REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 LRT radijo laida „60 minučių“

Daugiau kaip pusšimtyje Didžiosios Britanijos „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvių iš stendų prie kasų šalinami saldumynai, šokoladukai, traškučiai. Jie bus keičiami sveikesniais produktais. Sprendimas motyvuojamas tuo, kad tėvams sunku vaikus mokyti sveikos gyvensenos, kai lengvai prieinami nesveiki užkandžiai.

REKLAMA
REKLAMA

LRT radijo bendradarbė Vokietijoje Vida Kaluza sako, kad šalyje toks eksperimentas dar nėra planuojamas, bet Austrijos spauda praneša, jog „Lidl“ atstovai planuoja keliose parduotuvėse pamėginti prie kasų, kur tėvai su vaikais stovi eilėje, nedėti saldumynų.

REKLAMA

Anot V. Kaluzos, tokių iniciatyvų jau būta ir iš tėvų, ir iš vartotojų apsaugos tarnybų pusės. „Buvo galvota apie įstatymą, bet jo įvesti negalima, nes negalima prekeiviui nurodyti, kur jis turi dėti savo prekes. Vokietijoje parduotuvių tinklas „Kaufland“ pamanė, kad tai visai nebloga mintis ir vienoje didesnėje parduotuvėje stengiasi turėti bent vieną kasą, skirtą tėvams su vaikais, kurioje nėra saldumynų“, – teigia LRT radijo bendradarbė.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto vietą prie kasos reikia išnaudoti, todėl, pasak V. Kaluzos, ten dažnai padedamos cigaretės. „Taigi bendros nuomonės Vokietijoje nėra, kiekviena parduotuvė sprendžia pati. Bet dauguma tėvų mano, kad geriausia auklėti vaikus negriebti daiktų prie kasos“, – pastebi ji.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas sako, kad geros idėjos tik padeda kurti teigiamą įvaizdį ir didina pirkėjų srautą. Pavyzdžiui, viename mūsų prekybos centre prie energinių gėrimų yra įspėjimas, kad jie nerekomenduojami vaikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jis įsitikinęs, kad įstatymiškai tokių dalykų reguliuoti nereikia: „Šiandien tai bus energiniai gėrimai, rytoj – dar kažkas, ir niekas nepasakys, kur yra riba. Mano manymu, rinka sureguliuoja geriausiai. Prekybininkai tikrai nedaro nieko, kad pakenktų savo vartotojams, o jei iš vartotojų kyla nepasitenkinimas, į tai reaguojama daug greičiau, nei gali apibrėžti įstatymai.“

Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas Juozas Pundzius primena, kad įstatymais sveikatai netinkamų produktų (energinių gėrimų, alkoholio, tabako, traškučių ir pan.) uždrausti negalima, bet iniciatyvos mažinti pasiūlą, kad susiformuotų geresni įpročiai, yra sveikintinos.

„Jei bent vienas prekybos centras to imsis ir visuomenė įvertins jo pastangas, ko gero, gali prasidėti griūtis ir sniego gniūžtė ims didėti. Kiti prekybos centrai bus badomi pirštais, kad žiūri tik savo interesų, o ne žmonių sveikatos, ir kils konkurencinė kova. Jei sąmoningi žmonės palaikys sveikatinimo idėją ir pasuks į tinklą, kuriame rūpinamasi sveikata, ir kitiems tinklams reikės atsisakyti papildomo užmokesčio sveikatos sąskaita“, – pabrėžia J. Pundzius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų