REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai pasitaiko atvejų, kai nepažįstamieji prekybos centre kitų žmonių prašo paskolinti nuolaidų kortelę – nors iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo įtartinai, tačiau vis daugiau žmonių dalijasi perspėjimais ir ragina tokius skolintojus išlikti budrius. Pasitaiko situacijų, kai paskolinus akcijos kortelę, nepažįstamieji savitarnos kasoje nuskaičiuoja kortelėje sukauptus pinigus ir su jais susimoka už savo prekes.

Neretai pasitaiko atvejų, kai nepažįstamieji prekybos centre kitų žmonių prašo paskolinti nuolaidų kortelę – nors iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo įtartinai, tačiau vis daugiau žmonių dalijasi perspėjimais ir ragina tokius skolintojus išlikti budrius. Pasitaiko situacijų, kai paskolinus akcijos kortelę, nepažįstamieji savitarnos kasoje nuskaičiuoja kortelėje sukauptus pinigus ir su jais susimoka už savo prekes.

REKLAMA

Kaunietė Deimantė paskolinusi kortelę nepažįstamajam prarado ten sukauptus 50 eurų. Anksčiau policija tvirtino, kad nustatyti neteisėtai pinigus pasisavinusios moters – neįmanoma, todėl nieko negalima padaryti. Tačiau dabar naujienų portalui tv3.lt susisiekus su policijos atstove, ši patvirtino, kad pirmadienį asmuo buvo identifikuotas ir jam gresia triženklė bauda.

Deimantė prisimena, kad nepažįstamoji pasiskolinusi nuolaidų kortelę nuskaičiavo visus joje sukauptus 50 eurų. Tai įvyko pernai, rugpjūčio 2 dieną. Pašnekovė pasakoja, kad „Maximos“ apsaugos darbuotojai teigė, jog tokie atvejai, kai iš žmonių, kurie geranoriškai leidžia pasinaudoti savo nuolaidų kortelėmis, „Maximos pinigai“ nuskaičiuojami kone kasdien, tačiau dažniausiai nuskaičiuotos sumos mažesnės, siekia 2–5 eurus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kartu su vyru apsipirkinėjome „Maxima“ parduotuvėje, Kaune. Apsipirkinėjome savitarnos kasoje. Mums atsiskaitant už prekes, gretimoje kasoje apsipirkinėjusi moteris paklausė, gal turime paskolinti nuolaidų kortelę tam, kad būtų pritaikytos nuolaidos jos pirkinių krepšeliui. Kortelės neturėjau, buvau įsidiegusi „Maximos“ programėlę, kurioje buvo užregistruota mano „Maximos“ nuolaidų kortelė.

REKLAMA

Sutikau padėti, todėl telefonu, atsidariusi programėlę, nuskanavau tos moters kasos ekrane buvusį QR kodą. Tuo metu net nenutuokiau apie jos klastą. Atsitiktinai pinigų nenuskaičiuosi, viskas labai aiškiai, didelėmis raidėmis ir skaičiais parašyta, būna paklausiama, kiek „Maximos pinigų“ norėtumėte panaudoti“, – pasakoja pašnekovė.

Ji priduria, kad nepažįstamoji, kuri pasiskolino nuolaidų kortelę, už savo pirkinius turėjo sumokėti 47,32 eurus, tačiau be leidimo pasisavino ir panaudojo 46,85 eurus iš nukentėjusiosios nuolaidų kortelės. 

REKLAMA
REKLAMA

Nukentėjusioji tai sužinojo tik po poros dienų, kito apsipirkimo metu. Deimantė tą pačią dieną kreipėsi į „Informacijos kasą“ tos pačios „Maximos“ parduotuvėje, paaiškino situaciją. Kasininkė susisiekė su prekybos centro apsauga, kuri, nupasakojus datą, laiką ir aplinkybes atsuko vaizdo kamerų įrašą

„Įraše matosi ir besiskolinanti moteris. Kasininkė pasiūlė nueiti iki apsaugos darbuotojų, kad jie patartų, ką toliau daryti. Apsaugos darbuotojai patarė kreiptis į policiją vietoje, arba per e-policija portalą. Kreipiausi į e-policiją el. paštu nurodžiusi aplinkybes“, – teigia nukentėjusioji.

Už neteisėtai pasisavintus pinigus gresia bauda

Deimantė buvo pripažinta nukentėjusia, tačiau policijos atstovė sausio mėnesio pabaigoje jai paminėjo, kad bankas neteikia kortelės naudotojo duomenų, todėl neįmanoma nustatyti neteisėtai pinigus pasisavinusios moters.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot nukentėjusiosios, policijos atstovė paminėjo, kad ikiteisminis tyrimas atliekamas tik tuo atveju, jei padaryta turtinė žala siekia daugiau nei 150 eurų. Tada pagal prokuroro nutarimą bankas privalėtų pateikti duomenis, tačiau šiuo atveju tokia žala nepadaryta.

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstove, ši patvirtino, kad iškart po to nusižengęs asmuo buvo identifikuotas.

„Neteisėtai „Maximos pinigus” pasisavinusi moteris (gim. 1964 m.) buvo nustatyta. Jai artimiausiu metu bus surašytas protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 108 str. (Smulki vagystė, sukčiavimas, svetimo turto pasisavinimas ar iššvaistymas). Už tai gresia bauda nuo 90 iki 140 eurų“, – pridūrė Kauno VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė.

REKLAMA

Prekybos centrų atstovai: tokių situacijų pasitaiko

„Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė tvirtina, kad tokių situacijų atsitinka, tačiau skundų sulaukiama retai.

„Kuriam nors pirkėjui pamiršus ar neturint „Ačiū“ kortelės, pastebime, kad kiti klientai būna išties labai geranoriški ir savo „Ačiū“ kortelę paskolina. Visgi savo pirkėjams labai rekomenduojame naudotis ir turėti savo „Ačiū“ kortelę bei atsakingai ją saugoti, kad „Ačiū“ kortele nepasinaudotų tretieji asmenys, o jūsų minimu atveju – paskolinus  – nenuskaičiuotų kortelėje sukauptų pinigų.

REKLAMA

Tiesa, tokių skundų sulaukiame itin retai, mat pirkėjai patys supranta, kad turėtų būti atidesni ir savo kortelės geriau neskolintų“, – pažymi I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Socialiniuose tinkluose buvo pranešimų ir apie tai, kad nuskaičiuojami pinigai ne tik „Maxima“ parduotuvėse, bet ir Norfoje“.

Tačiau „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis tvirtina, kad ši problema vadovybei nėra žinoma ir skundų nėra sulaukiama jokių, tačiau patvirtino, kad tokia galimybė nuskaityti kortelėje sukauptus pinigus – yra, todėl perspėja gyventojus išlikti budrius.

Nieko tokio skolinau ir skolinsiu nes nėra visi blogi žmonės bet ir kortelėj nekaupiu daugiau 10 euru .
Aš dažnai skolinu, nes juk negaila, kad žmogus sutaupytų. Bet niekada neduodu į rankas kortelės, o paduodu kasininkei. Ir jokių problemų. Žmonės, būkit patys atsakingi už savo gyvenimą, darbus, poelgius ir neleiskite savęs apvogt ar dar kaip nors nuskriaust!!!
Vagančių vienetai. Dauguma žmonių padorūs. Jei į kiekvieną žiūrėsi kaip į vagį, gyvensi kalėjime. Tiesiog reguliariai pasimk tuos savo pinigus nuo kortelės pati, ir bus dūšia rami. O straipsniu ne jus saugo nuo tų kelių nesąžiningų, o pregybcentrių pelnus. Jei žmonės dalinasi kortelėmis, prekybcentriams nuolaidų daugiau tenka suteikti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų