Heraklione (Graikija) šeštadienį finišavo pasaulio kurčiųjų vyrų krepšinio čempionatas. Jo didžiajame finale Lietuvos rinktinė 63:76 (10:24, 14:21, 20:20, 19:11) nusileido JAV krepšininkams ir pelnė sidabrą.

Amerikiečiai dominuoti pradėjo nuo pat rungtynių pradžios (2:9), o mūsiškiams nė karto nebuvo pavykę išsiveržti į priekį. JAV rinktinė dviženklę persvarą pirmą kartą įgijo pirmojo kėlinio pabaigoje (10:21), o antrojo kėlinio viduryje komandas jau skyrė 20 taškų (15:35). Vėliau situacija kiek stabilizavosi, lietuviai pagerino žaidimą puolime ir nors intrigos neatgaivino, tačiau sutriuškinimo išvengė.

Lietuviai čempionatą pradėjo C grupėje, kur 64:44 nugalėjo argentiniečius, 101:20 sutriuškino Libaną ir 71:47 pranoko ispanus. JAV rinktinė B grupėje 133:38 sutriuškino Honkongą, 96:69 nepaliko vilčių Slovėnijai, tačiau 67:68 pralaimėjo Izraeliui. Jei lietuviai užtikrintai tapo savo grupės nugalėtojais, tai amerikiečiams pirmą vietą leido užimti tik geresnis įmestų/praleistų taškų santykis.

Ketvirtfinalyje lietuviai paskutinę sekundę 76:74 išplėšė pergalę prieš lenkus, o amerikiečiai 77:59 pranoko Venesuelą. Pusfinalyje mūsiškiai 44:29 nugalėjo Izraelį, o JAV rinktinė 68:55 įveikė Ukrainą.

Tai trečias pasaulio čempionatas iš eilės, kai finale susitiko Lietuvos ir JAV rinktinės. 2015-aisiais triumfavo lietuviai, po ketverių metų – amerikiečiai.

Iki šiol vykusiuose penkiuose pasaulio čempionatuose lietuviai medaliais džiaugėsi keturis kartus – 2007, 2011 ir 2015 metais mūsų krepšininkai iškovojo auksą, prieš ketverius metus – sidabrą.

Apie puikų krepšininkų pasiekimą sužinojusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė siuntė sportininkams sveikinimą.

„Sveikinu pratęsus puikių Lietuvos kurčiųjų rinktinės pasirodymų seriją pasaulio ir Europos pirmenybėse, primenančią ne tik meistriškumo ir sportinės valios, bet ir nuoseklaus komandinio darbo aikštėje ir už jos ribų svarbą. Ačiū už pergales, leidžiančias kartu džiaugtis ir Jumis didžiuotis“, – sakė premjerė I. Šimonytė.