REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje nuo gegužės mėnesio jau įsigaliojo kai kurie Kelių eismo taisyklių (KET) patobulinimai ir patikslinimai. Tačiau vairuotojai nuo lapkričio 1 d. sulauks dar daugiau naujovių.

Lietuvoje nuo gegužės mėnesio jau įsigaliojo kai kurie Kelių eismo taisyklių (KET) patobulinimai ir patikslinimai. Tačiau vairuotojai nuo lapkričio 1 d. sulauks dar daugiau naujovių.

REKLAMA

Dar šių metų gegužės mėnesį įsigaliojo nauji KET pakeitimai, susiję su mobiliojo ryšio priemonių naudojimu vairuojant, eismo tvarka gyvenamojoje zonoje ir automobilių stovėjimo aikštelėse, vaiko vežimu automobiliu specialioje sėdynėje ir kitais eismo atvejais. 

Tuo metu Susisiekimo ministerija atkreipė dėmesį, kad lapkričio 1 d. vairuotojai sulauks ir dar daugiau naujovių

Atsiras naujas kelio ženklas, tačiau panaikins kitus

Kaip anksčiau skelbė ministerijos atstovai, atsižvelgiant į naujus eismo dalyvių poreikius, KET įtvirtinamas naujas įspėjamasis kelio ženklas Nr. 152 „Raiteliai“ – jis įspės apie kelio ruožą, kuriuo dažnai joja raiteliai ar vedami žirgai.

Tiesa, kai kurių kelio ženklų vairuotojai jau nepamatys – nuo lapkričio 1 d. atsisakoma esą jau pasenusių neaktualių paslaugų kelio ženklų mėlyname fone Nr. 706 „Telefonas“ ir Nr. 725 „Lankytina vieta“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministerijos atstovų, ženklas „Telefonas“ tapo neaktualus Lietuvoje nebelikus taksofonų, o lankytinos vietos jau žymimos kitokiais kelio ženklais rudame fone su rodykle į lankytiną vietą arba su lankytinos vietos pavadinimu.

REKLAMA

Įsigaliojo KET patobulinimai

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad nuo gegužės 1 d. visiems vairuotojams mobiliuoju telefonu leidžiama naudotis vairuojant, tik jei jis valdomas laisvų rankų įranga ir laikomas specialiame laikiklyje. Kita alternatyva – mobilusis telefonas gali būti valdomas transporto priemonės laisvų rankų įranga, esančia ant vairo, multimedijoje ir pan.

Rankomis naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant yra draudžiama, išskyrus, kai transporto priemonė stovi. Ši išimtis galioja tik sustojus ilgesniam laikui, tačiau nėra taikoma, kai sustojama spūstyje, prie raudono šviesoforo signalo, praleidžiant pėsčiuosius ir pan.

REKLAMA
REKLAMA

KET pakeitimais atnaujinta eismo tvarka gyvenamojoje zonoje ir stovėjimo aikštelėse. Nustatyta, kad automobiliams draudžiama lenkti gyvenamojoje zonoje, daugiabučių kiemuose ir stovėjimo aikštelėse. Be to, siekiant išvengti pasitaikančių piktnaudžiavimų, KET nustatomas aiškus ir vienareikšmis draudimas sustoti ir stovėti stovėjimo vietoje, skirtoje tik transporto priemonėms, pažymėtoms skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele.

Tačiau gyvenamojoje zonoje ir stovėjimo aikštelėse galės laisviau judėti dviratininkai ir pėstieji. Pagal patikslintas KET nuostatas dviratininkams gyvenamojoje zonoje netaikomas reikalavimas važiuoti viena eile ir kuo arčiau eismo juostos dešiniojo krašto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pėstiesiems automobilių stovėjimo aikštelėse leidžiama judėti visa važiuojamąja dalimi, tačiau jie turi netrukdyti transporto priemonių eismui. Esant pėsčiųjų perėjai, privalu ja naudotis. Stovėjimo aikštelėse pėstieji turi pirmumo teisę prieš transporto priemones. 

Taip pat numatomos išimtys dėl pėsčiųjų eismo dviračių takais ir dviračių juostomis. KET nustatyta, kad pėstieji gali kirsti dviračių taką ar juostą, pereidami į kitą jų pusę, taip pat pėstieji gali judėti dviračių taku, jei kelyje nėra šaligatvio ar pėsčiųjų tako. Šiais atvejais pėstieji turi eiti taip, kad netrukdytų dviratininkų eismui.

KET pakeitimais suvienodinti reikalavimai visų rūšių keturračių vairuotojams. Nustatyta, kad ratinio traktoriaus (T3b kategorijos), kuris pagamintas keturračio konstrukcijos pagrindu ir neturi kėbulo (kabinos), vairuotojui taikomi keturračių vairuotojams keliami reikalavimai: privaloma dėvėti šalmą ir vairuoti abiem rankomis, draudžiama važiuoti automagistrale ir greitkeliu, vežti vaikus iki 12 metų.

REKLAMA

Be to, į KET įtraukta nauja rekomendacija dėl vaiko vežimo automobiliu. Rekomenduojama, kad vaikas specialioje sėdynėje, atsuktoje prieš automobilio važiavimo kryptį, būtų vežamas kaip galima ilgiau, kaip nurodo sėdynės gamintojas. Taip vežti vaiką naujesnio tipo sėdynėse galima gerokai ilgiau (bent iki 15 mėn. amžiaus), dėl saugumo būtina atsižvelgti į sėdynių gamintojų nurodomus reikalavimus ir rekomendacijas. Svarbu, kad vaikas būtų vežamas specialioje jo ūgiui ir svoriui pritaikytoje sėdynėje.

Automagistralėse ir greitkeliuose – mažesnis greitis

Nuo trečiadienio Lietuvoje mažėja maksimalus leistinas greitis automagistralėse ir greitkeliuose.

REKLAMA

Kelių eismo taisyklės (KET) numato, kad nuo lapkričio 1 dienos automagistralėse ir greitkeliuose lengvųjų automobilių, motociklų ir triračių greitis galės siekti ne daugiau kaip 110 kilometrų per valandą (km/h).

Šis reikalavimas galios iki kovo 31 dienos – vasaros sezonu šio tipo keliuose leidžiamas 130 km/h greitis.

Greitis kituose keliuose su asfalto arba betono danga nesikeičia – išlieka 90 km/h. Kituose keliuose leistinas greitis taip pat lieka nepakitęs – 70 km/h.

Lietuvos kelių policijos tarnyba ragina rinktis saugų greitį, būti dėmesingiems gyvenvietėse, gyvenamosiose zonose (namų kiemuose), prieš pėsčiųjų perėjas, privažiavimuose prie kapinių, išvažiuodami iš šalutinio kelio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nelenkite neįsitikinę, kad tai daryti saugu, ypač važiuodami transporto priemonių kolonoje“, – nurodo tarnyba.

KET taip pat numato, kad nuo lapkričio 10-osios iki kovo 31-osios draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Išimtis numatyta mopedams, motociklams, triračiams, visų rūšių keturračiams.

Įvesti ženklą "duobės kelyje".Tokių ženklų gamybai reikia pastatyti gamyklą, nes jų poreikis auga vis greičiau
Kumeles vadeliotojas
Kumeles vadeliotojas
Zenklas skirtas Lietuvos KUMELIUI ?
Atsargiai-KUMELYS !!!
Aš tai nesu matęs, kad kas jodinėtu. Kaip ančiukai geltonsnapiai ministerijoje tai ir tik moka ženklus statyti. Kurie visai nereikalingas. Tokio bukumo Skuodis. Reikia į raudoną knyga įrašyti. Keliais nesirūpina, tiltai griūna. Ir dėjo skersa. Svarbu kuo daugiau ženklų ir radarų. Ar padeda radarai bukapročiai!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų