REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
21
Tokio įrenginio Lietuvoje dar nebuvo: Vilniuje jau veikia taromatas, į kurį vienu ypu paprasta ir grąžinti verta dešimtis skardinių ir PET plastiko butelių, įtrauktų į pakuočių užstato sistemą. (nuotr. Fotodiena.lt)

Į Lietuvą ateina naujos kartos taromatai. Nuo šiol nebereikės ilgai stovėti ir kišti į aparatą po vieną taros vienetą – naujosios kartos taromatas vienu ypu praris iki 100 butelių ir skardinių.

21

Į Lietuvą ateina naujos kartos taromatai. Nuo šiol nebereikės ilgai stovėti ir kišti į aparatą po vieną taros vienetą – naujosios kartos taromatas vienu ypu praris iki 100 butelių ir skardinių.

REKLAMA

Naujos kartos taromatas kol kas vienas ir vienintelis, jį gyventojai gali rasti Žirmūnuose įsikūrusioje „Rimi“ parduotuvėje.

„Užstato sistema labai pasiteisino, gyventojų nuomonė ir vertinimai apie sistemą yra labai aukšti. Pati užstato sistema labai ženkliai prisideda prie aplinkosaugos, prie pakuočių atliekų sutvarkymo. Per metus į rinką išleidžiama per 700 mln. buteliukų. Su užstato sistema, jau nuo pirmų metų, sutvarkoma 90 proc. Iki užstato sistemos buvo sutvarkoma tik iki 30 proc.“, – pasakojo „Užstato sistemos administratorius“ vadovas Gintaras Varnas.

Anot jo, kiekvienais metais vartojimas auga. Jei 2017 m. surinkta 540 mln. buteliukų, tai 2022 m. surinkta jau 670 mln. buteliukų.

REKLAMA
REKLAMA

G. Varno teigimu, per užstato sistemos egzistavimo laikotarpį pastebėta tendencija, kad vartotojai kaupia tarą ir ima ją nešti į taromatus vis didesniais kiekiais.

REKLAMA

„Esame šios sistemos vartotojai. Priduodant butelius, imama iš maišelio po vieną butelį ir dedama į taromatą. Tai užima laiko“, – teigė jis.

Pasak užstato sistemą prižiūrinčios įmonės vadovo, esminis naujos kartos taromato privalumas – nebereikia imti po vieną buteliuką. Į taromatą bus galima supilti iš karto visą maišą, iki 100 taros vienetų.

Taromatas supiltus butelius patikrina, suskaičiuoja. 100 butelių aparatas suskaičiuoja per maždaug vieną minutę. Pažymima, kad į šį įrenginį galima priduoti tik užstato pakuotes iš PET plastiko ir metalo skardines.

REKLAMA
REKLAMA

„Čia yra pirmas toks taromatas. Žinome, kad kitose šalyse tokio tipo taromatai yra labai pasiteisinę, gyventojams patinka, patogu. Skandinavijoje yra jau šimtai tokių vienetų, Estijoje yra vienas kitas pastatytas. Mes planuoja šiais ir kitais metais tokių taromatų, jeigu jie pasiteisins, pastatyti 10 vienetų. Jeigu bus poreikis – statysime daugiau“, – pasakojo G. Varnas.

Pasak jo, kol kas nėra išrinktos vietos, kuriose galėtų atsirasti daugiau tokio tipo taromatų.

„Ši vieta mums bus kaip pavyzdys, kur mokysimės iš klaidų ir vertinsime, kur labiausiai tinka. Bet pats principas, [statysime] ten, kuri yra didžiausi srautai“, – teigė G. Varnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, vieno tokio taromato įrengimas kainuoja virš 200 tūkst. eurų.

„Užstato sistema yra svarbi mūsų tvarumo kelionės dalis. Visi kartu siekiame, kad gėrimų pakuočių perdirbimo rodikliai būtų dar geresni. Todėl naujovės startas čia, Žirmūnuose, mus labai džiugina. 

Tikime, kad naujas įrenginys atveria mums ir gyventojams galimybę stipriau palaikyti žiedinę ekonomiką. Mūsų darbuotojai yra pasirengę padėti visiems, kurie pakuotes atgabena į taros surinkimo vietas, esančias prie mūsų parduotuvių“, – teigia „Rimi Lietuva“ ryšių su visuomene vadovė Eglė Krasauskienė.

Ji džiaugiasi, kad būtent „Rimi“ prekybos centre pradėjo veikti pirmasis Lietuvoje naujosios kartos taromatas, kuris leis grąžinti PET ir metalines pakuotes kur kas greičiau ir patogiau.

REKLAMA

Naujasis „Tomra R1“ modelio taromatas įrengtas prie „Rimi“ parduotuvės, esančios sostinėje, Žirmūnuose, prie Žirmūnų ir P. Lukšio gatvių sankirtos. Greta veiks ir įprastas „Tomra T9“ taromatas, į kurį gyventojai galės grąžinti stiklo butelius, o taip pat PET ir metalines pakuotes mažesniais kiekiais.

PET plastiko buteliai ir aliuminio skardinės sudaro didžiąją dalį visų grąžinamų pakuočių. USAD duomenimis, pernai Lietuvoje žmonės grąžino daugiau negu 672 mln. vienetų užstato pakuočių, iš jų daugiau negu 93 proc. sudarė PET plastiko buteliai ir aliuminio skardinės. Iš viso taros surinkimo vietas pernai pasiekė 345,4 mln. PET plastiko pakuočių ir 281,7 mln. aliuminio skardinių.

Kaip naudotis nauju daug pakuočių vienu metu priimančiu taromatu?

Kam kas,o pianisto tėvonijoje bonkių pridavimas,tai sakralinis ritualas
palengvinimas bomzams
Tai va kaip gerovė atrodo
Tai va kaip gerovė atrodo
PagalEU suklestėjom
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų