REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos reguliuotojo atliekamas „iPhone 12“ mobiliojo telefono elektromagnetinės spinduliuotės tyrimas dar nėra baigtas, todėl nurodymo stabdyti jo pardavimus Europos Sąjungoje (ES) nėra, sako vienas  Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) tarybos vadovų. 

Prancūzijos reguliuotojo atliekamas „iPhone 12“ mobiliojo telefono elektromagnetinės spinduliuotės tyrimas dar nėra baigtas, todėl nurodymo stabdyti jo pardavimus Europos Sąjungoje (ES) nėra, sako vienas  Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) tarybos vadovų. 

REKLAMA

„Šiandien tokio nurodymo nėra (sustabdyti „iPhone 12“ pardavimus – BNS), nes vyksta tyrimas ir pati tyrimo procedūra nėra baigta. Šiuo metu vyksta dialogas su gamintoju („Apple“ – BNS), nes gamintojas prieštarauja ir kvestionuoja tyrimo rezultatus“, – BNS ketvirtadienį teigė RRT pirmininko pavaduotojas Darius Kuliešius. 

„Prancūzijos reguliuotojo tyrimas taps privalomas visai Europai tada, kai bus pilnai pabaigta procedūra. Šiuo metu ji nėra pilnai pabaigta“, – pridūrė RRT atstovas. 

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos reguliavimo institucija ANFR antradienį pranešė nurodžiusi JAV technologijų milžinei „Apple“ sustabdyti „iPhone 12“ pardavimus šalyje dėl per didelės elektromagnetinės spinduliuotės bei pertvarkyti jau naudojamus šio modelio telefonus.

REKLAMA

Pasak D. Kuliešiaus, prancūzų reguliuotojo nurodymas stabdyti „iPhone 12“ pardavimus galėjo būti „pačią Prancūziją ir jos institucinius santykius liečiantis“ sprendimas. 

„Kuomet tyrimas yra baigiamas, apie tai yra informuojami visi Europos Sąjungos valstybių atstovai. Bet iki tyrimo pabaigos dar yra procedūra, kur yra reikalinga baigti dialogą su gamintoju“, – sakė D. Kuliešius. 

„Turi būti oficialus pranešimas, kad baigtas tyrimas ir tik tada juo galima teisiškai vadovautis. Šiandien sistemoje nėra pateikta jokios oficialios informacijos apie šitą tyrimą“, – aiškino RRT atstovas. 

REKLAMA
REKLAMA

D. Kuliešiaus teigimu, vykstant dialogui su gamintoju jis turi pateikti savo atsiliepimus, po to tyrimą atliekanti institucija turi priimti galutinį sprendimą, tačiau gamintojui jį užginčijus įsitraukia ES institucijos – skelbiama vadinamoji „safeguard“ procedūra, kai Europos Komisija (EK) bei Bendrijos narės per tris mėnesius turi pateikti savo pastabas.

ES institucijoms nustačius, kad tyrimas atliktas pagal reikalavimus, sprendimai įsigalioja ir tampa privalomi visoje Bendrijoje. 

RRT atstovas teigė, jog elektromagnetinės spinduliuotės bandymai atliekami cheminių bandymų laboratorijoje, kurios Lietuva neturi. Jai reikalingą įrangą RRT tikisi įsigyti 2024 metais, o tokie tyrimai, pasak D. Kuliešiaus, galėtų būti atliekami nuo 2025 metų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu RRT plečia savo laboratorinę veiklą ir įsigys reikalingą įrangą, atliks jos sertifikavimą ir būtent tokius bandymus galės daryti. (...) 2024 metais mes turėsime tą įrangą nusipirkę ir tada reikės ją sertifikuoti, tai nuo 2025 metų tikrai galėsime daryti tuos tyrimus“, – sakė D. Kuliešius. 

Prancūzijos reguliuotojo teigimu, akredituotos laboratorijos nustatė, jog atliekant bandymus, imituojančius telefono laikymą rankoje arba kišenėje, elektromagnetinės energijos absorbcija organizme yra 5,74 vato vienam kilogramui. Tuo metu pagal Europoje galiojančius standartus viršutinė riba yra 4,0 vato kilogramui.

D. Kuliešius pažymėjo, kad 2022 ir 2023 metais atliktų „iPhone 12“ modelio bandymų metu galvos ir kūno sritims spinduliuotės normų viršijimas nebuvo nustatytas. 

Pasaulio sveikatos organizacija savo interneto svetainėje skelbia, kad atlikus daugybę tyrimų „nenustatyta, kad mobiliųjų telefonų naudojimas keltų neigiamą poveikį sveikatai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų