Namie rengiamame Europos čempionate lengvo gyvenimo ir toliau neturi Čekijos rinktinė (1/2). D grupės šeimininkai atkakliame mače 88:80 (24:14, 26:13, 16:30, 22:23) palaužė Nyderlandus (0/3).

Čekai uraganiniu tempu pradėjo rungtynes ir dar iki ilgosios pertraukos pabėgo triuškinančiai – 50:27.

Vis dėlto antrojoje mačo dalyje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Nuo pirmųjų trečiojo kėlinio minučių skirtumą tirpdyti ėmęsi Nyderlandai netrukus pasiekė kovinį atstumą, o likus žaisti keturias minutes priartėjo iki keturių taškų – 71:75. Prieš paskutinę minutę svečiai prisitraukė dar arčiau – 76:79.

Svarbiu metu prie baudų metimo linijos stojęs Janas Vesely neklydo, tuo pačiu atsakė Jesse Edwardsas, o Martinas Peterka rungtynes uždaryti bandė tritaškiu – 84:78.

Paskutinis apsikeitimas atakomis mačo baigties ženkliai nepakeitė.

Čekams itin trūksta sveikstančio lyderio Tomašo Satoransky. Dėl jo dalyvavimo pirmenybė nuspręsta prieš pat čempionato startą, tačiau pirmajame mače savęs nepriminęs įžaidėjas nei antrajame, nei trečiajame nepasirodė.

Naudingiausiu mačo žaidėju tapo būsimas jo bendraklubis Barselonoje J. Vesely – 32 minutės, 24 taškai (9/10 dvitaškių, 6/6 baudų metimų), 7 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, blokas, 3 klaidos, 4 pražangos ir 31 naudingumo balas.

D grupėje taip pat varžosi Serbija (2/0), Lenkija (2/1), Izraelis (2/1) ir Suomija (1/1).

Čekija: Janas Vesely 24 (9/10 dvitaškių, 7 atk. kam.), Martinas Peterka 20 (6/7 tritaškių, 5 atk. kam.), Tomašas Kyzlinkas 12 (6 atk. kam., 9 rez. perd.), Davidas Jelinekas 10, Vojtechas Hrubanas 8.

Nyderlandai: Yannickas Franke 22 (3/10 tritaškių, 5 rez. perd.), Worthy De Jongas 13 (3/8 tritaškių), Jesse Edwardsas 12 (9 atk. kam., 4/4 dvitaškių).