76
K. Maksvytis  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Fantastišką žaidimą ketvirtajame kėlinyje demonstravęs Kauno „Žalgiris“ (2/0) pergale pradėjo ir namų Eurolygos sezoną, kai 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18) pranoko Belgrado „Crvena Zvezda“ (1-1) komandą su Roku Giedraičiu.

76

Pergalę žalgiriečiams atnešė ketvirtasis kėlinys, kurį jie laimėjo 28:18. Jį pradėjo vangiai, bet paskui komanda tarsi pabudo ir užsikūrė.

Vienu metu spurtavo net 13:0, o po taiklių A. Butkevičiaus ir B. Maneko metimų pagaliau išsiveržė į priekį. Pabaigoje serbai dar vijosi ir turėjo šansų ir vėl perlaužti rungtynių eigą, bet kauniečiai labai gerai išnaudojo progas, pataikė lemiamu metu ir galiausiai pergalę įtvirtino.

„Smagu žaisti savo arenoje. Laimėjome, bet nesu ptenkintas mūsų žaidimu. Buvo daug duobių, kurių nekontroliavome. Trečias kėlinys buvo blogas, bet išlikome rungtynėse dėl savo pastangų ir geros gynybos. O pabaigoje suradome tinkamus taikinius, tinkamus žaidėjus ir laimėjome“, – po mačo sakė K. Maksvytis.

Kas pasikeičia ketvirtajame kėlinyje?

Atsirenkame žaidėjus, su kuriais žaidžiame. Norėtųsi, kad taip žaistume visada, bet kol kas kokybės trūksta. Dėl pirmo kėlinio galima prisiimti atsakomybę, ilgai užlaikėme starto penketą ir gana greitai pakeitėme visus žaidėjus, o pakilus nuo suolo nėra taip lengva įsivažiuoti iš karto, gavosi tokia duobelė po gero starto.

Aš patenkintas, kad mes laimime tuos ketvirtus kėlinius, bet norėtųsi visas rungtynes geriau žaisti.

Kaip jums A. Butkevičaus dėjimas?

Labai. Sumažinome skirtumą, o ir pats jis įsijungė į žaidimą.

Matėte sirgalių plakatą, kuriame buvote ir jūs?

Smagu, nors šiandien tie šachmatai galėjo būti ir geresni.

Ko labiausiai pasigendate iš nuo suolo kylančių žmonių?

Kažkiek trūksta stabilumo, pasitikėjimo, dar neatsirenkame situacijų. Turėjome gynybą planą, kuriuos žaidėjus puolime reikia atakuoti, su kuriais deriniais ir to trūko.

Natūralu galbūt sezono pradžia, kad ir išlikęs branduolys išlaikytas, bet keli žaidėjai prisijungė ir vėl lipdome savo stilių ir branduolį. Kol kas nepavyksta išlaikyti vienodo žaidimo tempo, išnaudoti daug žaidėjų, dėl to antroje pusėje susiaurinome rotaciją ir rezultatas pagerėjo.

Su kokiais sunkumais susiduria naujokai Brady Manekas ir Nazarethas Mitrou-Longas?

Visų pirma, nauja komanda, gal ir kantrybės bei savo momentų išlaukimo trūksta. Brady pirmas išėjimas nebuvo idealus, kažkiek forsavo savo metimus. Bet mes ir patys turime jo labiau ieškoti, metikui reikia surasti situacijų, čia ne tik jo, bet ir mūsų problema.

O antroje pusėje išlaukė, tie metimai atėjo pas jį. Jis yra geras užbaigėjas ir iš po krepšio, pakankamai atletiškas, sprogstantis, nors toks ir neatrodo, bet padaro savo darbą ir pataiko lemiamus metimus.

O Nazas, manau, turėtų labai tikti prie mūsų stiliaus, bet mums reikia būti kantriems.

Nustebino Brady Maneko dėjimas ir šaltas veidas po tokio dėjimo?

Jis emocijų nerodo, yra gana uždaro tipo ir nereikia norėti, kad būtų kitoks. Bet kad jis gali įdėti efektingai, mes matėme, tiek greitame puolime, tiek užmetus kamuolius. Žaidėjai dar irgi nėra įpratę jo ieškoti. Jis turi ilgas rankas ir gana aukštai šoka.

Kantrybės reikia ir su Keenanu Evansu? Galbūt po gero pirmojo mačo lūkesčiai buvo užkelti per aukštai?

Būkime realistai, kad bus dar tų bangavimų ir Keeanano žaidime, nes pauzė nemaža. Smagu, kad jis yra ir duok Dieve, kad jis išautų kad ir kas antrose rungtynėse. Visų pirma gerai, kad jis yra sveikas ir gali žaisti.

Varžovai nusiėmė 19 kamuolių puolime. Tai yra aukštaūgių ar visos komandos problema?

Berods šeši kamuoliai buvo komandiniai, kur keli žaidėjai šoko, kamuolys išėjo į užribį ir atiteko varžovams. Mes turime būti geresni kaip komanda, buvo kelios „mismatch“ situacijos, kur varžovai turėjo pranašumą. Nee pirmos tokios rungtynės. Čia yra tas taškas, kur turime žymiai pagerinti žaidimą.

Kevarriusas Hayesas išdalino keturis blokus. Ar jis per vasarą dėjo žingsnį į priekį, ypač gynyboje?

Manau, kad ir gynyboje, ir puolime. Jis turėjo mikro traumelių, bet jau pasiruošime labai neblogai atrodė. Manau, kaip ir Arno dėjimas išbudino jį patį ir visą areną, taip ir Kevarriuso du blokai taip pat suteikė energijos tiek komandai, tiek visai arenai.

Kiek apskritai svarbu buvo K. Hayesas tuo, kad pavyko sustabdyti Sh. Napierą?

Sh. Napieras yra labai efektyvus puolime, jis turi tam tikras savybes, mėgsta eiti į tam tikrą pusę ir atlikti tam tikrus metimus.

Ir žaidėjai tai gerai atsirinko. Kokybe apskritai nesu patenkintas. Nesakysiu, kad užrietėme nosį, bet gana didelę rungtynių dalį žaidėme gana blogai, tiek gynyboje, tiek puolime, tad norėtųsi dar geriau.

Ant Napiero laikėme geriausius savo gynėjus, spaudėme kamuolį, jam irgi nebuvo lengva.

Rolandas Šmitas dažniau rinkosi kapotis po krepšiais. Kiek patiko jo energija?

Jį sunku sustabdyti vienas prieš vieną. Jis gali žaisti po krepšiu, mesti tritaškius. Šiandien vienu metu žaidimas laikėsi ant jo ir Edgaro Ulanovo.

Antrasis jo sezonas ir jis sužaidė geras rungtynes. Tampa lyderiu.

Į kurią lentyną Eurolygoje galima dėti šią priekinę liniją su K.Hayesu ir R.Šmitu?

Nežinau, ne man vertinti, mes džiaugiamės, kad turime tokius žaidėjus komandoje.