Penktadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (10/15) savo namų arenoje įveikė antrąjį dvigubos Eurolygos savaitės išbandymą, kai akistatoje su Atėnų „Panathinaikos“ (15/10) ekipa 80:68 (25:27; 19:13; 20:18; 16:12) iškovojo pergalę.

Rungtynės prasidėjo sėkmingu Dovydo Giedraičio reidu po krepšiu, tačiau tuo pačiu atsakė ir svečiai. Netrukus taškais ir vėliau perimtu kamuoliu pasižymėjo Atėnuose rungtyniaujantis Marius Grigonis (10:7), o į žaidimą nuo rungtynių pradžios sėkmingai pasijungė ir Brady Manekas, kuris smeigė taiklų tritaškį ir išvedė kauniečius į priekį (12:10).

Nors pirmoje kėlinio dalyje vyko kova taškas į tašką, tačiau antroje jo pusėje Andrea Trinchieri auklėtiniai pradėjo po truputį pradėjo veržtis į priekį (18:13). Tačiau netrukus šeimininkus taikliu tritaškiu nubaudė M. Grigonis, o po šio metimo skirtumas tarp komandų ištirpo iki minimalaus (20:19).

Kėlinio pabaigoje svečiai surengė dvi geras atakas, o sudėtingą metimą paskutinėmis kėlinio sekundėmis realizavęs M. Grigonis išvedė savo komandą į priekį (27:25).

Antrąjį kėlinį svečiai pradėjo su išprovokuota pražanga ir baudų metimais, tuo tarpu žalgiriečiai jau pirmosios atakos metu suklydo. Pamatęs, kad auklėtiniai šiek tiek stringa A. Trinchieri pasinaudojo minutės pertraukėle, o po jos žalgiriečiai pademonstravo geležinę gynybą, tačiau prasižengė puolime.

Prabėgus beveik keturioms kėlinio minutėms kauniečiai buvo pelnę tik 2 taškus ir prisirinkę klaidų. Tuo naudodamiesi svečiai po truputį, tačiau vežėsi į priekį (33:27). Tačiau netrukus „Žalgirio“ puolimą prikėlė taiklus K. Evanso tritaškis, o jau kitos atakos metu rezultatą tolimu metimu išlygino B. Manekas (33:33).

Likus kiek daugiau nei trims ketvirčio minutėms savo pirmąjį tritaškį smeigė ir Edmondas Sumneris, o neįtikėtiną kovingumą demonstruojantys žalgiriečiai į ilgąją pertrauką iškeliavo turėdami 6 taškų pranašumą (44:38).

Trečiąjį ketvirtį K. Evansas ir M. Grigonis atidarė taikliais tritaškiais metimais. Netrukus svečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki minimalaus, o D. Giedraičio tritaškis neleido jiems visiškai priartėti. Tuo tarpu žaidimo ritmą pajautęs K. Evansas pataikė itin sudėtingą metimą ir padidino šeimininkų pranašumą (57:52).

Įsisiautėjęs „Žalgiris“ padedamas fanų palaikymo pradėjo tolti, tačiau netrukus Arnas Butkevičius užsidirbo nesportinę pražangą varžovo tritaškio metimo metu. Po šio nesėkmingo epizodo A. Trinchieri auklėtinių pranašumas ištirpo iki 3 taškų (59:56). Tuomet lyderio vaidmens ėmėsi R. Šmitas, kuris pelnė du taškus su pražanga ir sugrąžino stabilesnį pranašumą (62:56).

Lemiamo kėlinio metu kauniečiai greitai prisirinko pražangų ir prabėgus trims minutėms jau turėjo keturias komandines pražangas. Tačiau net ir pražangos jiems nesutrukdė keliauti į priekį ir neturkus A. Trinchieri auklėtiniai įgijo rekordinį dviženklį pranašumą (68:58).

Prasidėjus antrajai ketvirčio pusei Kendrickas Nunnas smeigė tikslų tritaškį ir sumažino savo komandos atsilikimą iki 9 taškų (65:74).

Visgi per likusį laiką svečiams sumažinti atsilikimo nepavyko, o iki galo atsilaikę žalgiriečiai šventė pergalę.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 24 (5/6 dvit., 4/5 trit., 5 per. kam., 5 rez. perd., 35 n.b.) Laurynas Birutis 12, Rolandas Šmitas ir Edgaras Ulanovas – po 10, Brady Manekas 8.

„Panathinaikos“: Kendrickas Nunnas 26 (5/7 trit., 7 kld., Marius Grigonis 15, Mathiasas Lessortas 14 (7 atk. kam.), Jerianas Grantas 7.

Primename, kad žalgiriečiai šią savaitę namuose žaidė jau antrąsias rungtynes, o dar trečiadienio vakarą jie 96:70 sutriuškino Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus.

Tuo tarpu Atėnų komanda taip pat trečiadienį namuose pelnė pergalę, kai priėmė Milano „Emporio Armani“ ekipą, kurią galiausiai nugalėjo 79:62.