„Atlantas“ kapituliavo ir LFF taurėje

Vilniaus „Žalgiris“ sėkmingai tęsia žygį dar vieno Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės titulo link. Žalgiriečiai namuose po atkaklios kovos 1:0 (1:0) palaužė Klaipėdos „Atlantą“ ir iškopė į turnyro ketvirtfinalį.

Vilniaus ekipos starto vienuolikėje buvo vienas pastebimas pokytis – vietoje saugo Manto Kuklio, kuriam buvo suteikta poilsio, pirmą sykį mačą nuo pirmos minutės pradėjo Mahamane'as Traore.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis abi komandos apsikeitė atakomis. Darvydas Šernas, sulaukęs erdvės baudos aikštelės prieigose, kaire koja smūgiavo virš vartų, o kitoje aikštės pusėje po Andrejaus Čofu aukšto perdavimo galva mušęs Donatas Kazlauskas privertė Armantą Vitkauską atmušti kamuolį.

Keliais futbolininkais pasistiprinusi „Atlanto“ komanda iki 30-osios minutės gynėsi užtikrintai. Vis dėlto, po Justo Raziūno klaidos aikštės krašte Elivelto netruko perimti kamuolį – brazilas prasiveržė arčiau vartų ir tiksliu smūgiu pažeme privertė Deividą Mikelionį traukti kamuolį iš vartų tinklo. Brazilas šiemet trečiajame mače pelno įvartį būtent į Klaipėdos klubo vartus.

Kėlinio pabaigoje vilniečiai atliko keletą smūgių: Matija Ljujičius mušė virš vartų, M. Traore bandymas buvo blokuotas, o aktyviai į atakas besijungusio Donovano Slijngardo šūvį pažeme atrėmė D. Mikelionis.

Po pertraukos Valdas Dambrauskas metė į kovą Bahrudiną Atajičių bei Saulių Mikoliūną, kurie taip pat buvo pastebimi. Vis dėlto, 56-ąją minutę „Atlantas“ sulaukė dėkingos progos – po Egidijaus Vaitkūno klaidos Jurijus Vereščiakas įsiveržė į baudos aikštelę, bet pažeme smūgiavo pro šalį.

Mačui artėjant į pabaigą, netrūko daug emocijų bei keitimų. 77-ąją minutę su „Žalgirio“ marškinėliais pirmą kartą į aikštę žengė Liviu Antalis, kuris sėkmingai įsiliejo į žaidimą ir turėjo dėkingą progą pelnyti įvartį. Rumunas iššoko prieš D. Mikelionį, tačiau laiku savo poziciją palikęs vartininkas išmušė kamuolį iš žalgiriečio kojų.

Paskutinėmis minutėmis svečiai žaidė aktyviai, Domanto Šimkaus ir Skirmanto Rakausko smūgiai privertė A. Vitkauską padirbėti, tačiau žalgiriečiai atsilaikė bei ketvirtąjį kartą šiame sezone palaužė Klaipėdos klubo pasipriešinimą.