• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai traukia į miškus ieškoti grybų ir kitų gamtos gėrybių, tačiau kartais randa visai ne tai, ko ten atėjo. Panevėžietė Emilija miške ieškotų grybų nerado, tačiau išvydo vaizdą, nuo kurio per kūną nubėgo šiurpai. 

Lietuviai traukia į miškus ieškoti grybų ir kitų gamtos gėrybių, tačiau kartais randa visai ne tai, ko ten atėjo. Panevėžietė Emilija miške ieškotų grybų nerado, tačiau išvydo vaizdą, nuo kurio per kūną nubėgo šiurpai. 

REKLAMA

Į Panevėžio rajone esančią Žaliąją girią grybauti atvykusi mergina rado visai ne tai, ko ieškojo – miške ji aptiko girių gyventojo kaukolę ir ragus. Ji neslepia, kad buvo baugu, nes šalia mėtėsi ir visos kitos gyvūno kūno dalys. 

Nuotrauka ji pasidalino ir su kitais grybautojais, kurie paaiškino, kad tai – elnio ragai, o į klausimą, ar imti tokį radinį ir ką su juo daryti, kone visi vienbalsiai atsakė – imti ir nė nedvejoti.  

Vis tik, Emilija kaukolę su ragais paliko ten, kur rado – sako, nė nežinotų, ką su jais daryti, jei ir parsineštų namo. 

REKLAMA
REKLAMA

Ragų ieško ne vien malonumui

O štai .kai kurie lietuviai serga ragų ieškojimo karštine. Kasmet vis daugiau žmonių pasineria į šią avantiūrą ir ieško įspūdingų trofėjų. Vieniems tai malonumas, jie stebi gamtą ir elgiasi čia tinkamai, bet girininkai pastebi, kad yra ir tokių, kurie gąsdina ir persekioja gyvūnus. 

REKLAMA

Tad spėja, kad tokiems terūpi uždirbti kuo daugiau pinigų ragus pardavus. Anksčiau TV3 žinioms Pakaunėje gyvenantis Stasys sakė ragus renkantis jau 7-erius metus.

„Pirmus ragus radau miške bedirbdamas, savo miške pjoviau medį ir žiūriu ant eglės guli komplektėlis, nuo to ir prasidėjo“, – pasakoja Kauno rajono gyventojas Stasys Urlikis. 

Tad radęs laisvą valandą ir suka į pamiškę, kur plyti jo dirbami laukai, apžvelgia juos pro žiūronus. Atvirauja, šakotas laimikis matomas iš tolo. O ir gilyn į mišką įlenda. 

REKLAMA
REKLAMA

Laimikiais džiaugiasi gyventojai socialiniame tinkle „Facebook“ ragų ieškotojus vienijančioje grupėje. Kitiems laimė nusišypso surasti iš karto du ragus – visą briedžio ar elnio ragų vainiką. 

Kovą lietuvius užvaldo tikra ragų ieškojimo karštinė, mat brandūs patinai savo didingas karūnas jau numetę, o jaunikliai dar tik pradeda, įprastai su ragais būna iki balandžio. Tad miškuose dabar landžioja gausybė žmonių, tik ne visi draugiški gamtai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikėtų žinoti biologiją gyvūno. Kaip atskirti pateles nuo patinų pagal pėdsakus, pagal ekskrementus, nes dabar vaikymas vaikingų patelių ne į naudą išeina, mes matom kaip visą dieną elniai laksto po mišką“, – teigia girininkas Kęstutis Markevičius.

Vieni ragų ieško dėl azarto ar noro pasigaminti kokią puošmeną, kiti norėdami užsidirbti.

„Kaip grybaut: vieni grybaut, kiti ragų ieškot. Elninių gyvūnų populiacija padidėjo, didesni šansai surasti tą ragą ir visai smagu, kai žmonės randa tokį, savotiškas trofėjus, puošmena, o ir supirkimas vyksta ragų“, – sako K. Markevičius.

Už ragų kilogramą mokama ir apie dvidešimt eurų. 

Nu tikrai "šiurpus" radinys, ar tie ragai gal jos vyro?
Neatrodo, kad tu beragis. Jei tau įdomu, gali būti, kad pats ragus turi , todel domiesi tokiais pačiais.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų