REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos sugalvota ir vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės palaiminta policijos reforma Seime žlunga, nes niekas nemato prasmės dešimt apskričių vyriausiųjų komisariatų sujungti į penkis regioninius darinius, mat nuo to nepadaugės nei policininkų, nei pagerės jų darbo kokybė. 

Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos sugalvota ir vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės palaiminta policijos reforma Seime žlunga, nes niekas nemato prasmės dešimt apskričių vyriausiųjų komisariatų sujungti į penkis regioninius darinius, mat nuo to nepadaugės nei policininkų, nei pagerės jų darbo kokybė. 

REKLAMA

Iniciatyvą užtraukti rankinį stabdį pateikė A. Bilotaitės partijos kolega Andrius Vyšniauskas iš Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto, kuris yra pagrindinis, kai sprendžiama, praleisti reformą į Seimo plenarinių posėdžių salę, ar nepraleisti. Pasiūlymą – atskirti Viešojo saugumo tarnybos prijungimą prie policijos ir policijos komisariatų stambinimą – konservatorius pateikė šią savaitę pasisakydamas komitete, o jam bendru sutarimu pritarė kiti komiteto nariai. Su Viešojo saugumo tarnybos prijungimu bus judama toliau, o policijos reforma atidedama neapibrėžtam laikui. 

„Bent jau manęs neįtikina apskričių komisariatų apjungimo klausimas. Neįtikina dėl kelių dalykų. Pirmiausia todėl, jog matome, kad policijos funkcijų, ypatingai kriminalinės policijos funkcijų, vykdymas regionuose yra labai svarbus. Matome ir kai kurias tendencijas dėl nedidelio tam tikro pobūdžio nusikaltimų augimo. Kalbu apie narkotikus. Matome, kad tų apskričių komisariatai tikrai atlieka neblogą darbą, matėme tai Marijampolėje ir Alytuje, manau, kad tendencijos panašios ir kitur. Kita vertus, matome, kad ir patys pareigūnai nėra užtikrinti šitos reformos reikalingumu ir ateitimi. Dar vienas dalykas, akivaizdu, kad pareigūnų mažėjimo tendencija po šios reformos kažkokia tikrai būtų. Policijos departamento pateiktais skaičiais, turėtume bent 100 pareigūnų  sumažėjimą. Tas tikrai nėra tenkinanti tendencija“, – komitete kalbėjo A. Vyšniauskas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Suprantant šią situaciją ir suprantant, kad policijos sistema yra pavargusi nuo tų administracinių reformų, siūlyčiau komitetui  padaryt tokį politinį apsisprendimą (...) leisti išskirti šitą visą pateiktą įstatymų paketą į dvi dalis: atskirai viešasis saugumas, atskirai komisariatai. Komisariatų dalį mes pasidedam į nuolatinę komiteto globą, bet dabar to klausimo toliau nejudinam, į Seimo salę nenešam“, – pridūrė konservatorius.

REKLAMA

A. Vyšniauskas pasiūlė komitetui apvažiuoti visus apskričių vyriausiuosius komisariatus, iki šiol komitetas buvo tik Marijampolėje ir Alytuje. Be Vilniaus, politikams liktų aplankyti dar septynis vyriausiuosius policijos komisariatus. 

„Plius labai svarbu kad policija dabartiniame etape įgyvendintų tas nedideles reformas, kurias jie pradėjo. Na, pavyzdžiui, tikrai gerai atrodo idėja dėl specialių policijos kabinetų seniūnijose. Tai yra šioks toks grįžimas prie apylinkių inspektorių, kurie buvo panaikinti reformos pačioje pradžioje prieš dešimtmetį. Matomai, policija šiek tiek kitu kampu sugrįžta prie aktyvesnio buvimo regionuose. Tą reikia vykdyti. Reikia didinti pareigūnų skaičių, nuotolinės darbo vietos, virtualūs patruliai. Kitaip tariant, policija yra dideliame sisteminiame pokytyje ir reikia leisti jiems jį įgyvendinti, o tada žiūrėti, kaip su tais komisariatais daryti“, – kalbėjo konservatorius. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai mes iki kadencijos pabaigos taip ir lankysim tuos komisariatus. Akivaizdu, kad klausimo sprendimas atidedamas“, – pastebėjo socialdemokratas Julius Sabatauskas, pridurdamas, kad, jo požiūriu, policijos reformai paprasčiausiai reikėtų nepritarti. 

Primenama, kad A. Bilotaitės ministerija yra pateikusi Seimui dvi reformas: pagal vieną jų Viešojo saugumo tarnyba turėtų būti prijungta prie Policijos departamento, o pagal kitą – norima reorganizuoti policiją iš 10 vyriausiųjų policijos komisariatų į 5 apygardas. Remiantis policijos generalinio komisaro Renato Požėlos argumentais, įgyvendinus reformą būtų išlyginti skirtinguose regionuose dirbančių policijos pareigūnų darbo krūviai, taptų lengviau valdyti išteklius, koordinuoti veiklą.

Bet reformos kritikai baiminasi, kad didieji miestai, kuriuose ir įvyksta daugiausia nusikaltimų, apkraus regioninius pareigūnus darbais, nusiurbs policininkus iš regionų, tad kaimo gyventojai policijos neregės nė akyse.  

Jų kadencijos pabaigos , tiek pridaryta nesąmonių , nelogiškų ir nergi žalingų sprendimų Lietuvai ir mums visiems,kitai vyriausybei reikės iškopti visą jų paliktą mėšlą.
Teisingas A.Vyšniausko sprendimas tik gaila kad per vėlai pradėjo teisingai suprasti daug įstatymų būtu nepriimta ir Lietuva normaliai alsuotu
Net banda kyla pries ozio elita? Broileris inirtingai griauna ne tik Lietuva , bet ir paveldeta banda?
Jeigu tai butu partija, ji jau senai sitos ozio isperos, butu atsikraciusi kaip pasielge Anglijos toriai su Trus...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų