saulės aktyvumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „saulės aktyvumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „saulės aktyvumas“.
Saulės „super audra“ gali sukelti „interneto apokalipsę“: JAV mokslininkas įspėjo apie Saulės aktyvumą
Suaktyvėjusios saulės audros leidžia ne tik grožėtis šiaurės pašvaistėmis, bet ir kelia grėsmę tam, ką vienas JAV tyrinėtojas apibūdino kaip „interneto apokalipsę“.
„Internetas subrendo tuomet, kai saulė buvo gana rami, o dabar ji įžengia į aktyvesnį laiką“, – „Fox News“ sakė JAV esančio Džordžo Meisono universiteto profesorius Peteris Beckeris.
Atslenka magnetinė audra: ragina pasiruošti
Artimiausiomis dienomis jautresni ar sveikatos problemų turintys asmenys gali pasijusti prasčiau – prognozuojama, kad dvi dienas vyraus vidutinio stiprumo magnetinė audra. Tad pasiruoškite ir apsaugokite sveikatą, jei padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas turi įtakos jūsų savijautai.
Meteoagent.com duomenimis, tris dienas bus fiksuojamas didesnis magnetinio lauko aktyvumas – prognozuojama, kad rugpjūčio 16, 17 ir 18 dienomis jis sieks 4 balus.
Atslenka magnetinė audra: 1 datą apsibraukite raudonai
Vis daugiau kalbama apie padidėjusį Saulės aktyvumą, kuris paliečia ir mus, nes Saulės išmetamai masei pasiekus Žemės atmosferą, sutrikdomas jos geomagnetinis laukas, įvyksta vadinamos magnetinės audros. Skelbiama, kada magnetinės audros sulauksime rugpjūčio mėnesį.
Gera žinia ta, kad šį mėnesį bus galima atsikvėpti, nes žymesnė, stipresnė magnetinė audra numatoma tik vieną dieną. Kaip skelbia meteoagent.com, audra numatoma rugpjūčio 20 dieną.
Skelbia artimiausią magnetinę audrą: pasižymėkite 1 dieną
Vis daugiau kalbama apie didėjantį Saulės aktyvumą, o jos išmetama masė, jei pasiekia Žemę, sukelia magnetines audras. Pastarųjų poveikį gali pajusti ne vienas, jei audra itin stipri, ji gali paveikti net sveikus žmones. Pranešama apie būsimą magnetinę audrą, tad pasiruoškite, jei žinote, kad jos veikia jūsų sveikatą.
Meteoagent.com skelbia rugpjūčio mėnesio magnetinių audrų prognozes.
Laukia Saulės aktyvumo pikas: mokslininkas paaiškino, kokias pasekmes tai gali turėti
Mokslininkai primena, kad yra fiksuojamas padidėjęs Saulės aktyvumas, o artimiausiu metu prognozuojamas jo pikas. Kaip nustatomas saulės aktyvumas, kokį poveikį aplinkai ir žmogaus sveikatai tai turės?
Plačiau apie tai „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ papasakojęs Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas astrofizikas daktaras Kastytis Zubovas aiškino, kad Saulės aktyvumas kinta cikliškai 11 metų periodu ir dabar jis didėja.
Artėja stipriausia mėnesio magnetinė audra: 3 dienas apsibraukite raudonai
Padidėjęs Saulės aktyvumas neaplenkia ir Žemės – birželio mėnesį numatoma trijų dienų trukmės stipri magnetinė audra, didesnis magnetinio lauko aktyvumas bus stebimas ir jai artėjant.
Meteoagent.com praneša, kad artimiausias padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas laukia birželio 16-ąją – tądien Kp indeksas sieks 4 balus, taki traktuojama kaip vidutinio stiprumo magnetinė audra.
Pasakė, kada bus kita magnetinė audra: pasiruoškite
Padidėjęs Saulės aktyvumas neaplenkia ir mūsų, Žemės gyventojų – pranešama, kad artėja vidutinio stiprumo geomagnetinė audra, kurios padarinius gali pajusti kiekvienas.
Meteoagent.com, remdamasi Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos ir TESIS duomenimis, praneša, kad balandžio 10-11 dienomis numatoma vidutinio stiprumo geomagnetinė audra. Pranešama, kad šiomis dienomis indeksas bus vertinamas keturiais balais.
Prasidės magnetinė audra: 2 dienas apsibraukite raudonai
Prieš savaitę įvykusios geomagnetinės audros poveikį pajautė daugelis. Tačiau neatsipalaiduokite ir pasiruoškite – jau visai netrukus įvyks dar viena geomagnetinė audra.
Meteoagent.com praneša, kada balandžio 1-2 dienomis numatoma 4 balų geomagnetinė audra. Tokio laipsnio audra vertinama kaip vidutinio stiprumo.
Geomagnetinės audros – tai Žemės magnetinio lauko sutrikdymai, kuriuos sukelia iš Saulės skleidžiama medžiaga, susidaranti išmetant vainikinę masę, rašo independent.co.uk.
Tyrimas: Saulė gimimo metu gali nulemti gyvenimo trukmę
Norvegų mokslininkai, atlikę neįprastą tyrimą, kurio rezultatus paskelbė trečiadienį, aiškinosi, ar Saulė galėtų būti žmogaus laiminga – arba nelaiminga – žvaigždė. Jie sako, jog žmonės gimę Saulės „ramybės“ periodais gali gyventi vidutiniškai penkeriais metais ilgiau už tuos, kas gimė Saulės suaktyvėjimo periodais. Mokslininkų komanda sugretino demografinius duomenis apie norvegus, gimusius nuo 1676 iki 1878 metų, su Saulės stebėjimo duomenimis.
Anei dėmės: Saulė pernelyg rami
Saulė nurimo. Bet kažkaip per daug nurimo. Prieš keletą savaičių į Žemę atgręžtoje jos pusėje dėmių knibždėte knibždėjo – kaip ir derėtų saulės aktyvumo ciklo pikui, kai Saulė turėtų būti aktyviausia. Nors žybsnių ir plazmos pliūpsnių būta jau senokai. Tačiau dabar jau gerą savaitę Saulės diske nematyti nė dėmelės. Tiek M, tiek X kategorijos žybsnių tikimybė jau kelintą savaitę minimali – vos 1 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Žaibavimo dažnumas susijęs su Saulės aktyvumu, teigia mokslininkai
D. Britanijos mokslininkai pranešė aptikę įrodymų, kad Saulės aktyvumas gali daryti įtaką žaibavimo Žemėje dažnumui, skelbia BBC. Pasak tyrėjų, per 40 dienų po to, kai saulės vėjo gūsiai pasiekia Žemę, visoje Europje fiksuojamas didesnis žaibo iškrovų skaičius ir didesnis jų galingumas. Nuolatinis Saulės aktyvumo stebėjimas naudojant specializuotus palydovus padėtų dar prieš kelias savaites prognozuoti žaibavimo intensyvumą, sakoma pranešime.
Saulėje – pirmasis šiais metais galingas žybsnis
Saulę stebinti NASA kosminė observatorija SDO antradienį užregistravo pirmąjį X galingumo klasės žybsnį Saulėje, kuris įvyko dviejų aktyvių Saulės paviršiaus regionų AR1944 ir AR1943 srityje. Pasak NASA atstovų, X 1.2 klasės žybsnis įvyko vakar 18.32 val. GMT laiku. Tai pirmasis toks stiprus žybsnis Saulėje šiais metais, ivykęs tepraėjus kelioms valandoms po silpnesnio M 7.2 klasės žybsnio, sakoma NASA pranešime.
Dėl šylančio klimato Saulė niekuo dėta
Saulės aktyvumas Žemės klimato šiltėjimo procese atlieka minimalų vaidmenį, nustatė britų mokslininkai. Terry Sloano iš Lankasterio universiteto ir jo kolegos Arnoldo Wolfendale'o iš Durhamo universiteto tyrimo, paskelbto žurnale „Environmental Research Letters“, išvadose teigiama, kad Saulės aktyvumo pokyčiai yra atsakingi ne daugiau nei už 10 proc. XX amžiuje vykusio globalinio atšilimo proceso.
Astronomai: Saulės ciklas Nr. 24 byloja, kad ciklo Nr. 25 gali išvis nebūti
Dabar kaip tik turėtų būti metas, kai Žemę turėtų talžyte talžyti geomagnetiniai škvalai ir audros, nes Saulė dabar yra pasiekusi 11 metų trukmės ciklo piką, per kurį ji būna aktyviausia ir turi daugiausiai dėmių savo paviršiuje. Tačiau Saulėje pastarąsias savaites tvyro neregėtas štilis, o 24-asis Saulės stebėjimo ciklas pretenduoja tapti silpniausiu ciklu per pastaruosius 100 metų.
Sustiprėjo įtarimai dėl artėjančio pasaulinio atšalimo
Vokiečių mokslininkai rado tiesioginį teorijos, siejančios Saulės aktyvumo minimumą su laikinu Žemės klimato atšalimu, įrodymą.
Kai prieš maždaug 2 800 metų senovės graikų poetas Homeras rašė „Odisėją“, Žemėje dėl žemo Saulės magnetinio aktyvumo laikinai buvo atšalęs klimatas, ir toks reiškinys netrukus vėl gali pasikartoti, skelbia dienraštis „Daily Mail“, remdamasis Vokietijos mokslininkų atradimu.
Hiperaktyvi Saulė pravalė kosmines nuolaužas
Žemoji Žemės orbita neseniai sulaukė nemokamos pavasarinės švarinimosi akcijos. Ir dėl to reikia padėkoti Saulei.
Paaiškėjo, kad pastaraisiais metais padidėjęs Saulės aktyvumas pašalino kai kurias palydovų nuolaužas, susitelkusias šiame regione, taigi jis tapo saugesnis kitiems palydovams ir astronautams, praneša NewScientist.com.
2013 metais Saulė pasieks 11 metų aktyvumo viršūnę – Saulės maksimumą.
NASA: 2012 m. Nibiru planeta prie Žemės nepriartės
Kitąmet laukti kosminės katastrofos neverta, praneša NASA atstovas, sklaidydamas nuogąstavimus dėl galimų pasaulio pabaigos 2012 metais scenarijų.
Nors internete be galo daug pranašyčių apie tai, kas įvyks po vienerių metų, 2012 -ųjų gruodžio 21 dieną, pasaulio pabaigos nei tą, nei kokią kitą dieną NASA mokslininkai nenumato, praneša „Space.com“. Vienintelis dėmesio vertas dalykas – tą dieną įvyksianti žiemos saulėgrįža, jokių kitų įdomių reiškinių nesitikima, sakoma pranešime.
Mirtinas Saulės žybsnis kitąmet Žemės nesunaikins
Jei 2012 metais, kaip kai kas pranašauja, ateis pasaulio pabaiga, Saulė dėl to nebus kalta, teigia NASA mokslininkai.
Priešingai nei tai, kuo bando įtikinti kai kurie pesimistai, mūsų žvaigždė nesugeba išskirti tokio galingo Saulės žybsnio, kuris mūsų planetą visiškai sudegintų, teigia kosmoso agentūra.
„Tačiau svarbiausia tai, kad Saulėje paprasčiausia i nėra pakankamai energijos, kad ji galėtų 149,6 mln.
Saulėje pasirodė itin didelė dėmė
NASA kosminis aparatas SDO vakar Saulėje užfiksavo vieną didžiausių pastaraisiais metais dėmių. Heliofizikai perspėja, kad artimiausiu metu tikėtinas galingas Saulės žybsnis.
Šią dėmę, kuriai suteiktas indeksas AR1339, lapkričio 3 dieną nufotografavo Saulę stebintis NASA kosminis zondas „Solar Dynamics Observatory“ (SDO). Dėmės ilgis – apie 80 000 km, plotis – maždaug 40 000 km. Žemės pusiaujo skersmuo yra maždaug 12 800 kilometrų.
Kol kas ši dėmė nėra atsisukusi į Žemės pusę.
Europai vėl gresia Mažasis ledynmetis, perspėja mokslininkai
Trijų skirtingų tyrimų rezultatai liudija, kad per artimiausius 10 metų Saulės aktyvumas turėtų sumažėti, o dėl to Europoje vėl gali prasidėti Mažasis ledynmetis.
Mokslininkai mano, kad D. Britanijos ir Europos artimiausiais metais laukia šaltos žiemos, o po kelių dešimtmečių net gali prasidėti Mažasis ledynmetis – su žemu Saulės aktyvumu siejamas vidutinės temperatūros sumažėjimas, lemiantis laikiną klimato atšalimą visame žemyne, skelbia „Dailymail.co.
Mokslininkai perspėja ruoštis galingai audrai Saulėje
Dėl suaktyvėjusios Saulės žmonija šiuo metu yra labiausiai pažeidžiama nei bet kada istorijoje, todėl pasaulis turėtų ruoštis artėjančiai kosminei „superaudrai", perspėja JAV mokslininkai.
Šiaurės pašvaistės pasitaiko rečiausiai per pastarąjį šimtmetį
Tyrimai rodo, kad Šiaurės pašvaistės šiuo metu pasitaiko rečiausiai per 100 metų laikotarpį
Antrąją šio dešimtmečio pusę Šiaurės pašvaistės stebimos vis rečiau, dabar jų užfiksuojama mažiausiai per visą šimtmetį, teigia Suomijos meteorologai. Specialistai tokį reiškinio pasireiškimo dažnio sumažėjimą sieja su Saulės aktyvumo kaita.
Rami Saulė neapsaugos Žemės nuo klimato šiltėjimo, teigia mokslininkai
Net ir tuo atveju, jei Saulės aktyvumas iki XXI amžiaus pabaigos išliktų minimalus, temperatūra mūsų planetoje didėtų, teigia Potsdamo Poveikio klimatui tyrimų instituto mokslininkai. Jų tyrimo medžiaga bus pristatyta žurnale „Geophysical Research Letters“.
Tyrimo autoriai nusprendė patikrinti, ar pasikeistų klimatas Žemėje, jei eilinė užsitęsusio minimalaus Saulės aktyvumo fazė prasidėtų 2010 m. ir truktų iki 2100 metų.
Saulės žybsniai gali nutraukti 2012 m. Olimpiados transliacijas
Mokslininkai prognozuoja, kad Saulės aktyvumas po 2 metų pasieks 11 metų ciklo viršūnę, ir joje kilsiančios stiprios magnetinės audros bei galingi žybsniai gali „išjungti“ Žemės telekomunikacijų sistemas.
Maksimalaus Saulės aktyvumo laikotarpis sutaps su 2012 m. Londone prasidėsiančiomis olimpinėmis žaidynėmis, skelbia „Telegraph.co.
Saulėje užfiksuotas galingiausias šiais metais žybsnis
Rusijos kosminė Saulės observatorija TESIS gruodžio 10 dieną užregistravo galingiausią per visus šiuos metus Saulės žybsnį. Jis buvo užfiksuotas šiaurinio žvaigždės pusrutulio dalyje, naujoje aktyvioje srityje, pažymėtoje indeksu 1034.
Pranešama, kad rentgeno spindulių srauto galingumas per 7 minutes nuo žybsnio pradžios išaugo daugiau nei 300 kartų. Maksimali jo reikšmė buvo pasiekusi 3,4 tūkstančius nanovatų į vieną kvadratinį metrą.