Po dvigubos Eurolygos sugrįžę Kauno „Žalgirio“ (6/0) krepšininkai Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) susitiko su Kėdainių „Nevėžio“ (0/6) ekipa. Nors kova buvo įtempta, tačiau pergalę rezultatu 70:76 šventė žalgiriečiai.

Pirmame kėlinyje visiškas „Žalgirio“ varikliukas buvo Lukas Lekavičius. Dar likus daugiau nei dviem minutėms iki antrojo kėlinio žalgiriečio sąskaitoje buvo 16 taškų ir šimtaprocentinis pataikymas.

Nors kauniečiai buvo atitrūkę beveik dviženkle persvara, tačiau tritaškį kėlinio pabaigoje pridėjo „Nevėžis“ ir ketvirtis baigėsi 24:31.

Antrajame kėlinyje kėdainiečiai demonstravo puikų puolimą ir prie varžovų priartėjo per vieną metimą (34:36). Šiuo momentu arenos šeimininkai buvo prametę vos vieną dvitaškį (7/8).

Visgi po Rolando Šmito taiklaus tritaškio 7-ą kėlinio minutę čempionų persvara ir vėl padidėjo (37:47).

Tiesa, tokios persvaros išlaikyti nepavyko. Kėdainių ekipa priartėjo, o svečių situaciją dvitaškiu prieš didžiąją pertrauką pagerino tik Lauryno Biručio dvitaškis – 54:46.

Antros mačo pusės pradžioje skirtumas vėl tapo dviženklis (56:46), o Dovydas Giedraitis ir Brady Manekas malšino šeimininkų bandymus artėti.

Nors atotrūkis vis balansavo ant 10 taškų ribos, tačiau kėdainiečiai „Žalgiriui“ neleido pabėgti. Po trečio ketvirčio „Nevėžis“ rezultatas dar buvo nesunkiai įveikiamas – 57:64.

Kovingumą „Nevėžis-Optibet“ demonstravo ir mačo pabaigoje – V. Okouo dvitaškis likus žaisti keturias minutes sumažino skirtumą iki šešių taškų (63:69). Ignas Vaitkus pridėjo tritaškį, tolimais metimais atsakė ir L. Lekavičius bei D. Giedraitis (76:68). Šeimininkai dar bandė kabintis, tačiau paskutines viltis išsklaidė Lauryno Biručio blokas Justinui Marcinkevičiui.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be Edgaro Ulanovo, kuriam suteikė poilsio po dvigubos Eurolygos savaitės. Tuo tarpu Kėdainių ekipa mačui neregistravo Brevino Galloway’aus ir apsirgusio Seano McNeilo.

L. Lekavičius šiame mače pelnė 21 tašką (4/7 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), atliko 3 rezultatyvius kamuolius ir perėmė 3 priešininkų kamuolius.

Neklumpantis „Žalgiris“ laikosi turnyro lentelės viršuje su Vilniaus „Rytu“ (5/0), o „Nevėžis“ dalinasi paskutiniąją vietą su Mažeikių „M Basket“ (0/5) ir Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (0/6).

Kitą sekmadienį „Žalgiris“ savo arenoje priims Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (4/1), Gedimino Petrausko auklėtiniai vyks į svečius pas Vilniaus „Wolves“ (5/1).

„Nevėžis-Optibet“: Zane'as Watermanas 23 (7/12 dvitaškių, 8 atk. kam., 5 klaidos), Viny Okouo 19 (8/11 dvitaškių, 10 atk. kam., 4 klaidos), Lovre Bašičius 8 (2/10 metimų, 11 rez. perd.), Ignas Vaitkus 7, Carlosas Jurgensas 6 (5 rez. perd.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (3/5 tritaškių, 3 per. kam.), Laurynas Birutis 11 (8 atk. kam., 2 blokai), Rolandas Šmitas 10, Brady Manekas 9, Dovydas Giedraitis ir Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) po 6.