REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
Nijolė, greitoji, lašelinė, asociatyvius gaisras (nuotr. asm. archyvas, Fotodiena/Rokas Lukoševičius, 123fr.com)

92 metų kaunietė Nijolė yra puikus pavyzdys, kad stebuklai gali įvykti. Moters bute kilo gaisras, kurio metu Nijolei išdegė kvėpavimo takai, o gydytojai nedavė jokių šansų, kad ji toliau gyvens, tačiau įvyko stebuklas – moteris atsigavo ir šiuo metu džiaugiasi gera fizine sveikata.

5

92 metų kaunietė Nijolė yra puikus pavyzdys, kad stebuklai gali įvykti. Moters bute kilo gaisras, kurio metu Nijolei išdegė kvėpavimo takai, o gydytojai nedavė jokių šansų, kad ji toliau gyvens, tačiau įvyko stebuklas – moteris atsigavo ir šiuo metu džiaugiasi gera fizine sveikata.

REKLAMA

Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais, Nijolės dukra Giedrė pasidalino šia įkvepiančia istorija, kuri įrodo, kad viskas gali baigtis gerai.

Negalėjo suprasti, kaip kilo gaisras

Tai įvyko visai neseniai – vasario 24 dieną, šeštadienį, Kaune esančiame Nijolės bute. Moteris atgavusi sąmonę papasakojo dukrai visą istoriją, kaip ir dėl ko kilo gaisras.

Giedrė pasakoja, kad tą rytą ji turėjo važiuoti į seminarą, jau buvo apsirengusi ir stovėjo prie savo buto durų, kai staiga sulaukė skambučio iš nežinomo numerio. Atsiliepusi ji išgirdo policijos pareigūno balsą, kuris informavo, kad Giedrės mamos bute kilo gaisras.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi gyvenu netoli, per pusę minutės aš jau buvau mamos kieme. Jau buvo suvažiavusios visos tarnybos, o mamą buvo išvežę su greitąją į Kauno klinikas. Man pranešė, kad mama buvo sąmoninga.

REKLAMA

Kol stovėjau jos kieme, man vėl pradėjo skambėti telefonas – skambino mama. Aš atsiliepiau, o ji man bandė papasakoti, kas įvyko, tačiau kalbėjo labai neaiškiai, nes jau buvo pradėję burkti kvėpavimo takai, vėliau buvo praradusi ir balsą“, – siaubingo ryto detales prisimena Giedrė.

Gaisro židinys buvo svetainėje. Giedrė teigia, kad iš pradžių niekaip negalėjo suprasti, kaip galėjo kilti gaisras, manė, kad galbūt mama gaminosi pusryčius, nes nepaisant garbaus amžiaus, ji buvo labai savarankiška, pati nueidavo į parduotuvę, kasdien eidavo pasivaikščioti.

REKLAMA
REKLAMA

Nijolę išgelbėjo kaimynai

Vėliau Giedrė prisiminė, kad Nijolė buvo žadėjusi uždegti žvakutę pusbrolio žmonos mirties metinėms. Kaip vėliau pasakojo Nijolė, pusę dešimtos ryto ji degė žvakutę, pūtė degtuką ir jo galvutė nuskrido ant fotelio, ant kurio buvo padėta sintetinė pagalvėlė, kuri staiga užsidegė.

„Mama skubėjo į vonią prileisti kibirą vandens, kad užgesintų ugnį, tačiau kol pribėgo pusė kibiro, ugnis jau buvo visur išplitusi, dūmuose skendo visas butas. Mama išsigandusi puolė prie durų, mes buvome prašę, kad ji duryse nelaikytų rakto, kad mes bet kada galėtume įeiti.

Kadangi visas butas buvo pilnas dūmų, mama nebesurado rakto ant stalo ir pradėjo šauktis pagalbos. Gerai, kad buvo šeštadienio rytas ir kaimynai, gyvenantys šalia pajuto dūmus, einančius per rozetę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie yra nuomininkai ir neturėjo jokių įrankių, todėl paskui iš apačios, antro aukšto kaimynas išlaužė duris. Kol viskas vyko atvažiavo ir visos tarnybos – gaisrinė, greitoji pagalba. Tai įvyko žaibiškai. Mama buvo nugabentą į laiptinę, saugią aplinką ir ją tuoj pat išvežė greitoji“, – įvykio eigą pasakoja Giedrė.

Tuoj pat į įvykio vietą atvažiavo ir Giedrės brolis, su kuriuo jie turėjo kuriam laikui pasilikti įvykio vietoje ir pasikalbėti su tyrėja, tačiau jie palaikė ryšį ir su Kauno klinikomis, jiems buvo pranešta, kad mamą paguldė į reanimaciją ir kad išorinių nudegimų nebuvo.

Įvyko stebuklas

Po pokalbio su tyrėja, Giedrė su broliu nuskubėjo į klinikas. Nijolei buvo atlikti tyrimai, peršviesti plaučiai ir kvėpavimo takai. Po tyrimo gydytojas pasakė skaudžią žinią – praktiškai nėra vilčių, kad Nijolė išgyvens, nes nuo karščio sudegė plaučiai, stemplė, ryklė ir bronchai.

REKLAMA

„Mums pranešė, kaip viskas vyks toliau, kad degėsiai plaučiuose pradės luptis. Kadangi kiekvienas žmogus turi bakterijų, jos papuls į plaučius ir mama susirgs plaučių uždegimu bei prasidės komplikacijos. Jokios vilties nebuvo, kad ji išgyvens, nebent įvyks stebuklas“, – tikina Giedrė.

Gydytojas Nijolės artimiesiems patarė iškviesti Kauno klinikų kapelioną ir sekmadienį jis Nijolę aplankė reanimacijoje, suteikė ligonių patepimo sakramentą, tačiau sekančią dieną, pirmadienį – įvyko stebuklas.

„Tuo metu mano dukra buvo reabilitacijoje Birštone. Jai močiutė buvo labai svarbi, todėl dukra pervažiavo visas bažnyčias Birštone, išpirko mišias, susirado vienuoles. Buvo labai daug maldų. Dar ir mano draugė yra praktikuojanti katalikė ir jos visa bendruomenė meldėsi.

REKLAMA

Ir pirmadienį įvyko stebuklas – mano mama atsigavo, atsibudo iš komos, antradienį jai jau mažino dirbtinio kvėpavimo pagalbą, o trečiadienį jai vamzdelis buvo visiškai išimtas.

Mama jau galėjo pati kvėpuoti. Penktadienį mamą perkėlė į skyrių, kur ja toliau rūpinosi, valė plaučius, o kovo 12 dieną ją išleido iš ligoninės“, – šypsosi.

Butas yra visiškai sudegęs

Šiuo metu Nijolės fizinė sveikata jau yra atsistačiusi, moteris atgavo balsą, tačiau šlubuoja emocinė sveikata. Nijolė liko be namų. Kiekvienam žmogui namai yra labai svarbūs, o ypatingai garbaus amžiaus žmogui.

Giedrė tikina, jog visa šeima yra be galo laiminga, kad įvyko stebuklas ir mama liko gyva. Tačiau butą reikės visiškai remontuoti, nes sudegė viskas – nuo instaliacijų iki baldų, viskas buvo išmesta. Giedrė su broliu yra dirbantys, patys gyvena butuose, todėl pasiimti mamos pas save jie galimybės neturi, nes tokiu atveju jie negalėtų dirbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nijolei reikalinga nuolatinė priežiūra, todėl ji dabar yra apgyvendinta Šilainiuose esančiuose globos namuose, netoliese gyvena Nijolės sūnus ir kasdien ją lanko, o savaitgaliais Giedrė pasiima mamą namo, kartu papietauja, išgeria kavos.

„Žinoma, mamos fizinė sveikata nėra tokia gera, kaip iki gaisro, tačiau ji vaikšto, juda. Jai yra sunku, kad gyvena ne savo namuose, nori greičiau grįžti, tačiau tai yra finansinis klausimas.

„Man labai skaudu, kad mūsų valstybės požiūris yra netinkamas, jie nesuteikia jokios finansinės paramos, kad galėtume pasisamdyti slaugytoją priežiūrai, nes jos negalima palikti vienos dėl sudėtingos psichologinės būsenos.

Mūsų klausė, ar mama savarankiškai valgo. Ji pavalgyti gali, tačiau tam, kad galėtum pavalgyti reikia nueiti ir iki parduotuvės ir pasigaminti. Gaminantis valgyti, gali kažkas nutikti. Tokiems žmonėms reikalinga socialinė pagalba iš valstybės“, – nusivylimo neslepia Giedrė.

Taip malda daro stebuklus. Per gyvenomą patyriau keleta kartų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų