• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos valdžia planuoja keisti pašalpų mokėjimo tvarką žmonėms, kurie dėl sveikatos būklės negali dirbti.

Didžiosios Britanijos valdžia planuoja keisti pašalpų mokėjimo tvarką žmonėms, kurie dėl sveikatos būklės negali dirbti.

REKLAMA

Pakeitimai, kurie nuo 2025 metų palies šimtus tūkstančių žmonių, padės sutaupyti 4 mlrd. svarų sterlingų iš socialinio aprūpinimo biudžeto. Pagal pateiktus pasiūlymus daug daugiau žmonių būtų priversti susirasti darbą, nors kenčia nuo įvairių fizinės ir psichinės sveikatos sutrikimų, skelbia BBC.

Darbo ir pensijų departamentas teigė, kad reforma bus laipsniška.

Pasiūlymai pateikti po to, kai kovą buvo paskelbta, kad vyriausybė nori atsisakyti prieštaringai vertinamo darbingumo vertinimo, kuris naudojamas nustatant, ar žmonės gali gauti papildomas išmokas dėl sveikatos būklės. Reikalavimus atitinkantys pareiškėjai šiuo metu gauna 390 svarų sterlingų per mėnesį papildomai prie universaliosios pašalpos.

Jei šie pasiūlymai bus priimti, žmonės, kurie, pavyzdžiui, kenčia stiprų skausmą laukdami operacijos arba turi tam tikrų psichikos sveikatos sutrikimų, tokių kaip depresija ir nerimas, gali negauti papildomų išmokų, bet turėtų ieškoti darbo.

REKLAMA
REKLAMA

BBC žiniomis, iš pradžių pakeitimai būtų taikomi naujiems pašalpų prašytojams. Dabartiniai pašalpų gavėjai galiausiai bus įtraukti į naująją sistemą dešimtmečio pabaigoje, tačiau jiems bus suteikta pereinamojo laikotarpio apsauga, jei jų pašalpos būtų sumažintos.

REKLAMA

Tiek iždo kancleris Jeremy Huntas, tiek darbo ir pensijų reikalų sekretorius Melas Stride'as pastaraisiais mėnesiais kalbėjo, kad nori, jog daugiau žmonių negautų pašalpų ir pradėtų dirbti.

Rugsėjį kalbėdamas Bendruomenių Rūmuose M. Stride'as sakė, kad daugiau kaip 2,5 mln. žmonių gauna pašalpų ir yra neaktyvūs dėl ilgalaikės sveikatos būklės. Jo teigimu, prašytojų, kurie vertinami kaip pernelyg blogai besijaučiantys, kad galėtų dirbti, dalis padidėjo nuo 21 proc. 2011 metais iki 65 proc. 2022 metais.

Šiuo metu papildomų pinigų gaunantys asmenys priskiriami vienai iš dviejų kategorijų asmenų, kurie laikomi netinkamais dirbti:

REKLAMA
REKLAMA
  • arba turintys „ribotų gebėjimų su darbu susijusiai veiklai“, jei jie gauna universaliąją pašalpą;
  • arba priklausantys paramos grupei, jei jie gauna užimtumo ir paramos pašalpą.

Pagal naujuosius pasiūlymus šios kategorijos būtų panaikintos, papildoma pašalpa nebūtų mokama, o „Job Centre“ vadinamieji darbo treneriai nustatytų, kiek pastangų asmuo turi dėti, kad susirastų darbą.

Asmenims, kurie, kaip manoma, nepakankamai stengiasi, gali būti grasinama, kad jiems bus taikomos sankcijos. Būtų numatytos tam tikros išimtys, pavyzdžiui, žmonėms, gydomiems nuo vėžio, ir sergantiems nepagydomomis ligomis.

Manoma, kad per ketverius metus dėl šių pasiūlymų bus sutaupyta apie 4 mlrd. svarų sterlingų, tačiau kai kurie pareigūnai, kurie baiminasi, kad pokyčiai yra skuboti, siekia, kad dalis sutaupytų lėšų būtų reinvestuota. Jie nori, kad tiems žmonėms, kuriems teks ieškoti darbo, būtų teikiama intensyvi parama, nes baiminasi, kad daugelis jų tiesiog nesugebės rasti darbo, o tai sukels jiems finansinių ir psichologinių problemų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų