REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į maisto prekių parduotuvę gyventojai dažnai užsuka ir kelis kartus per savaitę. Jei neatsineša savo, nupirktas prekes krauna į čia parduodamus plastikinius, popierinius arba daugkartinius maišelius. Jų kaina prekybos tinkluose svyruoja nuo 0,15 euro iki 3,99 euro.

Į maisto prekių parduotuvę gyventojai dažnai užsuka ir kelis kartus per savaitę. Jei neatsineša savo, nupirktas prekes krauna į čia parduodamus plastikinius, popierinius arba daugkartinius maišelius. Jų kaina prekybos tinkluose svyruoja nuo 0,15 euro iki 3,99 euro.

REKLAMA

Taigi, kiekvieną kartą neatsinešę savo maišelio, pirkėjai papildomai moka už tai, kad turėtų, kur susidėti savo pirkinius.

Kokia krepšelių kaina skirtinguose tinkluose

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė komentavo, kad parduotuvėse galima įsigyti tik daugkartinius medžiaginius arba popierinius pirkinių maišelius.

„Plastikiniais maišeliais neprekiaujame. Pirkėjams siūlome dviejų dydžių popierinius maišelius – didesnį ir mažesnį – kurių kainą atitinkamai yra 0,15 ir 0,20 euro. Taip pat siūlome įvairių dydžių daugkartinius medžiaginius maišelius – XXL daugkartinio pirkinių maišelio kaina yra 0,99 euro, didelio pirkinių maišelio kaina – 0,79, mažesnio daugkartinio medžiaginio maišelio kaina – 0,30 euro“, – skaičiavo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

„Iki“ Komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė vardijo, kad prekybos tinklas prekiauja kelių rūšių maišeliais – popieriniais, plastikiniais, daugkartiniais tekstiliniais maišeliais bei daugkartiniais maišeliais, apsaugančiais šaldytą ir šviežią maistą nuo karščio.

REKLAMA

Pirkinių maišelių kainos varijuoja nuo 0,3 euro už popierinį pirkinių maišelį, iki beveik 1 euro už didesnį daugkartinį tekstilinį pirkinių maišelį“, – skaičiavo prekybos tinklo atstovė.

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis įvardijo tokias maišelių kainas:

„Mažas plastikinis maišelis kainuoja 0,15 euro, didelis plastikinis – 0,20 euro, popierinis – 0,25 euro, daugkartinis – 0,35 euro ir 0,99 euro.“

Prekybos tinklo „Rimi“ Ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė sakė, kad pirkėjams siūlomi plastikiniai, popieriniai ir daugkartiniai pirkinių maišeliai.

REKLAMA
REKLAMA

Jos atstovaujamame prekybos tinkle plastikinis maišelis kainuoja 0,4 euro, popieriniai priklausomai nuo dydžio – 0,2 euro ir 0,3 euro. O daugkartinis – 3,99 euro.

Prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė sakė, kad parduotuvėse pirkėjai gali įsigyti penkių tipų maišus prekėms susidėti.

„Plastikiniai maišai yra dviejų dydžių, jų kaina – 0,20 ir 0,30 euro. Tuomet yra šaltkrepšis, kuris būna itin populiarus šiltuoju metų laiku. Jo kaina siekia 2,99 euro. Taip pat daugkartinis pirkinių maišas, kurio kaina yra 0,30 euro bei popierinis pirkinių maišas, kuris kainuoja 0,20 euro“, – skaičiavo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Renkasi plastikinius maišelius

Anot G. Kitovės, bendrovė skatina tvarų vartojimą, todėl nuo 2021 metų „Iki Express“ parduotuvėse atsisakė plastikinių pirkinių maišelių, kitose parduotuvėse plastikiniai maišeliai yra perdirbti. 

„Tačiau kol kas daugiausiai parduodame būtent plastikinių maišelių, kurie yra perdirbti. Jų populiarumas po truputį mažėja, vis dažnesnės tampa tvaresnės alternatyvos.

Pirkėjai vis dažniau renkasi ne tik popierinius, bet ir daugkartinius tekstilinius pirkinių maišelius iš neaustinės medžiagos. Jų populiarumas parduotuvėse per pastaruosius tris mėnesius augo beveik 40 procentų“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

Anot jo, plastikinių maišelių pardavimai stabilūs.

„Tuo metu popierinių ir daugkartinių maišelių pardavimai auga. Žmonės perka daugkartinius maišelius. Jie pakankamai populiarūs“, – tikino prekybos tinklo atstovas.

Pasak I. Trakimaitės-Šeškuvienės, nors perkamiausi yra plastikiniai pirkinių maišai, bendra vyraujanti tendencija yra tokia, kad kasmet plastikinių maišų parduodama vis mažiau.

„Tačiau šiuo metu daugiausia pirkėjai įsigyja didelių plastikinių maišų pirkiniams susidėti. Po jų rikiuojasi mažesni plastikiniai maišai, kurių per mėnesį nuperkama vidutiniškai apie 2 kartus mažiau nei didelių. Tuomet seka popierinis bei daugkartinis pirkinių maišas ir maišelis, skirtas daržovėms ir vaisiams susidėti.

REKLAMA

Pirkėjai renkasi ir tvaresnius būdus pirkiniams susidėti ir mielai įsigyja aplinkai draugiškas plastikinių maišų alternatyvas – kasmet stebime augančius popierinių pirkinių maišų pardavimus. Be to, vis daugiau pirkėjų atsineša savo pirkinių maišus prekėms susidėti“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

Pirmenybę teikia tvarumui

L. Skersytė pastebi, kad pirkėjai vis dažniau renkasi tvaresnes alternatyvas – įsigyja daugkartinius maišelius, kuriuos naudoja ilgą laiką, taip pat atvykdami apsipirkti, atsineša jau savo turimus maišelius.

„Kad pirkėjams svarbu apsipirkti tvariau, rodo ir mūsų tinklo duomenys. Pavyzdžiui, apmokestinus plastikinius vienkartinius maišelius, tokių maišelių sunaudojimas krito apie 40 proc., o per šį laikotarpį daugkartinių maišelių, skirtų vaisiams, daržovėms ar biriems produktams susidėti, pardavimai padidėjo daugiau nei 7 kartus“, – sakė prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė pastebi augantį klientų susidomėjimą plastiko alternatyvomis – popieriniais ir daugkartiniai maišeliais.

„Mūsų tinkle plastikiniai maišeliai yra iš perdirbto PET plastiko. O elektroninės parduotuvės užsakymai pristatomi tik popieriniuose maišuose.

Taip pat visuomet skatiname pirkėjus naudoti daugkartinius medžiaginius ar plastikinius maišelius, kuriuos gali atsinešti iš namų arba įsigyti mūsų prekybos vietose. Pastebime ir reikšmingą vienkartinių plonųjų plastikinių maišelių vartojimo sumažėjimą nuo praėjusių metų įsigalėjusios tvarkos – jų vartojimas sumažėjo netgi 4 kartus – tai yra netgi 75 proc. mažiau nei buvo iki tol“, – skaičiavo prekybos tinklo atstovė.

Daržovių skyriuose jūs piktnaudžiaujate, nes sveriamos daržovės turi būti sufasuotos arba maišelis mai6eliai privalo būti nemokamas. Tokie gobšai, kad neklausk, pagatavi tą žmogų išsunkti kaip citriną.
Kalba apie tvarumą - o tie daugkartiniai maišiukai prekybos centruose pagrinde šviesių spalvų. Marketingas - šviesus greičiau tepasi,vadinasi greičiau naują reikės pirkt. Lidl pirkau didelį ryškiai geltoną. 3 kartams jo užteko ,iš išorinės pusės išsipurvino ties apačia. Nevaikščiosiu juk su murzinu maišu - tiesiog įmečiau į skalbimo mašina...ištraukiau be vienos rankenos. Jei prekybininkams rūpėtų ne pelnas o tvarumas - tai tuos maišelius gamintų tamsiai pilkus ar kamufliažinius,kad žmonėms jų ilgam užtektų,tai yra nesimatytų dėmių nuo pastatymo ant grindų ar šaligatvio.
Juoką kelia toks taupumas .Ne pagalvojate,kad sverdami prekes savuose maišeliuose mes mokame papildomai,priklausomai nuo prekės kainos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų