Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) antrajame ture čempionų titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ (2/0) krepšininkai svečiuose tik po dviejų pratęsimų pranoko Alytaus „Dzūkiją“ (1/1). Martino Schillerio auklėtiniai varžovus įveikė 105:100 (26:17, 14:20, 17:14, 24:30, 14:14, 10:5).

Šiame mače „Žalgiris“ vertėsi be Edgaro Ulanovo, kuris jaučia kulno skausmus, ir Joffrey Lauvergne’o. Prancūzas rungtynes praleido dėl asmeninių priežasčių.

Rungtynių pradžioje šeimininkai neleido žalgiriečiams perimti mačo kontrolės į savo rankas. Tik Tylerio Cavanaugh taiklus tritaškis įpusėjus ketvirčiui leido svečiams atitrūkti dviejų taiklių metimų atstumu (13:8).

Sužaidus apie septynias minutes, į aikštelę žengė Marekas Blaževičius, kuris iškart pasižymėjo. Skirtumą dar labiau padidino Mantas Kalnietis (21:10). Po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ pirmavo 26:17.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ gynybai sunkiai sekėsi tvarkytis su Joshu Newkirku, kuris padėjo alytiškiams vėl priartėti (24:28). Sėkmingą atkarpą pratęsė Mindaugas Lukauskis, kurio greitis tapo rimta problema Artūrui Milakniui bei Janiui Strelniekui (28:28).

Įpusėjus ketvirčiui, dzūkus į priekį išvedė Dylanas Frye'us (31:30). M.Lukauskis įsmeigė tritaškį (37:34), bet persvara šeimininkai džiaugėsi neilgai – atsaką surengė M.Blaževičius bei Lukas Lekavičius (38:37).

Pirmąją mačo dalį „Žalgiris“ laimėjo 40:37.

Antrąją rungtynių pusę galingu dėjimu pradėjo Joshas Nebo, tačiau Justas Furmanavičius neleido žalgiriečiams pabėgti – 42:44. Skirtumas tarp komandų ūgtelėjo tik iš toli driokstelėjus Artūrui Milakniui bei vidutinio nuotolio metimą pridėjus Pauliui Jankūnui – 53:44. Martynas Pocevičius baudų metimais vėl priartino dzūkus (51:53), o ketvirtąsias pražangas susirinko M.Kalnietis ir Vaidas Čepukaitis.

Paskutiniuosius kėlinio taškus pelnė T.Cavanaugh – 57:51.

Ketvirtjame kėlinyje dzūkai neleido žalgiriečiams atitrūki, jie nuolat buvo šalia varžovų, o po dviejų tritaškių likus 4 minutėms „Dzūkija“ pirmavo 70:65. Netrukus keliais tritaškiais atsakė ir kauniečiai, bet šeimininkai irgi atsakė keliomis rezultatyviomis atakomis.

Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes „Dzūkija“ pirmavo 75:72. Atkakli kova vyko iki pat paskutinių sekundžių. Likus 19 sekundžių mačo rezultatas buvo lygus 78:78 ir kamuolį savo rankose turėjo alytiškiai. Tuomet iš toli pataikė J. Newkirkas (81:78).

Bet čia pat tritaškiu atsakė ir Artūras Milaknis (81:81). Alytiškiai dar turėjo šansą išplėšti pergalę, bet jis buvo netikslus ir komandos žaidė pratęsimą.

Jo pradžioje abu klubai apsikeitė tolimais metimais. Kauniečiai bandė kiek atitrūkti, bet šeimininkai neleido to padaryti, o po J. Furmanavičiaus metimo rezultatas vėl buvo lygus 86:86.

J. Newkirkas vėl pataikė iš toli, dvi baudas dar pridėjo Mindaugas Lakauskis, o dzūkai likus pusei minutės pirmavo 93:91.

Alytiškiai turėjo gerų progų ir visiškai įtvirtinti pergalę, bet žalgiriečiai to neleido, o po E. Mudiay dvitaškio rezultatas buvo vėl lygus 95:95.

Šeimininkai vėl urėjo šansą pergalę švęsti paskutiniu metimu, bet jis skriejo pro šalį, tad komandos žaidė antrajį pratęsimą.

Kaip ir pirmajame pratęsime, aikštėje vyko kova taškas į tašką. Žalgiriečiams iš pradžių ne itin gerai sekėsi apsiginti, dzūkai nebuvo linkę leisti varžovams atitrūkti. Tik po N. Giffey dvitaškio kauniečiams pagaliau pavyko išsiveržti į priekį 99:98.

Penktąją pražangą gavus keliems pagrindiniams šeimininkų žaidėjams žalgiriečiai galutinai perlaužė mačo eigą ir šventė pergalę 105:100.

„Žalgirio“ gretose labiausiai išsiskyrė E.Mudiay, kuris per 40 minučiųįmetė 32 taškus (10/19 dvit., 0/2 trit., 12/14 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Alytiškių gretose naudingiausiai žaidė Justas Furmanavičius (26 tšk.) ir Joshua Newkirkas (25 tšk.)

„Dzūkija“ dažnai rėmėsi tolimais metimais, o taiklumas siekė 42 proc. (15 iš 35).

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay 32 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Joshas Nebo 16 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) – po 11, Marekas Blaževičius 9.

„Dzūkija“: Justas Furmanavičius 26 (43 min., 5 atk. kam.), Joshua Newkirkas 25 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Dylanas Frye’us 16 (5 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 13.