maisto švaistymas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „maisto švaistymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „maisto švaistymas“.

Pasibaigusio galiojimo produktus išmeta kas antras šalies gyventojas: mažiausiai maistą švaisto šiuose miestuose

Pasibaigusio galiojimo maistą išmeta kas antras šalies gyventojas, rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimų“ apklausa. Jį švaistyti mažiausiai yra linkę Utenos, Alytaus, Tauragės ir Vilniaus apskričių gyventojai. Tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė (56 proc.) Lietuvos gyventojų stengiasi pirmiau sunaudoti maisto produktus, kurių galiojimo laikas gali greitu metu pasibaigti. Tuo metu kas trečias (33 proc.) gyventojas kartais atkreipia dėmesį į galiojimo laiką, o 11 proc.
Aktualijos 2024-01-14

„Maisto bankas“: šiemet išsaugota beveik 4,8 tūkst. tonų maisto

Per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje nuo iššvaistymo pavyko išsaugoti 4,79 tūkst. tonų maisto, penktadienį pranešė labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.  Pasak jo, lyginant su ankstesniais metais, tai yra rekordinis per tokį laikotarpį fiksuotas  organizacijos išsaugoto maisto kiekis. „Didžiausią įtaką išaugusiam išgelbėto maisto kiekiui daro ypač sustiprėjusi „Maisto banko“ partnerystė su Lietuvos ūkininkais,“ – pranešime sakė „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

ES skatina mažinti maisto atliekų kiekį: toks maisto švaistymas yra nepriimtinas

Europos Sąjunga trečiadienį pateikė planą, kuriuo siekiama 27 valstybėms narėms nustatyti privalomus tikslus – per šį dešimtmetį 30 proc. sumažinti namų ūkių, mažmenininkų ir restoranų išmetamo maisto kiekį. Briuselio skaičiavimais, per metus bloke susidaro beveik 59 mln. tonų maisto atliekų arba 131 kilogramas žmogui per metus. Tai sudaro apie 132 mlrd. eurų nuostolį. „Tokio masto maisto švaistymas, kai daugiau kaip 30 mln.
2023-07-05

Armonaitė: baigusio galioti, bet gero maisto pardavimas sumažintų jo švaistymą

Viena Maisto įstatymo pataisų iniciatorių, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad siūlymas ilgiau pardavinėti pasibaigusio galiojimo, bet dar gerą maistą, turėtų sustabdyti jo švaistymą. „Pasižiūrėjome, ką galima padaryti, ir siūlome sekti Skandinavijos šalių pavyzdžiu leisti šiek tiek ilgiau pardavinėti tą maistą, kuris yra ženklinamas „geriausias iki.
2023-06-20

Šiukštu nelaikykite pieno šioje vietoje: nustebsite, kodėl

Maisto švaistymo mažinimo ekspertė įspėja nelaikyti pieno vienoje šaldytuvo vietoje. Nors daugelis laiko pieną šaldytuvo durelėse, tai nėra tinkama vieta – nustebsite, kodėl.  Augant kainoms, daugelis iš mūsų ima ieškoti būdų, kaip sumažinti maisto atliekų kiekį ir užtikrinti, kad perkami produktai ilgiau išliktų švieži, rašo mirror.co.uk.
2023-06-11

Iš Armonaitės ministerijos – siūlymas, kaip taupyti gyventojams: leistų prekiauti pasibaigusio galiojimo termino produktais

Ekonomikos ir inovacijų ministerija susirūpino maistą švaistančiais tautiečiais ir siūlo prekybininkams pardavinėti miltus, kruopas ir kitus produktus, kurie ženklinami žyma „geriausias iki“, pasibaigus nurodytam terminui. Taip ministerija tikisi, kad žmonės sutaupys pinigų, o ir tūkstančiai tonų maisto keliaus ne į sąvartynus, o į žmonių skrandžius. Nevyriausybininkai tokį siūlymą kritikuoja ir atšauna, kad daugiausia lietuviai iššvaisto vaisių ir daržovių, pieno ir mėsos produktų.

Seimas pradeda svarstymus dėl maisto švaistymo mažinimo

Seimas spręs, ar įpareigoti prekybos tinklus nuo kitų metų pirmiausia informuoti paramos teikėjus apie besibaigiančio galiojimo produktus ir tik jiems atsisakius juos sunaikinti.    Seimas po pateikimo ketvirtadienį priėmė svarstyti Maisto įstatymo pataisas: už balsavo 62  Seimo nariai, prieš buvo vienas, o 17 susilaikė. Toliau pataisas Seimas svarstys gavęs Vyriausybės išvadą.   „Išreikštume rūpestį skurstančiais žmonėmis. Eilės prie „Maisto banko“ didėja.
2023-04-06

Gyventojai išmeta įspūdingą kiekį maisto: į konteinerius Lietuvoje keliauja šimtai tūkstančių tonų

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. t maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose. Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Jos sprendimas leistų prisidėti tiek prie klimato kaitos švelninimo, tiek prie apsirūpinimo maistu saugumo užtikrinimo.
REKLAMA
Maisto nešvaistymas  Maisto nešvaistymas

Lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg maisto: patarė, kaip sumažinti švaistymą

Ar žinote, jog mes iššvaistome labai didelę dalį – net trečdalį – viso pasaulyje pagaminto maisto produktų? Kiekvienas lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg maisto! Tai yra didžiulė problema, nes mes kartu iššvaistome ir visus išteklius, kuriuos panaudojome maisto gamyboje. Maistui gaminti naudojame žemę, vandenį, žmonių darbą ir energiją. Pavyzdžiui, jūsų sumuštinyje esanti duonos riekelė yra pagaminta iš miltų, miltai pagaminti iš rugių, kuriuos ūkininkai augina laukuose.
2022-05-10

Nesuvalgėte viso maisto? Neišmeskite, štai ką su juo galima padaryti

Kasmet yra iššvaistomos tonos vartoti tinkamo maisto, kurio vertė siekia milijonus eurų. Kovojant su šia problema yra siūloma maisto produktų neišmesti, o atiduoti tiems, kuriems reikia pagalbos. Ekspertai teigia, kad pirmiausia reikia užsiimti žmonių švietimu, skatinti nepirkti per daug maisto produktų, o jų nesuvartojus atiduoti kitiems. Išmetami geros kokybės produktai Grupės „Maisto atiduotuvė“ įkūrėja Justė Janovičiūtė teigė, kad švaistymo problema yra milžiniška ir su tuo reikia kovoti.
2021-12-25
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų