Sutiksite, kad plyteles, puodus ir keptuves virtuvėje išlaikyti švarius labai sudėtinga, o pasiryžus pastaruosius nušveisti, darbas gali pasirodyti ne vienas iš lengviausių. Visgi, pasitelkus šias gudrybes, viskas gali vėl suspindėti naujai:
Švarus virtuvės maišytuvas ir plytelės – misija įmanoma
Ant plytelių užberkite kepimo sodos • Į purkštuką įpilkite acto ir užpurkškite jo ant plytelių • Leiskite keletą minučių vykti reakcijai tarp sodos ir acto • Nuvalykite purvą • Derėtų atsiminti, kad tai nėra amžinas sprendimas – po kurio laiko tai reikės pakartoti.
Atnaujinkite puodus ir keptuves
Padaryti taip, kad puodai bei keptuvės atrodytų it nauji yra ganėtinai lengva, jeigu jūs žinote vieną gudrybę.
Įpilkite šiek tiek vandens į keptuvę • Įdėkite šlakelį acto • Keptuvę su šiuo mišiniu padėkite ant vidutinės ugnies ir palikite, kol užvirs. • Paimkite keptuvę nuo kaitlentės ir palaipsniui suberkite saują kepimo sodos - tokiu būdu mišinys nepradės per daug putoti. • Išpilkite keptuvės turinį ir pradėkite šveisti. • Įsisenėjusias dėmes galite įveikti su sodos tepalu (soda sumaišyti su vandeniu, kol gausis tinkama konsistencija).
Žinoma, sutiksite, kad puodus, keptuves bei kitus virtuvės įrankius naudojame taip dažnai, kad pasirūpinti nuolatine jų švara, kartais atrodo, misija – neįmanoma. Virtuvės maišytuvas – ne išimtis.
Paskaičiuota, kad virtuvinis maišytuvas per dieną atidaromas ir uždaromas vidutiniškai 90 kartų, todėl šis, be abejonės, turi būti patogus, ilgaamžis, lengvai prižiūrimas ir išsiskiriantis estetišku dizainu.
„Franke“ atstovas Lietuvoje Remigijus Nacevičius dalina auksiniu patarimu, kuriuo pasinaudojus jūsų virtuvės maišytuvas bei plautuvė spindės kaip nauji. „Dažnai žmonės klausia, kaip nuvalyti kalkes ir dažnas jau yra įsitikinęs, kad jų visiškai nuvalyti neįmanoma. Nieko panašaus, nors kalkės ir turi savybę įsigerti, jas galima pašalinti paprasčiausiomis priemonėmis, kurias turite virtuvės spintelėje“, – tikina pašnekovas.
Būdas, kaip pašalinti kalkes. Puodelyje karšto vandens ištirpinkite citrinos rūgštį (50g. citrinos rūgšties/150 g karšto vandens). Išvalykite kriauklę bei maišytuvą šiuo mišinius ir palaukite 15 minučių. Po 15 minučių nuplaukite viską vandeniu ir jūs vėl džiaugsitės seniai matytu spindesiu!
Kaip išsirinkti, kad maišytuvas nereikalautų daug priežiūros?
Kaip jau buvo minėta, virtuvinis maišytuvas per dieną atidaromas ir uždaromas vidutiniškai 90 kartų, todėl prieš renkantis, kokį maišytuvą įsigyti, svarbu atkreipti dėmesį į jo kokybę bei kiek priežiūros jis gali reikalauti.
„Franke“ atstovas Lietuvoje Remigijus Nacevičius tikina, kad virtuvinį maišytuvą turėtumėte pasirinkti gerą, patikimą, funkcionalų ir, žinomą, tokį, kuris mums tiktų ir patiktų.
„Renkantis maišytuvą jums reikia apsispręsti, kokio maišytuvo jūs norite pagal funkciją ir dizainą. Ištraukiamas dušelis, srovės perjungimas į dušo režimą, taupymo funkcija - tai tik maža dalis funkcijų, su kuriomis teks susipažinti“, – sako jis ir priduria, kad renkantis maišytuvą pagal funkciją, svarbu įsivaizduoti, kurios jums yra pačios svarbiausios.
„Franke“ suteikia galimybę rinktis nerūdijančio plieno korpusą, nerūdijančio plieno atspalvį, dažytą, chromuotą, įvairių metalų atspalvį, granitinių spalvų atspalvį ir daug kitų paviršių bei dizaino modelį. R. Nacevičius siūlo atkreipti dėmesį į maišytuvus, nerūdijančio plieno korpusu. Tai maišytuvai, kurių paviršius nėra padengtas mikronų sluoksniu, chromu ar kita medžiaga, o jų korpusas yra vientisas iš nerūdijančio plieno. Ką tai reiškia? „Kad jūs galite maišytuvą valyti įvairiomis priemonėmis, šio maišytuvo paviršius atsparus braižymams ir mechaniniam poveikiui, – atsako R. Nacevičius. – Taip pat „Franke“ kataloge jūs galite rasti maišytuvus, statomus prie lango, kurie lengvai nusilenks, kai norėsite atsidaryti langą“.