Penktadienį pirmame 2023 pasaulio krepšinio čempionato pusfinalyje į kovą stojo Lietuvą iš lenktynių dėl medalių pašalinusi Serbija ir viena iš šio turnyro favoričių Kanados rinktinė. Žūtbūtinėje kovoje dėl bilieto į finalą neįtikėtiną gynybą demonstravę serbai 95:86 (23:15; 29:24; 23:24; 20:23) įveikė kanadiečius.

Rungtynėse nuožmiau startavo serbai, kurie iš karto surengė sėkmingą spurtą ir išsiveržė į priekį (8:1). Visgi netrukus Kanados krepšininkai pagavo žaidimo ritmą ir numažino savo atsilikimą iki 1 taško (7:8).

Nors didžiąją kėlinio dalį vyko apylygė kova, tačiau likus kelioms minutėms serbai pradėjo veržtis į priekį. Daugiausiai problemų Svetislavo Pesičiaus auklėtiniai kanadiečiams kėlė po jų krepšiu, kadangi dėl kibios serbų gynybos pastarieji pradėjo klysti. Galiausiai Serbijos rinktinė po pirmojo kėlinio pirmavo 8 taškais (23:15).

Nuo pat antrojo ketvirčio pradžios kanadiečiai kibo į rimtus darbus ir bandė vytis S. Pesičiaus auklėtinius. Tiesa, serbams puikiai sekėsi klampinti varžovus į savo stiliaus žaidimą, o kanadiečiams trukdė ir puikių progų neišnaudojimas. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 6 taškai (36:30).

Prieš ilgąją pertrauką trečiąją pražangą užsidirbo kanadiečių lyderis Shai Gilgeousas-Alexanderis, o dėl šio epizodo emocijų nesuvaldžiusiam Kanados strategui skirta techninė pražanga. Šie epizodai leido serbams dar labiau atitrūkti (52:39).

Po ilgosios pertraukos kanadiečiai startavo taikliu tolimu metimu, tačiau vėliau neišnaudojo kelių gerų progų ir atsilikinėjo dviženkliu taškų skaičiumi (52:42). Įpusėjus kėliniui daug geriau pataikyti pradėję Jordi Fernandezo auklėtiniai sumažino savo atsilikimą iki vienženklio (59:52). Visgi ilgai išlaikyti arba sumažinti šio skirtumo nepavyko, kadangi kelis sėkmingus išpuolius surengę serbai padidino savo pranašumą iki 12 taškų (75:63).

Lemiamo kėlinio pradžia stūmė kanadiečius link bedugnės krašto. Situacijos rimtumą suvokęs Kanados treneris paprašė minutės pertraukėlės, o jos metu bandė užvesti savo auklėtinius.

Pastarieji viso kėlinio metu bandė persverti rungtynių rezultatą ir gelbėtis iš situacijos, tačiau skirtumas tarp komandų buvo per didelis.

Daugiausiai problemų kanadiečiams kėlė serbų komandos žvaigždė Bogdanas Bogdanovičius, kuris pelnė 24 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Jam puikiai talkino Ognjenas Dobričius ir Nikola Milutinovas, pelnę po 16 taškų.

Tuo tarpu Kanados gretose rezultatyviausiai rungtyniavo R. J. Barrettas, kuriam pavyko pelnyti 23 taškus, atkovoti 3 kamuolius ir atlikti 2 rezultatyvius perdavimus.

Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 23 (4 atk. kam.), Ognjenas Dobričius 16, Nikola Milutinovas 16 (6/6 dvit., 10 atk. kam.), Marko Guduričius 12, Aleksa Avramovičius 10, Nikola Jovičius 8, Dejanas Davidovac 4 (5 atk. kam.).

Kanados rinktinė: RJ Barrettas 23, Dillonas Brooksas 16, Shai Gilgeous-Alexanderis 15 (9 rez. perd.), Nckeilas Alexanderis-Walkeris 10, Kelly Olynykas 9 (4 rez. perd.), Zachas Edey 5, Dwightas Powellas 5.

Primename, kad Serbija dėl pasaulio čempionų vardo susikaus su JAV ir Vokietijos susitikimo nugalėtoja. Finalinės rungtynės įvyks jau šį sekmadienį, o jų eigą galėsite sekti per TV3, naujienų portale tv3.lt ir naujos kartos televizijoje Go3!

Primename, jog ketvirtfinalyje Serbija susitiko su iki tol nei vieno pralaimėjimo nepatyrusia Lietuva. Visgi lietuviai serbų neišgąsdino, o jų agresyvumas ir fiziškumas 87:68 išplėšė pergalę prieš Kazio Maksvyčio auklėtinius ir užtikrino jiems vietą pusfinalyje.

Tuo tarpu kanadiečiai dėl bilieto į pusfinalį susikovė su Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos rinktine ir įveikė ją 100:89.

Šių rungtynių analizę tinklalaidėje „Trys nuo lentos – FIBA World Cup“ žiūrėkite:

O maskoliai dar artimiausius 20 metu zais tik su tadzikistanu!
Puikiausia gali su belarusija ir siaures koreja zaisti .