Tris pergales per pirmąsias tris rungtynes Čekijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate iškovojusi Latvijos rinktinė kapituliavo prieš Vokietiją.

B grupės susitikime latviai 1:8 (0:2, 1:5, 0:1) turėjo pripažinti Vokietijos rinktinės pranašumą.

Vienintelį įvartį latviams antrojo kėlinio pabaigoje pelnė Markussas komuls (39:02).

Vokietijos rinktinėje du įvarčius pelnė Johnas Peterka (25:37 ir 35:53), po kartą pasižymėjo Dominikas Kahunas (5:27), Kai Wissmannas (18:05), Leonhardas Pfoderlis (20:48), Parkeris Tuomie (22:42), Marcas Michaelis (30:54) ir Nico Sturmas (44:28).

Vokietija atliko 31 smūgį į vartus, tuo tarpu latviai – 22.

Vokietijos rinktinė per pirmąsias trejas čempionato rungtynes buvo įveikę Slovakiją (6:4), tačiau 1:6 pralaimėjo JAV ir 1:6 – Švedijai.

Latvijos rinktinė po pratęsimų 5:4 nugalėjo Lenkiją ir 3:2 – Prancūziją bei per pagrindinį laiką 2:0 nugalėjo Kazachstaną.

Per visą istoriją tai buvo jau 13-asis Latvijos ir Vokietijos rinktinių susitikimas pasaulio čempionate, iš kurių Vokietijos rinktinė laimėjo 8. Paskutinį kartą šios rinktinės tarpusavyje žaidė 2021 m. čempionate, o tada Vokietija laimėjo tik 2:1. Paskutinę pergalę latviai prieš vokiečius pasaulio čempionate šventė 2018 m., kai laimėjo 3:1.

Nepaisant nesėkmės, latviai B grupėje su 7 taškais vis dar rikiuojasi tarp 4 stipriausių komandų, tuo tarpu vokiečiai turi 1 tašku mažiau nei latviai.

A grupės susitikime Čekija 7:4 (1:1, 2:1, 4:2) nugalėjo Daniją ir bent jau trumpam pakilo į pirmą grupės vietą.