos.
Apačioje yra mažas spalvotas kvadratėlis, o spalva – juoda, mėlyna, raudona ar žalia, neva atskleidžia dantų pastos sudedamąsias dalis:
Iš tikrųjų spalvotas stačiakampis neturi nieko bendra su dantų pastos sudėtimi. Tai tiesiog gamybos proceso metu padarytas ženklas. Ženklus nuskaito šviesos spindulių jutikliai, kurie praneša mašinoms, kur pakuotę reikia supjaustyti, sulankstyti ar užklijuoti.
Šie ženklai būna įvairių spalvų ir neapsiriboja tik žalia, mėlyna, raudona ir juoda. Skirtingos spalvos naudojamos skirtingų tipų pakuotėms arba skirtingiems jutikliams ir mašinoms. Kitaip tariant, visos spalvos reiškia lygiai tą patį.
Jei tikrai norite sužinoti, kas yra jūsų dantų pastoje, visada galite perskaityti ant dantų pastos dėžutės išspausdintas sudedamąsias dalis.
Dantų pastos sudedamosios dalys
Daugumos dantų pastų sudėtyje yra šių sudedamųjų dalių:
Drėkinamoji medžiaga, neleidžianti pastai sukietėti po atidarymo, pavyzdžiui, glicerolis, ksilitolis, sorbitolis;
Kietosios abrazyvinės medžiagos maisto likučiams pašalinti ir dantims poliruoti, pavyzdžiui, kalcio karbonatas, silicio dioksidas;
- kalcio karbonatas;
- silicio dioksidas.
Rišančioji medžiaga arba tirštiklis, kuris stabilizuoja dantų pastą ir neleidžia jai atsiskirti, pavyzdžiui, karboksimetilceliuliozė; karageninai; ksantano derva;
Saldiklis, nuo kurio neatsiras ėduonies, dėl skonio, pavyzdžiui, natrio sacharinas; acesulfamas K.
Kvapiosios medžiagos, pavyzdžiui, mėtos, pipirmėtės, anyžiaus, kramtomosios gumos arba cinamono;
Paviršiaus aktyvioji medžiaga, padedanti dantų pastai putoti ir emulguojanti kvapiąsias medžiagas, pavyzdžiui, natrio laurilsulfatas, natrio N-lauroilo sarkozinatas;
Fluoridas, kuris yra natūralus mineralas, žinomas dėl savo gebėjimo stiprinti emalį ir užkirsti kelią ėduoniui. Fluoridas gali būti nurodytas kaip natrio fluoridas, natrio monofluorofosfatas arba stanino fluoridas.
Tūbelės dugne esanti spalva nenurodo, kuri iš minėtų sudedamųjų dalių yra dantų pastoje ir ar ji laikoma natūralia, ar chemine.
Daugiau informacijos apie FLUORO daroma žalą galite sužinoti ir dabar vykstančio [TEISMO] AMERICOJE.
- Coming Jan. 13: ‘Fluoride on Trial’ Documentary Exposes 70 Years of Censored Science
- Fluoride on Trial, Day 2: Fluoride Poses Risks to Pregnant Women, Too
- EPA’s Final Witnesses Concede Fluoride’s Harm, Admit to Flaws in Key Study as Trial Closes
- ir t. t.
Kaip manote? Kodėl apie tai tyli [LR SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA]?
MELYNA - pusiau sintetinis
ŽALIA - natūralus gaminys