8
Paplūdimio tinklinis (nuotr. Organizatorių)

Rugsėjo 5 dieną, šeštadienį, Vilniuje vykstančiose Europos kontinentinės taurės IV etapo paplūdimio tinklinio varžybose Lietuvos moterų rinktinė nugalėjo Slovėnijos komandą, tačiau vėliau nusileido belgėms ir sekmadienį tęs kovą dėl II vietos. Pirmą ir antrą vietas etape užėmusios rinktinės pateks į finalinį Taurės etapą, kuriame 16 pajėgiausių žemyno komandų kovos dėl vienintelio kelialapio į Rio de Žaneiro olimpiadą.

8

Pirmose moterų rungtynėse šeštadienio rytą Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė 2:0 (21:12, 21:16) sutriuškino antrą Slovėnijos porą Niną Kontrec ir Spelą Morgan, o vėliau Ieva Kazūraitytė su Vilte Makauskaite užtikrintai 2:0 (21:13, 21:13) įveikė pirmą Slovėnijos komandą Niną Lovsin bei Sarą Sakovič.

Susitikime dėl pirmos vietos Lietuvos moterų rinktinei teko žaisti su Belgijos rinktine, kuri ryte rezultatu 2:1 nugalėjo favoritėmis laikytą, aukščiausią reitingą turnyre turėjusią Ukrainos rinktinę. Pirmąsias rungtynes Ieva Dumbauskaitė su Monika Povilaitytė prieš Sofie Hawinkel ir Aukje Janssen laimėjo be didesnio vargo 2:0 (21:13, 21:9).

Antrose rungtynėse Viltei Makauskaitei su Ieva Kazūraityte teko susidurti su pirmąja Belgijos pora Katrien Gielen ir Liesbeth Mouha. Patyrusi Liesbeth Mouha 2008 – 2012 metais prestižiniuose Masters bei Grand Slam serijos turnyruose nuolat stovėdavo ant prizininkų pjedestalo, tačiau pastaruosius keletą metų nedalyvavo jokiose tarptautinėse varžybose.

Nepaisant to, aukštaūgė (190 cm.) sportininkė įrodė, kad pertrauka neturėjo lemiamos įtakos jos meistriškumui ir drauge su Katrien Gielen 2:0 (21:19, 21:11) nugalėjo V. Makauskaitę ir I. Kazūraitytę.

Lietuvos ir Belgijos susitikimų santykiui tapus 1:1, pirmosioms šalių poroms I. Dumbauskaitei su M. Povilaityte ir K. Gielen su L. Mouha teko žaisti lemiamą „auksinį“ mačą, kuriame dar vieną pergalę 2:0 (21:16, 22:20) šventė Katrien Gielen ir Liesbeth Mouha.

Pagal Kontinentinės taurės varžybų formatą, finale pralaimėjusi komanda neiškovoja antros vietos, o dėl jos dar turi varžytis su stipresne iš pirmuosius mačus pralaimėjusių rinktinių. Vilniuje vykstančiame etape pirmąsias rungtynes pralaimėjo Ukrainos ir Slovėnijos rinktinės. Jos sekmadienio rytą aiškinsis tarpusiavio santykius, o Lietuvos rinktinė dėl antros vietos susitiks su nugalėtojomis.