• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kasdien pietauti mieste – tampa vis didesniu iššūkiu piniginei. Dienos pietų kaina sostinės centre vidutiniškai svyruoja nuo 5 eurų iki keliolikos. Jų atsisakant, per mėnesį galima sutaupyti mažiausiai 100 eurų, o per metus sukaupti solidžią sumą atostogoms. Todėl lietuviai vis dažniau renkasi pietus pasigaminti namuose arba pirkti parduotuvėje, tuomet jie atsieina vos porą eurų.

Kasdien pietauti mieste – tampa vis didesniu iššūkiu piniginei. Dienos pietų kaina sostinės centre vidutiniškai svyruoja nuo 5 eurų iki keliolikos. Jų atsisakant, per mėnesį galima sutaupyti mažiausiai 100 eurų, o per metus sukaupti solidžią sumą atostogoms. Todėl lietuviai vis dažniau renkasi pietus pasigaminti namuose arba pirkti parduotuvėje, tuomet jie atsieina vos porą eurų.

REKLAMA

Šias tendencijas patvirtina ir Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Anot jos, kulinarinių gaminių pardavimai darbo dienomis itin išauga.

„Darbo dienomis, ypač iki pietų meto, kulinarijos gaminių pardavimai itin išauga. Mūsų pirkėjai dažniausiai renkasi sotesnius patiekalus, kuriuos galima pasišildyti, greitus užkandžius arba įvairias salotas.

Nuolat analizuojame pirkėjų poreikius ir į juos atsižvelgiame, siūlome platų kulinarijos gaminių asortimentą, kad kiekvienas turėtų iš ko išsirinkti. Tam, kad padėtume sutaupyti, rytais kulinariniams gaminiams taikome ypatingus pasiūlymus geresnėmis kainomis“, – sako V. Budrienė.

REKLAMA
REKLAMA

Dienos pietūs maitinimo įstaigose ne tik nemažai kainuoja, dažnai jų tenka ir gerokai palaukti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Dažniausiai daugelyje darboviečių pietaujama panašiu metu, apie 12–13 valandą. Tose vietose, aplink kurias įsikūrę daug biurų, pietų patiekalo laukti kartais tenka ilgiau nei pusvalandį – bent jau taip pasakoja mūsų pirkėjai, užsukę į kulinarijos skyrių“, – teigia Vilma Juodkazienė, minėtojo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

Anot jos, šį laiką galima išnaudoti pasivaikščiojimui, bendravimui su bendradarbiais ar kitokiam poilsiui. Jei norite kasdien skaniai pietauti ir sutaupyti laiko bei pinigų, minėtasis prekybos tinklas dalijasi 3 patarimais.

1. Nelaukite alkio: planuokite iš anksto

Nelaukite, kol darbų sūkuryje pajausite alkį. Tikėtina, kad tuomet bus sunkiau atsispirti kolegų kvietimui eilinį kartą nueiti kartu papietauti į šalia biuro esantį restoraną ar užsisakyti pietus iš greitojo maisto užkandinės. To išvengsite, jei juos būsite atsinešę iš namų.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, grįžus namo po ilgos darbo dienos ne visuomet užtenka jėgų gaminti vakarienę, ką jau kalbėti  apie kitos dienos pietus. To išvengti padės kelių paprastų taisyklių laikymasis: ruoškite paprastus patiekalus, namuose visuomet turėkite šviežių daržovių, jau paruoštų padažų, užšaldyto sultinio.

Be to, kelis kartus per savaitę galite ruošti didesnių porcijų patiekalus. Pavyzdžiui, pasigaminti daugiau sriubos, troškinio ar makaronų. Šį kiekį išdalinkite, susidėkite į dėžutes ir laikykite šaldytuve – ryte beliks pasiimti porciją į darbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Pietumis dalinkitės su kolegomis

Jei iki šiol su bendradarbiais nuolat pietaudavote kartu ir šios tradicijos laužyti nenorite – sutaupyti galima ir per daug nekeičiant įpročių. Pavyzdžiui, vietoje brangių restoranų, susitarkite kiekvieną savaitę išbandyti bent po vieną pigesnę maitinimo įstaigą. Tokiu būdu ne tik sutaupysite, bet ir atrasite naujų patiekalų.

Biure turite virtuvėlę? Tai puiki proga susikurti naujų tradicijų. Su kolegomis pakaitomis galite vieni kitus vaišinti namuose pagamintais pietumis arba juos ruošti drauge.

REKLAMA

Tačiau, jeigu kartu gaminti laiko per pietų pertrauką neužtenka, galite maisto užsisakyti. Tuomet rinkitės tokius patiekalus, kuriuos galėtumėte dalintis – tokiu būdu pigiau kainuos ne tik maisto pristatymas, bet ir patys pietūs. Tam puikiai tiks sušių rinkiniai ar šeimyninės picos.

3. Gaminkite visai savaitei

Planuojant visos savaitės meniu, sutaupyti galima dar daugiau. Iš anksto galite patikrinti, kokios nuolaidos yra taikomos jūsų mėgstamiems produktams ir pagal tai nuspręsti, ką gaminsite. Be to, keliaujant į parduotuvę su sąrašu, sumažėja tikimybė įsigyti nereikalingų pirkinių.

REKLAMA

Anot minėto prekybos tinklo atstovės, savaitės meniu svarbu planuoti ir galvojant apie patiekalų universalumą – ji dalijasi keliomis idėjomis, kaip jų daugiau pasigaminti iš vieno produkto.

Vištiena. Po vakarienės likusi kepta vištiena gali tapti sočiomis salotomis kitos dienoms pietums ar gurmaniškais sumuštiniais pavakariams. Jei vištieną virsite, sultinį užsišaldykite – iš jo vėliau galėsite greitai pasigaminti sriubą.

Kiaušiniai. Jei ryte valgote virtus kiaušinius, verta jų išsivirti daugiau. Juos galėsite panaudoti salotoms gaminti arba mišrainėms ruošti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Košė. Avižinė pusryčių košė gali virsti sveikuoliškais keksiukais arba sausainiais. Tuo tarpu grikių košės likučius galite paversti tešla blynams.

Jautiena. Turite daug jautienos faršo? Iš jo iš anksto galite pasiruošti paplotėlių mėsainiams arba kukulių troškiniui ir juos užsišaldyti, taip pat pasigaminti padažą makaronams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų