Šarūnui Jasikevičiui pavyko atvesti Stambulo „Fenerbahče“ į Eurolygos finalo ketvertą. Lietuvio auklėtiniai lemiamose penktosiose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse svečiuose po dramatiškos kovos ir pratęsimo 80:79 13:15, 22:25, 21:15, 14:15, 10:9) palaužė „AS Monaco“ su Donatu Motiejūnu.

Šaro auklėtiniai seriją laimėjo 3-2 ir turnyro pusfinalyje susitiks su Atėnų „Panathinaikos“.

Beje, modernios Eurolygos istorijoje tai buvo pirmas kartas per 20 mačų, kai lemiamas rungtynes laimi svečiuose žaidusi komanda.

D.Motiejūnas žaidė 29 minutes ir pelnė 16 taškų (5/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 3/4 baudos metimai), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, išprovokavo 4 pražangas, sykį suklydo, 4 kartus prasižengė ir surinko 20 naudingumo balų.

Šio vakaro rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, o puolime strigo abi komandos. Prabėgus 5 minutėms „Fenerbahče“ pirmavo tik 6:5.

Bet „AS Monaco“ kiek perėmė iniciatyvą perėmė, kai pelnė 6 taškus iš eilės (15:11). N. Calathesas kėlinį užbaigė dvitaškiu ir svečiai atsilikinėjo 13:15.

Antrajame kėlinyje šeimininkai surengė geras atkarpas ir pabėgo vienu metu iki 28:21. Bet Šaro kariauną gelbėjo tritaškiai. Net tris atakas iš eilės jie užbaigė nelengvais tritaškiais, kurie buvo taiklūs ir neleisdavo šeimininkams jaustis per daug patogiai.

Visgi Monako klubas išliko priekyje ir po dviejų kėlinių pirmavo 40:35.

Po didžiosios pertraukos Šaro auklėtiniai po truputį vijosi varžovus, bet čia pat Monako klubas spurtavo 8:0 ir vėl atitrūko iki 55:48.

Bet Tarikas Biberovičius atsakė 8 taškais ir jau „Fenerbahče“ po trijų kėlinių išsiveržė į priekį 56:55.

Ketvirtajame kėlinyje vyko dramatiška kova taškas į tašką. Įpusėjus kėliniui Stambulo ekipa surengė kelias atakas be atsako ir buvo priekyje 64:60.

Mike'as Jamesas itin svarbiu metu pataikė iš toli ir likus kelioms minutėms šeimininkai atsilikinėjo 66:67. Tikroje dramoje Monake galiausiai viskas nuėjo link to, kad rezultatas buvo lygus (70:70) ir šeimininkai turėjo teisę paskutiniam metimui. Bet E. Okobo prametė, tad komandos žaidė pratęsimą.

O pratęsime žiūrovai toliau stebėjo dramatišką ir atkaklią kovą. Įpusėjus penkioms minutėms rezultatas vis buvo lygus (74:74).

Šaro auklėtiniams pergalę ištraukė N. Calathesas, kuris pataikė tritaškį ir išvedė komandą į priekį 80:79. Šeimininkai dar turėjo 10 sek. atakai, bet net neišmetė metimo, o buvo užfiksuotas ginčas. Jį dar laimėjo svečiai, o finalinė sirena paskelbė jų dramatišką pergalę.

„AS Monaco“: Mike Jamesas 20 (3/7 dvit., 3/5 trit., 5 kld.), Donatas Motiejūnas 16 (5/7 dvit., 7 atk. kam.), Elie Okobo 15 (6/9 dvit., 0/5 trit., 5 rez. perd.), Alpha Diallo 10 (5/5 dvit.), Jordanas Loydas (2/5 dvit.), Jaronas Blossomgame ir Donta Hallas po 5.

„Fenerbahče“: Scottie Wilbekinas (4/8 trit., 4 atk. kam., 4 per. kam., 5 kld.) ir Nickas Calathesas (1/5 dvit., 3/10 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) po 14, Tarikas Biberovičius 13 (3/3 trit., 5 atk. kam.), Marko Guduričius 10, Nathanas Sestina 8 (2/5 trit.), Nigelas Hayes-Davis 7 (1/4 trit., 4 rez. perd.), Johnathanas Motley (3/5 dvit., 4 atk. kam.) ir Georgios Papagiannis po 6.