Antradienį Čekijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate titulą ginantys kanadiečiai A grupėje po neįtikėtinos kovos ir pratęsimo 7:6 (3:1, 3:0, 0:5, 1:0) nugalėjo austrus. Kanadiečiai per paskutinį kėlinį prarado net 5 įvarčių pranašumą ir prarado 1 tašką.

Kanadiečius anksti į priekį išvedė Dylano Cozenso (6:34 min.) bei Kaideno Guhle (9:21) įvarčiai. Benjaminas Nissneris (10:11) vėliau sušvelnino atsilikimą iki minimumo, bet čia pat Bowenas Byramas (13:29) grąžino kanadiečiams saugesnę persvarą. Triuškinantį pranašumą kanadiečiai susikrovė antrajame kėlinyje, kai pasižymėjo Jaredas McCannas (22:57), ledo ritulio vunderkindas Connoras Bedardas (29:32) bei Pierre‘as-Lucas Dubois (37:56).

Favoritai kiek atsipalaidavo trečiajame kėlinyje, kai per mažiau nei minutės atkarpą praleido 2 įvarčius – tiksliai smūgiavo Benjaminas Baumgartneris (43:14) bei Peteris Schneideris (44:08). Negana to, įvartį pridėjo ir Dominicas Zwergeris (50:41), tarsi iš niekur atgaivinęs intrigą.

Kanadiečių pačiūžos dar labiau ėmė „svilti“ po Peterio Schneiderio įvarčio (55:56), kai skirtumas sumažėjo iki minimumo (6:5). Likus žaisti minutę įvyko stebuklas – Marco Rossi (59:11) perėmė ritulį ir išlygino rezultatą, o kanadiečiai išbarstė visą 5 įvarčių pranašumą (6:1, 6:6).

Pratęsime užteko vos 15-os sekundžių, kol Kanados rinktinės žvaigždė Johnas Tavaresas (60:15) nulėmė rungtynių baigtį.

O B grupėje lenkai 2:4 (0:2, 2:2, 0:0) neatsilaikė prieš prancūzus.

Pirmajame kėlinyje dubliu pasižymėjo Justinas Addamo (8:47 ir 11:32). Tuo tarpu lenkai, daugiau nei 3 min. žaidę daugumoje, per visą kėlinį vos 3 kartus smūgiavo į vartus. Antrajame kėlinyje kiekybines persvaras realizavo Stephane‘as da Costa (24:21) bei Pierre‘as-Edouardas Bellemare (27:46). Atrodė, kad rungtynių likimas jau aiškus, bet lenkai nenuleido rankų – Dominiko Paso (36:08) bei Bartoszo Fraszko (37:39) įvarčiai atkūrė intrigą.

Trečiojo kėlinio pradžioje lenkai nerealizavo kiekybinės persvaros, o vėliau išsigelbėti nepajėgė. Nepadėjo jiems ir vartininko keitimas aikštės žaidėju.

A grupėje rungtyniauja Kanados, Suomijos, Šveicarijos, Čekijos, Danijos, Norvegijos, Austrijos ir Didžiosios Britanijos rinktinės, tuo tarpu B grupėje – JAV, Vokietijos, Švedijos, Slovakijos, Latvijos, Prancūzijos, Kazachstano ir Lenkijos rinktinės.

Kiekvienos grupės blogiausios komandos kitais metais nukris į I-ojo diviziono A grupę, tuo tarpu keturias pirmąsias vietas užėmusios grupių komandos pateks į ketvirtfinalį.

Primename, kad iš I-ojo diviziono A grupės kitais metais į elitinį divizioną pakils Vengrijos ir Slovėnijos komandos.