Vis tik, kol yra paklausa, yra ir pasiūla. Socialiniuose tinkluose apstu verslininkų, kurie siūlo netikėčiausias dovanas tėvams, pradedant siuvinėtais rankšluosčiais, baigiant servetėlėmis, staltiesėmis ar gėlių vazonais. Tiesa, kai kurios dovanos stebina net pačias nuotakas.
Nuomonių yra įvairių
Vestuvėms besiruošiantis vyras teigė, kad per savo šventę tėvams dovanos šypsenas, džiaugsmą, apkabinimus, meilę, pagarbą. „Per mūsų vestuves mus turi sveikinti“, – komentuoja vyras.
Kita būsima nuotaka pritarė minčiai, pridurdama, kad nenorėtų pati per vestuves gauti tokių dovanų.
„Tuo labiau visi rėmeliai, ar graviruoti obuoliai su užrašais „Ačiū, kad mus užauginote“ nelabai prie širdies. Galės taip pasakyt gyvai, prisiminsiu visą gyvenimą“, – rašė šilutiškė.
Kiti komentatoriai buvo išradingesni ir vienu žodžiu atsakė, ką dovanos tėvams. „Anūkų“, – atsakė komentatorius iš Vilniaus.
Padėka tėvams – ne dovanomis
Vestuvių planuotoja, „Noriu ženytis“ kūrėja Živilė Milerytė sako, kad dėkoti tėvams per vestuves reikia. Tačiau užteks ir nuoširdžios padėkos. „Visada patariu jauniesiems tai padaryti, nes yra svarbu tėvams pasakyti „Ačiū“, bet nemanau, kad jiems būtina dovanoti, tarkim, kelionę ar kelialapį į SPA. Užtenks įteikti paprastą gėlytę ar tiesiog parodyti dėmesį.
Aš manau, kad padėka yra tikrai gražus gestas. Šiuolaikinėse vestuvėse vedėjai visa tai labai gražiai parodo, padeda jauniesiems tai pasakyti, nes ne kiekvienas sugeba gražiai padėkoti“, – sakė Ž. Milerytė.
Svečiai neįvertina dovanų
Vestuvių planuotoja griežtai pasisako apie jaunųjų ruošiamas dovanas svečiams. „Aš jauniesiems sakau, kad to visiškai nereikia.
Mano patirtis rodo, kad taip yra švaistomi pinigai. Daugelis žmonių ateina ir pamato, kad, tarkim, yra padėtas magnetukas ar kažkas kita. Taip, tai yra faina, jie galbūt pasidaro nuotrauką, bet, galbūt, po visos vakaro programos tiesiog pamiršta“, – sakė Ž. Milerytė.
Moteris stebisi verslininkų, siūlančių savo vestuvines dovanų idėjas jauniesiems, verslumu. Dažnai jaunieji svečiams dovanoja įvairias mažas dovanėles – mažais kiekiais arbatą ar medų, muiliukus.
Ž. Milerytė sako, svečiai tomis dovanomis nė nepasinaudoja. „O išlaidos tikrai yra nemažos. Ne tik kalbu apie patį produktą, bet ir laiko atžvilgiu.
Tarkim, nuotakos ieško kokio nors kaspinėlio. Važiuoja ir nuperka jį, o jeigu medus – nusiperka jį. Galbūt papildomai užsako maketą, kad užklijuotų lipduką su svečių vardais.
Tai atima labai daug laiko. Mano patirtis rodo, kad kitą dieną dovanos yra paliktos ant stalo. Arba, jeigu kas pasiima, sakykim, tai yra medutis, muiliukas ar dar kažkas, tai įgrūda giliai į spintą“, – atskleidė Ž. Milerytė.