Rusijai pradėjus invaziją į Ukrainą A. Helmeris aškino, kad V. Putino kūno kalba ir laikysena anksčiau perteikdavo pasitikėjimą savimi, tačiau dabar jis pastebi ryškų pokytį, rašo i24news.tv.
„Jis negali ramiai išbūti vienoje vietoje, nuolat nerimsta ir judina kojas, sėdi įsikibęs į kėdės porankį ar stalą“, – „i24NEWS“ sakė ekspertas.
Įžvelgia baimę
A. Helmeris pridūrė, kad liūdnai pagarsėjusio Rusijos prezidento susitikimų prie ilgo stalo, prie kurio jis sėdi nutolęs nuo kitų pasaulio lyderių, nuotraukos rodo, kad V. Putinas jaučiasi nesaugiai ir nerimauja:
„Kai jis būna savo kabinete, jis yra „alfa patinas“, tačiau tai, kad per invaziją visi susitikimai vyko susėdus prie ilgo stalo, kurį visi matėme – tai nėra alfa patinas, tai žmogus, kuris dabar labai bijo žmonių.“
Jis taip pat pažymėjo, kad Putinas nuo invazijos pradžios priaugo svorio ir atsirado pokyčių jo eisenoje.
Pasak A. Helmerio, šie pokyčiai, įskaitant Putino rankų drebėjimą, gali reikšti, kad Putinas turi sveikatos problemų.
„Tai galbūt gali būti Parkinsono liga, Rusijoje kažkas kalbama apie vėžį, bet nesu tikras. Galiu tvirtai pasakyti, kad jis patiria stresą ir nerimą“, – sakė ekspertas.
Pokyčių neįmanoma nepastebėti
Kitas kūno kalbos ekspertas Alan Peas, prieš maždaug 30 metų pats mokęs Putiną, kaip tinkamai išnaudoti kūno kalbą, pastebi, kad Putinas „išgyvena krizę“, rašo time.news.
Anksčiau mokęsis kūno kalbos iš eksperto, šiandien V. Putinas daugelio triukų nebenaudoja – jis eina ne įsitempęs, o kiek atsipalaidavęs, kas sukuria netvirtą įvaizdį.
Taip pat jis sėdėdamas ir naudodamas veido išraiškas per daug nebesistengia. Jei anksčiau jis rankas sudėdavo į gestą, primenantį bokštą, šiandien jis nebekreipia dėmesio į rankų judesius.
Lyginant su ankstesne Putino griežta ir tvirta eisena, dabar jis vaikšto labiau susikūprinęs, net jo veidas, kadaise bauginęs žmones, kasdien vis labiau primena įsitempusio, supykusio ir sumišusio žmogaus veidą.
Metų metus tironą mokęs kūno kalbos ekspertas teigia, kad dabartinė Rusijos diktatoriaus smegenų veiklos pablogėjimą, kurį, greičiausiai, sukėlė sprendimas užpulti Ukrainą.