GEO POR 22:00
    CZE TUR 22:00

Mažeikių ir Jomanto sugrįžimo į LKL mače – dramatiška „Juventus“ pergalė

Geriausi epizodai, trenerių komentarai

Utenos „Juventus“ iškovojo pergalę pirmajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ture. Oliverio Kostičiaus auklėtiniai po permainingos kovos 81:74 (26:13, 17:22, 13:27, 25:12) įveikė į lygą po 9 metų pertraukos sugrįžusį Mažeikių miesto klubą.

Tiesa, trečiajame kėlinyje dar pirmavo „M Basket“, tačiau daugiau patirties turintys ir namuose žaidę uteniškiai sugebėjo perlaužti rungtynių eigą ir sezoną atidarė pergalingai.

Komandos savo sezonus pradėjo nervingai, o uteniškių puolimą išjudino kelis kartus laiku ir vietoje atsidūręs Ivanas Vranešas – 11:4. Netrukus šeimininkai atsiplėšė ir dviženkliu skirtumu (21:9), o svečiai vargo organizuodami atakas – prieš pat sezoną išvykusį Vaidą Kariniauską įžaidėjo pozicijoje pakeisti bandė anksčiau tokių pareigų neturėjęs Martynas Paliukėnas.

Antrajame kėlinyje gerą impulsą mažeikiškiams suteikė aštuonis taškus paeiliui pelnęs Giedrius Staniulis, laisvumo pridėjo ir į aikštelę žengęs Artūras Jomantas. Svečiams pavyko prisitraukti net iki trijų taškų, bet tuomet iššovė Ernestas Sederevičius – lietuvis pataikė iš toli, o paskutinėje atakoje dėjimu pataisė netaiklų komandos draugo metimą (43:35).

Po ilgosios pertraukos mažeikiškiai grįžo galingai ir į priekį išsiveržė spurtu 15:0 (50:43). Utenos klubas kraujavimą sustabdė tik kėlinio pabaigoje, o dešimties minučių atkarpą vėl sėkmingai uždarė E. Sederevičius – 56:62.

Jau pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje varžovui ant kojos nusileidęs Šarūnas Beniušis susižeidė čiurną ir aikštę paliko tik padedamas komandos draugų. Calebas Huffmanas sukrovė svečiams dviženklę persvarą – 67:57. Šeimininkai netruko atsitiesti, Marius Valinskas juos į priekį grąžino tolimu metimu – 68:67. Įsikarščiavęs Chauncey Collinsas save iš rungtynių eliminavo technine pražanga.

Platesnę rotaciją taikę „Uniclub Casino – Juventus“ mačo pabaigoje išsaugojo daugiau jėgų, o įsibėgėjęs M. Valinskas vėl pasižymėjo iš toli – 76:67. Po čiurnos traumos ant parketo dar grįžo Š. Beniušis, o Danielis Dolencas priartino mažeikiškius – 71:76. Komandos apsikeitė nevaisingomis atakomis, penktąją pražangą gavo ir Kay’us Bruhnke, o uteniškiai pergalės jau nepaleido.

Mažeikių klubui tai buvo pirmasis „Betsafe-LKL“ mačas nuo 2015-ųjų – į aukščiausią lygą sugrįžta po aštuonerių metų pertraukos.

Antrajame ture „M Basket–Delamode“ jau žais namų arenoje – Telšiuose priims Jonavos „CBet“ (1/0). Tuo tarpu uteniškių laukia namų mačas prieš Kauno „Žalgirį“ (1/0).