42
Laurynas Birutis  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (9/15) trečiadienį pradėjo dar vieną dvigubą Eurolygos savaitę. Sausakimšoje arenoje žalgiriečiai dominavo nuo pat pirmų minučių ir Stambulo „Anadolu Efes“ (9/15) įveikė rezultatu 96:70 (34:14, 24:23, 18:22, 22:11).

42

Žalgiriečiai ir vėl puikiai startavo. Pirmasis „Žalgirio“ taškų sąskaitą tolimu metimu atidarė Keenanas Evansas, o po dar kelių nesėkmingų svečių epizodų Brady Manekas taip pat pridėjo tritaškį ir „Žalgiris“ pabėgo 8:0.

Pirmus taškus Stambulo ekipai beveik po trijų kėlinio minučių pelnė Willas Clyburnas (8:2). Vėliau dovanėlę „Žalgiriui“ pridėjo Dariuso Thompsono pramestos baudos, o K. Evansas pridėjo dar du taškus. Prabėgus pusei kėlinio Kauno komanda buvo priekyje 18:4.

Po jau antrosios minutės pertraukėlės svečiai pataikė ir pirmąjį tolimą metimą, kiek vėliau antrąjį pridėjo ir Shane’as Larkinas, bet tuo pačiu atsakė ir Rolandas Šmitas (28:12). Po pirmojo ketvirčio arenos šeimininkai išlaikė solidžią persvarą – 34:14.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ atidarė baudų metimais – po du pridėjo Arnas Butkevičius ir Kevarriusas Hayesas (38:14). Tryliktą rungtynių minutę žalgiriečiai jau turėjo net 27 taškų persvarą (41:14).

„Žalgiris“ dar neįpusėjus antram ketvirčiui jau buvo susikūręs ir 30 taškų atotrūkį, tačiau šiek tiek savo komandos deficitą sumažino R. Beaubois baudų metimai (46:20).

Reikalai pradėjo šiek tiek keistis po dar vienos minutės pertraukėlės, kai svečiai persvarą sumažino dešimčia taškų, o W. Clyburnas pridėjo ir dar du šakus (46:28). Laimei, varžovų spurtą nutraukė B. Maneko tritaškis (49:28). Į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatu 58:37.

L. Biručio du taškai atidarė antrąją rungtynių pusę, tačiau „Žalgiriui“ nepavyko pasižymėti net po dviejų perimtų kamuolių (60:37).

Kovodamas dėl kamuolio su L. Biručiu, susitraumavo ir aikštę paliko Danas Oturu, o taškus po šiokios tokios pertraukos „Žalgiriui“ vėl pradėjo rinkti A. Butkevičius su tritaškiu, bet tuo pačiu atsakė ir R. Beaubois. Visgi Kauno komanda atsitraukti neplanavo ir B. Manekas pridėjo keturis taškus iš eilės (76:50).

Iš dvidešimties taškų deficito „Anadolu Efes“ išlipo po sėkmingos atkarpos, kurią vainikavo W. Clyburno tritaškis. Prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo 76:59.

Ketvirtame kėlinyje žalgiriečiai startavo perimtu kamuoliu ir dviem taškais, tačiau W. Clyburnas smeigė dar vieną tritaškį (78:62).

Vėl dvidešimties taškų pranašumą po sunkesnės atkarpos sugrąžino R. Šmitas (83:62). Žalgiriečius stipriai gelbėjo rungtynių pradžioje sukrauta persvara, o ją dar tvirtino L. Biručio dėjimas (85:64).

Situaciją švelninti ėmėsi Sh. Larkinas su tritaškiu, o prie to prisidėjo R. Šmito nesportinė pražanga, kuri padovanoja tašką Stambulo krepšininkams. Vėliau Tiboras Pleissas pridėjo dvitaškį, tačiau atstumas išliko solidus iki pat rungtynių galo ir šeimininkai laimėjo – 96:70.

L. Birutis su 18 taškų pakartojo savo karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 18 (8 atk. kam., 27 n.b.), Rolandas Šmitas, Brady Manekas ir Edgaras Ulanovas – po 13, Tomas Dimša 11, Arnas Butkevičius 9.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 19, Dariusas Thompsonas 17, Tiboras Pleissas ir Shane‘as Larkinas – po 8, Tyrique‘as Jonesas 6.