Vienintelis šio kreminio vaisiaus trūkumas (taip, tai vaisius!) yra tai, kad jis labai greitai genda. Nėra nieko labiau nuviliančio, kaip perpjauti avokadą ir pamatyti jo parudavusį vidų, ypač atsižvelgiant į jų didelę kainą.
Laimei, vienas maisto ekspertas papasakojo, kaip ilgiau išlaikyti avokadus šviežius – net ir prinokusius. Nenuostabu, kad viskas priklauso nuo to, kaip juos laikote. Charlesas Haverfield, „US Packaging and Wrapping“ pakavimo vadovas, papasakojo, kaip išlaikyti avokadus kuo žalesnius, rašo mirror.co.uk.
Jis paaiškino: „Kad sulėtintumėte nokimo procesą ir neleistumėte avokadui paruduoti, būtina jį laikyti šaldytuve, kur jis ilgiau išliks tvirtas ir šviežias“.
Jis tęsė, kad vienas patarimas, kaip paruošti avokadus bet kokiam valgiui, yra juos pjaustyti paskutinius, kad būtų apribotas laikas, kai vaisių veikia aplinka. Pasak eksperto, tai taip pat neleis jam ruduoti net dvi savaites.
Ką daryti, kai avokadas nėra pakankamai prinokęs?
Jei pastebėsite, kad avokadas nėra pakankamai sunokęs ir negalite jo naudoti, Charlesas taip pat atskleidė protingų būdų, kaip pagreitinti vaisiaus nokinimo procesą.
„Laikydami avokadą šiltoje, saulėtoje vietoje, nokimo procesą paspartinsite. Tačiau būtinai nuolat tikrinkite avokado tvirtumą, kad jis nepernoktų“, – sakė jis.
Be to, avokadus laikykite vaisių dubenyje su kitais vaisiais, tokiais kaip bananai ir obuoliai, nes jie išskiria nokinimo dujas.
Jei avokadas nėra pakankamai sunokęs, nedėkite jo į šaldytuvą, bet laikykite jį ant stalviršio atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Jis pabrėžia, kad plačiai paplitusi tendencija laikyti avokadus vandenyje nėra tinkama šiam vaisiui, nes kyla pavojus užsikrėsti.
Charlesas tęsė: „Geresnis sprendimas, jei norite pailginti supjaustytų avokadų galiojimo laiką, yra apšlakstyti juos citrinų sultimis. Citrusiniai vaisiai puikiai tinka avokadams konservuoti, nes rūgštis sumažina polifenoloksidazės aktyvumą ir sulėtina avokado minkštimo parudavimą“.