„Kristina Chéri Photography“ fotografė Kristina Černiauskienė atskleidė, kokių suknelių nuotakos turėtų vengti, kad nesusigadintų šventinės nuotaikos ir galėtų džiaugtis gražiomis vestuvių nuotraukomis.
K. Černiauskienė vestuvių fotografija užsiima jau aštuonerius metus ir per tą laiką įamžino daugiau kaip 200 vestuvių. Norėdama tobulėti šioje srityje, laisvu laiku ji organizuoja projektus, per kuriuos įgyvendina nestandartines vestuvių ir porų fotosesijų idėjas.
„Džiugu, kad tokios fotosesijos tapo įkvėpimu ne tik Lietuvos poroms, bet buvo pastebėtos ir užsienio redaktorių. Mano nuotraukos buvo publikuotos tokiuose tarptautiniuose tinklaraščiuose kaip „Green wedding shoes“, „Wanderin weddings“, „Two secret vows“, – pasakoja moteris.
Į iškilusias problemas reaguoja ramiai
Kristinos teigimu, fotografo darbas kupinas iššūkių. Kai kurių vestuvių metu jai tenka ne tik užfiksuoti gražiausias akimirkas, bet ir padėti jauniesiems išspręsti iškilusias problemas.
„Yra buvusi situacija, kai pora, atvykusi į ceremoniją, suprato, kad neturi asmens dokumentų. Dėl to jų ceremonija nusikėlė vienai valandai. Svečiai jau susirinko, porai neramu, kad viskas vyksta ne pagal planą, žmonės lūkuriuoja, nes nežino, ką jiems tą valandą daryti.
Matydama, kad įtampa kaupiasi, pasiūliau tą laiką linksmai išnaudoti nuotraukoms su svečiais, o po ceremonijos tiesiog mėgautis laisvu bendravimu. Mano nuomone, smulkmenos ar planų pasikeitimai nėra katastrofa, viską galima pataisyti, jei į situaciją pažiūrima lanksčiai ir be dramų.
Aš dažnai juokauju, kad situacija būtų prasta, jei į vestuves neatvyktų vienas iš jaunųjų. Kol taip nenutinka, visa kita yra tik nereikšmingos detalės“, – šypsosi fotografė.
Gražių nuotraukų paslaptys
Kristinos teigimu, labai svarbu, kad jaunieji pasitikėtų fotografu, o jis, savo ruoštu, bendradarbiautų su pora ir atsižvelgtų į jų norus. Kai įsimylėjėliai jaučiasi gerai šalia fotografo, jie mėgaujasi akimirka, pozuodami būna savimi, nebijo rodyti jausmų. O nuo to, anot fotografės, priklauso nuotraukų grožis.
„Dažnai poros daugiausiai klausimų užduoda dėl fotografavimosi vietos. Tačiau svarbiausia ne fotosesijos vieta, o tos vietos pamatymas fotografo akimis, tinkama šviesa, poros ir svečių nusiteikimas. Nuotraukos grožį kuria užfiksuotos emocijos.
Todėl mano patarimas būtų atsipalaiduoti, mėgautis švente, būti su artimaisiais ir leisti fotografui užfiksuoti gyvas akimirkas. Kuo pora elgsis natūraliau, tuo labiau džiaugsis vestuvių diena, vienas kitu ir supančiais žmonėmis. Tada ir nuotraukos bus gyvesnės, dinamiškesnės, o likę prisiminimai kupini emocijų“, – sako fotografė.
Fotografą rinkitės atsakingai
Vienas labiausiai poras neraminančių klausimų – kaip išsirinkti vestuvių fotografą? Kristina pataria apžiūrėti patikusių fotografų interneto svetaines ir socialinių tinklų įrašus. Anot jos, svarbu įsitikinti, kad porai patinka fotografo nuotraukų stilius, spalvos, požiūris.
„Didžioji dauguma fotografų turi savo darbų pavyzdžių internete, o socialinių tinklų pagalba galima susipažinti ir su fotografų požiūriu tiek į vestuvių fotografavimą, tiek į gyvenimą. Prieš rašant lakonišką laišką – „sveiki, kokia vestuvių fotografavimo kaina?“ – patikrinkite, ar fotografas kainų nėra nurodęs savo svetainėje.
Jei renkatės iš kelių fotografų, parašykite jiems, papasakokite daugiau apie savo šventę: kur ji vyks, kokia data, koks vestuvių stilius, kokios nuotraukos jums patinka, kas būtent to fotografo darbuose jums artima. Patikėkite, tokios tikslingos užklausos sutaupys labai daug jūsų ir fotografų laiko.
Jei fotografo kaina jums tinkama, galite užduoti klausimų apie techniką, kiek nuotraukų atiduodama, darbo metodus, ar dirbama su asistentu“, – pataria K. Černiauskienė.
„Esu tikra, kad iš susirašinėjimo bei fotografo bendravimo stiliaus pajusite, ar tai tikrai tas žmogus, kurį norėtumėte matyti savo šventėje. Gyvą susitikimą rekomenduoju organizuoti ne dėl techninių klausimų, o dėl artimesnio susipažinimo ir noro pasitikrinti, ar pirmas įspūdis jūsų neapgavo“, – priduria ji.
Fotosesijai netinkamos veiklos
Kristina prieš kiekvieną fotosesiją pabendrauja su klientais: išsiaiškina jų pomėgius, charakterį, kuo jie užsiima gyvenime, kaip leidžia laisvalaikį. Iš šių pokalbių ji nusprendžia, kur turėtų vykti fotosesija, kaip tinkamiausia perteikti poros meilės istoriją nuotraukomis. Pasak fotografės, svarbu į fotosesiją įtraukti kuo daugiau asmeniškų, tik tai porai būdingų dalykų.
„Iš tų pokalbių pradeda aiškėti paveikslai, kur turėtų vykti fotosesija, kaip ketinu perteikti poros meilės istoriją savo nuotraukose. O kai susitinkame, viskas vyksta labai paprastai – aš ieškau gražiausios šviesos, patariu dėl pozų, užvedu ant kelio, ką daryti, pasufleruoju, kur dėti rankas, jei jos neklauso, kuriu įvairias istorijas, kad porai būtų lengviau įsivaizduoti, kokio rezultato siekiu.
Tam, kad fotosesija būtų ne šiaip pasivaikščiojimas ir „papozavimas“ žiūrint į kamerą, labai padeda buvimas momente vienam su kitu, kvailiojimas su augintiniais ar užsiėmimas mėgstama veikla“, – pataria fotografė.
Kristinos teigimu, svarbu, kad veikla, kuria pora užsiima fotosesijos metu, būtų jiems artima ir teiktų džiaugsmą, o nebūtų pasirinkta tik nuotraukų paįvairinimui.
„Būna, kad pora nori fotografuotis su žirgais, nes jie gražūs ir gražiai atrodo nuotraukose. Aš tokiais atvejais visada raginu pagalvoti, ar tikrai to reikia, jei pora nieko bendro su žirgais neturi, nes dažnu atveju, pora tų žirgų išsigąsta, nežino kaip su jais elgtis ir nuotraukose tas matosi. Ne visai į temą būtų fotografuotis ir su draugo skolintu motociklu, kai pora net neturi motociklininko teisių“, – sako moteris.
Vestuvių fotosesijai netinkamos suknelės
Ar kada susimąstėte, kad nuotakos suknelė turi įtakos vestuvių fotosesijos sėkmei? Ne paslaptis, kad kiekviena nuotaka vestuvėms stengiasi išsirinkti pačią gražiausią suknelę ir tam negaili nei laiko, nei pinigų. Tačiau, fotografės teigimu, dažnai pamiršta pagalvoti, ar su ta suknele jausis patogiai.
K. Černiauskienė atskleidžia, kad kai kurios suknelės nėra tinkamiausias pasirinkimas vestuvėms, ypač jeigu nuotakai itin svarbu gražios vestuvių nuotraukos. Ji išskiria sukneles nuleistais pečiais, labai ilgu šleifu, turinčias daug tiulio sluoksnių ar per daug ilgas sukneles.
Anot K. Černiauskienės, suknelės su nuleistais ir aptemptais pečiais, yra labai gražios, pabrėžia pečius, tačiau trukdo nuotakai pakelti rankas.
„Apsirengusi suknele su nuleistais pečiais, nuotaka negali apsivyti rankomis jaunikiui aplink kaklą, iškelti puokštės, džiaugsmingai pamojuoti, laisvai linksmintis šokių aikštelėje, ar pakelti sveikinimo taurės į viršų.
Dažnai nuotakas erzina tai, kad jos negali pakelti rankų tada, kada nori. Tokios suknelės riboja labai daug natūralių fotografavimosi pozų, tad nukenčia ne tik šventės nuotaika, bet ir nuotraukų įvairovė“, – sako fotografė.
Šleifas tampa skalbinių krūva
K. Černiauskienės teigimu, daugiausiai problemų fotosesijoje sukelia suknelės su ilgu šleifu. Pasak jos, pasipuošusi tokia suknele, nuotaka visą laiką galvoja apie tai, kaip vaikščioti, kad neišteptų suknelės, o šventės detalės lieka antrame plane.
„Šleifą reikia nuolat taisyti tiek nuotraukoms, tiek tam, kad nuotaka galėtų susirasti jame susipynusias kojas ir batelius. Ypač dažnai tokias sukneles reikia nešti, nes kitaip jos paskui save susirenka visas gamtos gėrybes: spyglius, šakas, purvą. O jei vestuvių dieną lyja, suknelė tampa ne tik purvina, bet ir sunki.
Dėl šleifo nuotaka negali laisvai judėti nei į šonus, nei atgal, nes ant jos nuolat užminama, pasijoniai nukenčia nuo aukštakulnių dūrių, o jaunikis nuo nuotakos laikosi atstumo, bijodamas sutrypti suknelę. Dėl to nuotraukos, nors ir didingos, bus labai statiškos, nes nuotaka kaip lėlė bus paruošiama konkrečiai nuotraukai, kiekvieną kartą bus išlyginamas ir pakedenamas šleivas.
Labai dažnai, kai nuotaka pavargsta nuo kovos su šleifu, galiausiai jį prisega arba ima į „gniužulą“ ir nešasi kaip skalbinių krūvą. Bet ar tikrai tokios suknelės ji norėjo?“ – mąsto fotografė.
Į tiulinę suknelę įsivelia vabzdžiai
Pašnekovės teigimu, dažnai nepagalvojama, kad suknelė su daug tiulio sluoksnių taip pat gali kelti bėdų. Ji pasakoja, kad į tiulio sluoksnius dažnai įsivelia vabzdžiai, kurie vėliau akivaizdžiai matosi ir nuotraukose.
„Užsidėjusi tokią suknelę, nuotaka užsiima vabzdžių medžiokle ir nesimėgauja savo gražiausiomis akimirkomis. Patikėkite, surasti, kuriame sluoksnyje apsistojo skruzdėlės, vorai ar musės ne visada paprasta.
O ir nuotraukose tie vabzdžiai neatrodo gerai. Ir, mano nuomone, tikėtis, kad fotografas kiekvienoje nuotraukoje naikins tuos vabzdžius fotošopu, būtų nelabai sąžininga“, – šypteli K. Černiauskienė.
Greitai išsipurvinanti suknelė
Fotografė kritikos negaili ir ilgoms suknelėms. Jos teigimu, dažniausiai nuotakos prie tokios suknelės derina aukštakulnius, o po ceremonijos nusprendžia pakeisti juos į sportbačius ar batelius žemu kulnu. Todėl suknelė vizualiai tampa dar ilgesnė ir greitai išsipurvina.
„Dažnu atveju tokia suknelė pailgėja mažiausiai 5 centimetrais. Tai reiškia, kad kiekviename žingsnyje suknelė painiojasi po kojomis, tiek einant į priekį, tiek einant atgal. Be to, tokia suknelė greitai išsipurvina ir pradeda nuotakai gadinti nuotaiką.
Kartais būna tokių suknelių, kurios turi visas mano išvardintas ypatybes. Tad neverta tikėtis dinamiškų nuotraukų, vilkint tokią varžančią suknelę“, – teigia pašnekovė.
Fotosesijai tinkamiausios suknelės
Todėl fotografė rekomenduoja rinktis suknelę, kuri netrukdytų laisvai judėti, jos nereikėtų nuolat prilaikyti ir tempti paskui save, permesti į vieną ar kitą šoną.
„Tuomet šalia galės prisiglusti mylimasis ar apkabinti mama, be baimės ant tokios gražios suknelės užminti. Su fotogeniška suknele galima drąsiai bėgioti, šokinėti, kilnoti rankas, kvėpuoti, suktis šokių aikštelėje.
Jau įsitikinau, kad kai suknelė yra lengvutė ir patogi, apie ją visiškai negalvojama. Tada lieka daugiau laiko nerūpestingumui, akimirkos džiaugsmui ir laisvei būti savimi. O tada įvyksta stebuklas – nuotaka, su tokia suknele, pražysta natūralumu ir suspindi laime. Ir tai matosi nuotraukose“, – teigia pašnekovė.