„Sūduva“ iš Gardino grįžta su pergale

Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionė „Sūduva“ sužaidė paskutines antrojo etapo rungtynes. Marijampolietės išvykoje rezultatu 71:51 (15:16, 14:10, 23:8, 19:17) įveikė Gardino „Olimpia“. Šis mačas abiems komandoms nieko nelėmė, nes „Sūduva“ jau ankščiau buvo užsitikrinusi vietą BWBL finaliniame ketverte, o Gardino „Olimpia“ tokias viltis buvo praradusi.

Į Gardiną „Sūduva“ išvyko be Lauros Svarytės, Neringos Skadaitės, Linos Pikčiutės ir Kamilės Berenytės, o rungtynėms „Sūduva“ registravo tik 8 žaidėjas.

„Sūduvos“ startinis penketas: Ieva Šimkutė, Kateryna Dobrikova, Rita Milieškienė, Greta Tamašauskaitė ir Arina Bilotserkivska.

Rungtynes dvitaškiu pradėjo Rita Milieškienė, netrukus Kateryna Dobrikova pataikė iš trijų taškų zonos, R. Milieškienė pelnė dar du taškus greitos atakos metu ir „Sūduva“ užtikrintai žengė į priekį 7:0. Į tai „Olimpia“ žaibiškai atsakė dviem tritaškiais iš eilės ir sumažino savo atsilikimą iki minimumo (6:7). Šeimininkės, įpusėjus pirmajam kėliniui, pirmą kartą išsiveržė į priekį 14:13. Po pirmojo kėlinio 16:15 pirmavo „Olimpia“.

Antrajame kėlinyje „Sūduva“ susigrąžino nedidelę persvarą, kuri įpusėjus rungtynėms siekė tris taškus (29:26).

Įpusėjus trečiajam kėliniui, Ievos Šimkutės dvitaškis išvedė „Sūduvą“ į priekį rekordiniu skirtumu (40:32). Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes, G. Tamašauskaitė pataikė iš toli, penkis taškus iš eilės pelnė I. Kazlauskaitė ir „Sūduva“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (48:34) bei privertė varžovių komandą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos „Sūduva“ pelnė dar keturis taškus be atsako ir prieš lemiamą ketvirtį užtikrintai pirmavo rezultatu 52:34.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys tapo formalumu, per kurį „Sūduva“ išsaugojo pranašumą ir pergalingai baigė BWBL antrąjį etapą.

„Olimpia“: N. Daškevič 11, S. Kudrašova ir A. Holubeva po 9, A. Masko 8.

„Sūduva“: K. Dobrikova 18, G. Tamašauskaitė 17, I. Šimkutė 12 (15 atk. kam.), A. Bilotserkivska 8, I. Kazlauskaitė 7, R. Milieškienė 4.