Antradienį Vilniaus „Twinsbet“ arenoje tęsėsi pasaulio I-ojo diviziono B grupės turnyras, kuriame Lietuvos rinktinė įveikė Nyderlandų atstovus ir užsitikrino mažiausiai bronzos medalius.

Trečiose čempionato rungtynėse Rono Pasco vadovaujami lietuviai po atkaklios kovos 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) palaužė Nyderlandus bei užsitikrino bent jau bronzos medalius.

Lietuvos rinktinės vartus šį kartą nuo pat pradžių gynė vyrų rinktinės debiutantas IIHF pasaulio čempionatuose 23-ejų metų Faustas Nausėda. \

Nuo pat rungtynių pradžios lietuviai dažniau lankydavosi varžovų zonoje, tačiau tikslesnių metimų pritrūko.

Sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio į rūbinę iškeliavo puolėjas Povilas Verenis, kuris po susidūrimo su varžovu susiėmė už riešo ir pirmajame kėlinyje daugiau nepasirodė. Kiek vėliau paaiškėjo, kad P.Verenis patyrė rimtą traumą bei buvo išgabentas į ligoninę ir kol kas neaišku, ar jis apskritai galės tęsti čempionatą.

Pirmąją daugumą Nyderlandai išnaudojo labai greitai: vos po minutės Jay Huismanas (20:59 min.) po sumaišties prie lietuvių vartų įmušė pirmąjį savo šalies įvartį šiame čempionate ir išvedė Nyderlandus į priekį 1:0.

Laimei, persvaros Nyderlandams ilgai išlaikyti nepavyko Markas Kaleinikovas (23:01 min., rez. perd. E.Pročenko ir N.Ališauskas) pakartojo Edgaro Protčenko metimą ir išlygino rezultatą – 1:1.

Nors Nyderlandai šiame kėlinyje smūgiavo dažniau, tačiau 36-ą susitikimo minutę Emilijus Krakauskas puikiai sužaidė gynyboje ir perėmė ritulį, paaštrino puolimą ir nuo galinės linijos atliko perdavimą Nerijui Ališauskui (35:31 min., rez. perd. E.Krakauskas ir U.Čižas), kuris tiksliai smūgiavo iš toli bei išvedė Lietuvos rinktinę į priekį 2:1.

Prieš pat antrojo kėlinio pabaigą jau Nyderlandai užsidirbo 2 baudos minutes, tačiau trečiajame kėlinyje lietuviams išnaudoti kiekybinės persvaros nepavyko.

Trečiojo kėlinio viduryje puikų išpuolį sukūrė Ugnius Čižas, po kurio atakos paaštrinimo ritulys pasiekė M.Kaleinikovą, o šis stipriai smūgiavo į vartus. Nors jam pasižymėti nepavyko, tačiau ritulys atšoko į šoną, kuriame laisvas U.Čižas (48:20, rez. perd. M.Kaleinikovas ir P.Gintautas) įmušė pirmąjį savo įvartį šiame čempionate – 3:1.

Likus žaisti 6 min. 33 sek. fantastišką įvartį pelnė ketvirtojo puolėjų trejeto narys Lennartas Vosmeras (53:26), kuris iš dešiniojo itin aštraus krašto pelnė itin sudėtingą įvartį bei sumažino atsilikimą iki minimumo – 2:3.

Nyderlandai itin stipriai spaudė lietuvius, o rungtynių pabaigoje vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju. Visgi patys lietuvių varžovai turėjo nuobaudą, todėl rungtyniavo 5 prieš 5 ir be vartininko, o rezultatas liko nepakitęs ir lietuviai šventė pergalę.

Šiose rungtynėse lietuviai atliko 29 smūgius į vartus, Nyderlandai – 20.

Naudingiausiu žaidėju Lietuvos rinktinėje buvo pripažintas N.Ališauskas, kuris po šių rungtynių tapo daugiausiai naudingumo balų surinkusiu Lietuvos rinktinės žaidėju.

Lietuviai per pirmąsias dvejas rungtynes neturėjo jokių problemų ir 3:0 nugalėjo Ispaniją bei 6:1 įveikė Estiją, tuo tarpu Nyderlandai 0:3 nusileido Kinijai ir 0:4 – Ukrainai.

Po šio susitikimo lietuvių lauks dvikovos su pajėgiausiomis komandomis – trečiadienį nuo 19.30 val. bus kovojama su Kinija, o penktadienį taip pat nuo 19.30 val. – su Ukraina.