• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskelbti 2022-ųjų šauktinių sąrašai, kuriuose – apie 54 tūkst. jaunuolių, pranešė Lietuvos kariuomenė. Į sąrašą gali pakliūti ir tie, kurie gyvena užsienyje.

Paskelbti 2022-ųjų šauktinių sąrašai, kuriuose – apie 54 tūkst. jaunuolių, pranešė Lietuvos kariuomenė. Į sąrašą gali pakliūti ir tie, kurie gyvena užsienyje.

REKLAMA

Norint užsienyje atlikti karo prievolę, reikia Vyriausybės leidimo, o su tokiu leidimu atitarnavus NATO ar Europos Sąjungos valstybėse galima kreiptis į Lietuvos kariuomenės vadą dėl privalomos tarnybos įskaitymo. Tačiau tokių atvejų vis dar labai mažai.

Iš viso šiemet devynių mėnesių tarnybai bus pašaukti 3828 jaunuoliai. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės yra nurodytas tikslus terminas iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Informacija, susijusi su šaukimo nurodymais bus atnaujinama kiekvieną savaitę, todėl svarbu, kad visi karo prievolininkai nuolat sektų informaciją, pateikiamą šaukiamųjų sąraše bei laiku vykdytų nurodymus, karo prievolininkai papildomai bus informuojami elektroniniu paštu bei telefonu, teigiama pranešime.

Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė. Į sąrašus, kaip ir praėjusiais metais, buvo įtraukiami ir aukštųjų mokyklų studentai. Patekę į šaukiamų atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą (PPKT) karo prievolininkų sąrašą, studentai turės apsisprendimo laisvę – sustabdyti studijas ir atlikti tarnybą, arba nenutraukus studijų pasirinkti jaunesniųjų karininkų vadų mokymus arba studijuoti ir tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose.

REKLAMA
REKLAMA

Nepasirinkus nei vieno iš minėtų tarnybos būdų, karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje bus atidėta tarnyba, šaukimas bus pratęsiamas iki jiems sukaks 26 metai (bet ne ilgiau nei vienerius metus po studijų baigimo).

REKLAMA

Gausiausiai karo prievolininkai užpildys dalinius balandžio ir gegužės bei rugpjūčio ir lapkričio mėnesiais, per kuriuos į įvairius dalinius atvyks per 3 tūkst. karių.

Pagal Karo prievolės įstatymą, į sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos.

REKLAMA
REKLAMA

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena, kad sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus atitarnauti savo noru.

Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas.

Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2022 metų didėja ir išmokos kariams. Gerai atlikę tarnybą NPPKT kariai, pasirinkę ją atlikti savo noru, iš viso galės gauti didesnę nei 3,3 tūkst. eurų išmoką.

Nuo 2022 metų įsigaliojo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, numatantys didesnę atsakomybę už karo prievolininko pareigų nevykdymą. Neatvykimas į privalomąją karo tarnybą, savanorišką nenuolatinę karo tarnybą arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą be pateisinamos priežasties iki dviejų parų užtraukia 280-450 eurų baudą.

Pasitikrinti, ar esate sąraše, galite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų