Penktadienio vakarą Monake vyko antrosios Eurolygos atkrintamųjų serijos rungtynės. Įtemptą rungtynių pabaigą išgyvenę „AS Monaco“ rezultatu 93:88 (31:21, 23:29, 11:24, 28:14) nugalėjo Šarūno Jasikevičiaus „Fenerbahče“ ir išlygino atkrintamųjų serijos rezultatą 1-1.

Primename, kad pirmąjį šių komandų susitikimą laimėjo Šarūno Jasikevičiaus kariauna, kuri po pratęsimo rezultatu 95:91 palaužė šeimininkus. Kitus du serijos mačus komandos sužais Stambule.

Donatas Motiejūnas Monako ekipos pusėje šįvakar buvo naudingiausias. Lietuvis per beveik 20 min. pelnė 18 taškų (2/4 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud.), atkvojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Antrasis mačas svečiams iš Stambulo prasidėjo sunkiai. Komandai nesisekė pelnyti taškų, o „AS Monaco“ netruko susikurti solidžios persvaros 11:2.

Vėliaus skirtumą dar padidino puikiai pirmąjį kėlinį sužaidęs Donatas Motiejūnas, pataikęs jau antrą savo tritaškį – 26:11. Nors kėlinio pabaigoje „Fenerbahče“ pavyko pataikyti pora tolimų metimų, bet Monako ekipa apčiuopiamą atstumą išlaikė – 31:21.

Antrajame kėlinyje „AS Monaco“ iki paskutinės minutės laikė 10 taškų persvarą, tačiau T. Biberovičiaus ir S. Wilbekino tritaškiai priartino svečius (47:54).

Paskutinę sekundę S. Wilbekinas smeigė dar vieną tolimą metimą ir prieš antrąją rungtynių pusę komandas teskyrė keturi taškai (54:50).

„AS Monaco“ pradžioje kėlinio pavyko kiek pataisyti padėtį, tačiau tai truko neilgai (59:53). Tyleris Dorsey ir S. Wilbekinas išvedė į priekį „Fenerbahče“ (61:59), o T. Dorsey toliau smaigstė tritaškius vieną po kito – 66:62.

Stambulo komanda laikėsi priekyje ir tolo (72:65), o po trijų kėlinių pirmavo 74:65.

Šeimininkai lemiamame ketvirtyje aktyviai ėmėsi iniciatyvos, o įpusėjus kėliniui Jarono Blossomgame’o tritaškis „AS Monaco“ vėl išvedė į priekį (77:75).

Šaro auklėtiniai dar nesudėjo ginklų, o likus 32 sekundėms S. Wilbekinas smeigė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki vieno metimo (90:88).

Visgi tašką mače padėjo J. Loydo tolimas šūvis, kurį šis pataikė, kai buvo likę žaisti 11 sekundžių (93:88). Vėliau svečiai suklydo ir išsigelbėti jau nepavyko – 93:88.

„AS Monaco“: Donatas Motiejūnas 18, Jordanas Loydas 15 (5 atk. kam.), Elie Okobo 13, Johnas Brownas 11, Jaronas Blossomgame‘as, Alpha Diallo ir Mike‘as Jamesas (7 atk. kam., 18 n.b.) – po 8.

„Fenerbahče“: Tyleris Dorsey 25 (6/8 trit.), Scottie Wilbekinas 23 (6/14 trit.), Nigelas Hayesas-Davisas 10 (6 atk. kam.), Dyshawnas Pierre‘as 8, Nickas Calathesas 7 (7 rez. perd.).