Romoje (Italija) vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Roma Garden Open“ vyrų teniso turnyre 19-metis Vilius Gaubas (ATP-345) penktadienį ketvirtfinalyje per 1 valandą 28 minutes 6:3, 6:4 nugalėjo antrą pagal skirstymą 26-erių amerikietį Nicolasą Moreno de Alboraną (ATP-138).

Virtualiame ATP reitinge lietuvis pakilo į sau rekordinę – 304-ą – vietą.

Lietuvis pirmą kartą pateko į tokio rango turnyro pusfinalį, o virtualiame ATP reitinge pakilo į rekordines karjeros aukštumas. Užsitęsus anksčiau suplanuotiems mačas, V. Gaubo ir N. Moreno de Albirano dvikova iš centrinio korto buvo perkelta į kitą kortą. Ten lietuvis iš karto pajautė žaidimo ritmą ir mačą pradėjo spurtu 3:0.

V. Gaubas galėjo susikrauti dar didesnį pranašumą, bet ketvirtajame geime nerealizavo dviejų „break pointų“. Įgytą persvarą lietuvis išlaikė iki seto pabaigos, nesuteikdamas varžovui nė vieno „break pointo“.

Antrojo seto lūžis įvyko dramatiškame penktajame geime. V. Gaubas jo metu nerealizavo trijų „break pointų“, bet čia pat susikūrė ir ketvirtą progą tašku laimėti varžovo padavimų seriją – šį kartą lietuvis išprovokavo varžovo klaidą ir persvėrė rezultatą. Dešimtajame geime varžovas vos neišsigelbėjo (30:40). Laimei, lietuvis atlaikė vienintelį varžovo susikurtą „break pointą“ ir 3 taškais iš eilės įtvirtino įsimintiną pergalę.

Amerikietis pernai ATP vienetų reitinge buvo pasiekęs sau rekordinę – 121-ą – poziciją. Jis yra laimėjęs 5 profesionalų vienetų turnyrus: 3 – ITF ir 2 – ATP „Challenger“ ture. Pernai N. Moreno de Alboranas pirmą kartą prasimušė į „US Open“ pagrindinį etapą, bet krito pirmajame rate.

V. Gaubas pelnė 26 ATP vienetų reitingo taškus ir 3565 eurus, o pusfinalyje jo lauks Hugo Dellienas (ATP-173) iš Bolivijos.