REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maroką sudrebino 6,8 balo stiprumo žemės drebėjimas, kuris nusinešė apie 2 700 žmonių gyvybių. Labiausiai nuo žemės drebėjimo nukentėjo gyvenvietės šalia Atlaso kalnų, 72 km. nutolusios nuo turistų pamėgto Marakešo. Naujienų portalui tv3.lt pavyko susisiekti su Marakeše gyvenančia lietuve.

Maroką sudrebino 6,8 balo stiprumo žemės drebėjimas, kuris nusinešė apie 2 700 žmonių gyvybių. Labiausiai nuo žemės drebėjimo nukentėjo gyvenvietės šalia Atlaso kalnų, 72 km. nutolusios nuo turistų pamėgto Marakešo. Naujienų portalui tv3.lt pavyko susisiekti su Marakeše gyvenančia lietuve.

REKLAMA

Rasa Barčaitė Maroke gyvena nuo 2015 metų, yra sukūrusi tinklaraštį „Blondie in Morocco“. Tinklaraštyje ji rašo apie savo patirtis Maroke, dalinasi patarimais. Pašnekovė pasakojo, jog žemės drebėjimo metu buvo savo daugiabutyje.

„Buvo penktadienis, 23 valandos 11 minučių. Buvau beveik užmigusi. Staiga mane pradėjo purtyti, tuo metu galvojau, kad sapnuoju. Aš gyvenu daugiabutyje, antrame aukšte. Visą namą pradėjo purtyti lyg centrifūga. Pašokau iš lovos, nelabai supratau, kas vyksta. Pamačiau, jog visi bėga į lauką ir tada supratau, kad tai žemės drebėjimas. Niekad to neišgyvenau anksčiau, tad buvo šokas. Labai gerai atsimenu tą momentą“, – išgyvenimais dalinosi Rasa.

Marakeše Rasa gyvena naujos statybos Marakešo dalyje – netoli nuo Medinos senamiesčio. Pasak jos, naujoji miesto dalis nukentėjo minimaliai, didesnę žalą patyrė keli senamiesčio rajonai.

REKLAMA
REKLAMA

„Žiniasklaida kiek neteisingai nupasakoja situaciją – pats Marakešas per žemės drebėjimą stipriai nenukentėjo. Naujojoje miesto dalyje gyvenimas tęsiasi, kavinės veikia jau kitą rytą. Pačiame Marakeše stipriai nukentėjo tik keli Medinos senamiesčio rajonai – ten yra sugriautų namų“, – teigė pašnekovė.

REKLAMA

Rasos teigimu, daug blogesnė situacija – toliau nuo Marakešo esančiuose kaimuose, kalnų vietovėse.

„Kalnuotose vietovėse situacija yra gerokai prastesnė. Daugiausiai nukentėjo kaimai, nutolę apie 50-70 kilometrų nuo Marakešo. Dauguma kaimų buvo nušluoti. Viename kaimo rajone žuvo virš 800 gyventojų. Mano pažįstamas gyvena viename iš tų kaimų, tik žemės drebėjimo metu jis buvo išvykęs. Tas kaimas, kur gyveno apie 100 žmonių, visas yra sugriautas. Jo namas taip pat buvo sugriautas“, – pasakoja Rasa.

Baimę kelią prastas susisiekimas

Daug panikos tiek aukoms, tiek jų artimiesiems kelia prastas susisiekimas – trūkinėjantis telefono ir interneto ryšys. Pasak pašnekovės, ši problema taip pat labiau juntama toliau nuo Marakešo.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalnuotose vietovėse ryšys apskritai yra prastas. Norint pagauti ryšį, gyventojai turi išlipti aukštai, pasikelti ant namų, kad pagautų internetą. Anksčiau minėtas pažįstamas atsiunčia nuotrauką ir vėl dingsta pusei dienos“, – pasakoja pašnekovė.

„Su savo pažįstamais susisiekiu be problemų ir jie sveiki, tiesa, kai kurių namai sugriauti“, – priduria ji.

Prastą susisiekimą taip pat lemia ir fizinės kliūtys.

„Labai sunku teikti pagalbą tiems kaimams, nes keliai užversti. Kai kur patekti galima tik straigtasparnio pagalba“, – pasakoja Rasa.

Rasos teigimu, aplink Marakešą gyvenančių lietuvių galėtų būti apie 100, tačiau sunku pasakyti, kiek yra atvykusių turistų. Šeštadienį Užsienio reikalų ministerija teigė, jog jų duomenimis, nukentėjusių lietuvių nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maroke esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams ministerija rekomenduoja išlikti budriems, sekti naujienas ir vadovautis oficialiomis šalies valdžios bei pagalbos tarnybų rekomendacijomis.

Lietuvos piliečiai konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais visą parą gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected], taip pat susisiekę su ambasada telefonu +33 6 75 04 15 01 ir el. paštu [email protected].“, – teigiama spaudai išplatintame pranešime.

Keliauti – galima

Pašnekovės teigimu, į Maroką susiplanavę lietuviai gali būti gana ramūs – šiuo metu keliauti į Maroką galima, vis dėlto, reikėtų plačiau pasidomėti vietovėmis, esančiomis aplink Atlasų kalnus.

„Kas esate susiplanavę atostogas, tikrai skriskite. Pats Marakešas gyvena iš turizmo, tai jeigu turistai nuspręs ten nebevažiuoti, tai jiems bus ekonominė katastrofa. Kas planuojate vykti už Marakešo ribų – į kalnų vietoves ir panašiai, tiems rekomenduočiau daugiau pasidomėti situacija“, – pataria Rasa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų