• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvą sukrėtė gruodžio pradžioje paviešintas trumpas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip Palangoje vaiko teisių specialistai ir policijos pareigūnai negrabiai paima 9-erių metų berniuką iš mamos, kad perduotų vaiką tėčiui, su kuriuo teismas buvo nustatęs laikinąją gyvenamąją vietą.

Lietuvą sukrėtė gruodžio pradžioje paviešintas trumpas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip Palangoje vaiko teisių specialistai ir policijos pareigūnai negrabiai paima 9-erių metų berniuką iš mamos, kad perduotų vaiką tėčiui, su kuriuo teismas buvo nustatęs laikinąją gyvenamąją vietą.

REKLAMA

Vaizdo įrašą savo socialinio tinklo paskyroje paviešino pati berniuko mama, kuri vėliau jį ištrynė, bet įrašas jau buvo spėjęs plačiai paplisti. Portalui tv3.lt berniuko mama davė pirmą išsamų interviu, kuriame bandė paaiškinti savo elgseną, atskleidė savo motyvus, paaiškino emocinę būseną. „Aš tikrai be galo savo vaikiuką myliu“, – pasakojo 9-mečio berniuko mama.

Moteris teigia, kad sūnų iki 7-erių metų augino viena, o tėvas esą juo visiškai nesidomėjo. Bet vaikui dar gyvenant su mama, 2021 metų gruodį pašnekovė apskundė buvusį sutuoktinį, dėl vaiko tvirkinimo ir siekė, kad būtų apribota jo valdžia vaiko atžvilgiu. Policijos sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą nesant įrodymų dėl tvirkinimo moters neįtikino – ji sako, kad ekspertai iš pagalbos centro „Užuovėja“ tokios galimybės nepaneigė, o statistika apie vaikų išnaudojimą yra negailestinga. 

REKLAMA
REKLAMA

Vaiko gerove bei nenoru vykti pas tėtį moteris motyvuoja ir savo sprendimą negrąžinti sūnaus buvusiam vyrui 2023 metų rugsėjį, nors Alytaus apylinkės teismas vaiko laikiną gyvenamąją vietą yra nustatęs su tėčiu. Berniuko mama sako, kad jos vaikas pas tėvą patyrė daug skausmo ir galimai yra sužalotas. 

REKLAMA

Moteris prašė pagalbos užtikrinant sūnui teisę į ugdymą, rašė laiškus Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, bandė išbraukti vaiką iš mokyklos sąrašų Alytuje, bet, to nepavykus padaryti, bandė užrašyti vaiką į privačią mokyklą Vilniuje. Tačiau Lietuvoje švietimo sistema taip neveikia: norint užrašyti vaiką į ugdymo įstaigą, reikia nutraukti seną sutartį, todėl iš esmės vaikas lankė mokyklą nelegaliai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Ugdymo procesą užtikrinti padėjo privati mokykla. Jeigu tai būtų ugdymas iki ketvirtos klasės, jis nebūtų patvirtintas, kaip pradinio ugdymo išsilavinimas, bet net ir tokiu atveju vaikas nebuvo paliktas be ugdymo“, – pasakojo moteris. 

Kaip tik prie privačios Vilniaus mokyklos 2023 m. rugsėjo 7 d. kilo didžiulis konfliktas, apie kurį iki šiol viešai nebuvo skelbta. 

„Buvęs sutuoktinis atvyko prie vaiko ugdymo įstaigos Vilniuje. Iš pradžių laukė prie mokyklos tunelio, norėjo „įsitempti“ jėga vaiką į automobilį, toks elgesys labai išgąsdino. Vėliau jis išsikvietė pareigūnus, bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojus, visi užsidarė kabinete ir keturias valandas vaiką įkalbinėjo vykti su tėvu, tačiau nepavyko įkalbinti. Manęs neįleido į patalpas, kur buvo sūnus“, – aiškino moteris. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo konkrečiu atveju sutartis su ugdymo įstaiga tame mieste, kuriame gyvena vaikas, niekuomet nebuvo nutraukta, tad vaikas negalėjo legaliai būti užregistruotas kitoje mokykloje. Vaiko teisių gynėjai yra gavę pranešimą apie konfliktinę situaciją vienoje iš privačių Vilniaus mokyklų ir į gautą pranešimą reagavo. Vaikas į šią mokyklą formaliai nebuvo priimtas ir neturėjo sąlygų nuosekliai mokytis“, – į užklausą atsakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėja Alina Žilinaitė. 

REKLAMA

Kaip tik po šių įvykių moteris su vaiku išvyko iš Vilniaus į Palangą, kur vaikas rugsėjo 21 d. ir buvo paimtas iš mamos bei perduotas tėčiui Alytuje. Moteris sako į Palangą išvyko atsižvelgusi į gydytojų rekomendacijas, norėjusi nuraminti sūnų ir kad šis gautų jodo, bet tarnybos mano, kad moteris su vaiku paprasčiausiai slėpėsi, nes nenorėjo įgyvendinti teismo sprendimo ir perduoti vaiko tėvui. 

REKLAMA

Kaltina buvusį sutuoktinį, nors tyrimai nutraukti

Pokalbiui su berniuko mama susitikome Vilniuje, kur moteris šiuo metu ir gyvena. Dėl visų vaiką kamuojančių bėdų moteris kaltina savo buvusį sutuoktinį, su kuriuos išsiskyrė 2018 metais. Pašnekovės tvirtinimu, buvęs vyras iš pradžių neva nesidomėjo vaiku, bet paskui ėmė jam kenkti, o ji tai suprato iš to, kad vaikas nenorėdavo vykti pas tėvą. 

„Iki 7 metukų sūnaus interesai buvusiam sutuoktiniui nebuvo aktualūs. Mes išsikraustėme gyventi į Vilnių. Vaikas nenorėjo su tėvu bendrauti. Būtų labai patogu, jeigu sūnus būtų norėjęs leisti laiką su tėvu. Įvardinčiau taip, aš būčiau turėjusi savo laisvalaikį. Nes kuomet dirbi nuo ryto iki vakaro, rūpiniesi visa buitimi viena, išties nelengva. O jeigu sūnaus ir tėvo bendravimas būtų sklandus ir vaikas grįžtų laimingas, tokiu atveju būčiau laiminga motina. Bet viskas klostydavosi atvirkščiai“, – aiškino moteris. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš esmės konfliktas įsiliepsnojo, kai 2021 metais moteris persikėlė su sūnumi iš Alytaus į Vilnių, o vaiko tėtis paprašė nustatyti oficialią bendravimo tvarką. 2021 metų gruodį pašnekovė kaip teisėta vaiko atstovė pagal įstatymą kreipėsi į specialistus dėl  buvusio sutuoktinio galimo netinkamo elgesio su sūnumi.

„Man kildavo daug klausimų, reikėdavo daug laiko analizuoti iškilusias problemas, dėl sūnaus elgesio. Konsultavausi su vaiko psichologais, kuomet vaiko tėvas kreipėsi į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą, kad neva jam reikia bendravimo tvarkos. Vaikas nenorėdavo pas tėvą vykti, tačiau buvau priversta  užtikrinti vaiko ir tėvo bendravimo tvarką, teismo mediacijos būdu. Šio laikotarpio metu ir paaiškėjo jo netinkamas elgesys su sūnumi. Aš neįsivaizdavau, ką man daryti, todėl kreipiausi pagalbos“, – teigė pašnekovė. 

REKLAMA

Kai moteris kreipėsi dėl galimo sūnaus tvirkinimo, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, vyrui buvo skirti ribojimai pasimatymams su vaiku, vaikas buvo vežamas į pagalbos centrą „Užuovėja“, kur dirba psichologai, psichoterapeutai ir kiti ekspertai, padedantys ištirti, ar buvo padarytas nusikaltimas. Po visų ekspertizių ikiteisminis tyrimas prieš buvusį sutuoktinį buvo nutrauktas 2022 m. liepą. 

„Aš suvokiu, jog nieko blogo nedarau ir nedariau. Žinau, kad susidūriau su baisia patirtimi, kuomet vykome į globos namus „Užuovėja“. Sužinojau, kokia statistika, bei kokia toje įstaigoje aplinka. Įsigilinau, kodėl taip elgiamasi, bet pateisinamų priežasčių nerandu“, – apie seksualinius nusikaltėlius kalbėjo pašnekovė. 

REKLAMA

Patikslinus, kad vaikų išnaudojimo bylose ikiteisminio tyrimo institucijos ir teismai paprastai labai rimtai vertina vaikų parodymus, todėl būtų neteisinga kaltinti buvusį sutuoktinis, kai tyrimas prieš jį buvo nutrauktas, pašnekovė pasiūlė pažiūrėti kitu kampu: „Matote, bet pagalvokime kitu kampu. O prieš mane yra kas nors įrodyta? O kodėl viešumoje kalbama tik apie mane?“.

Papasakojo apie savo konfliktą su vaiku

Berniuko mama papasakojo ir apie nelemtą dieną, kai su sūnumi sukonfliktavo. Po to berniukas Paramos vaikams centro psichologei pasiskundė, jog mama jam sudavė. Pasak moters, tai nebuvo sudavimas tikrąja to žodžio prasme, nes ji reagavo į destruktyvų sūnaus elgesį ir norėjo jam pasakyti „stop“, kad su mama taip nekalbama. Tai nutiko 2022 m. rugpjūčio mėnesį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie psichologę, kuri pasikreipė į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą, galiu pakomentuoti, kad ji nesuprato situacijos, kurią mes išgyvenome. Ji nesigilino į susiklosčiusias aplinkybes, o aš nukentėjau dėl savo atvirumo. Nežinau, kas psichologo kabinete įvyko. Aš pati paprašiau sūnaus viską pasipasakoti, aš pati pas ją sūnų ir nuvežiau. Mes buvome verčiami vaiko teisių konsultuotis dėl tėvo netinkamo elgesio su sūnumi. Taip, tarp mūsų įvyko menkas nesusipratimas, kitaip neįvardinčiau. Vaikas savo destruktyviu elgesiu man demonstravo priešiškumą, kad aš šioje sistemoje negaliu jo apsaugoti. Aš, kaip mama, geriausiai žinau savo sūnaus charakterio savybes ir būdą, tai buvo priešiškumas, išgyvenimas, kad jam reikės grįžti į tėvo aplinką. O tarp mūsų su sūnumi nebuvo jokio smurto bei smurtinių požymių, net paraudimo po šio incidento, tai ir pati psichologė paminėjo pareigūnams ikiteisminio tyrimo apklausoje“ – pasakojo pašnekovė. 

REKLAMA

Paramos vaikams centro psichologė apie galimą smurtą pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, vaiko teisių specialistai nustatė vaikui apsaugos poreikį ir perdavė iš pradžių senelei, paskui tėčiui, nes prieš jį tyrimas jau buvo nutrauktas. Alytaus apylinkės teismas 2022 m. rugsėjo 22 d. nustatė laikiną vaiko gyvenamąją vietą su tėčiu, o mamai skyrė bendravimą su vaiku dukart per savaitę socialinių paslaugų centre. 

Turi leidimą naudotis ginklu

Kai tyrimas dėl smurto prieš vaiką berniuko mamai buvo nutrauktas, 2023 m. birželį Vilniaus apylinkės teismas sudarė sąlygas mamai pasiimti vaiką, kas antrą savaitgalį ir leista turėti dviejų savaičių nepertraukiamas atostogas. 

REKLAMA

„Situacija, kuomet psichologė pasikreipė į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą, jau yra ištirta. Aš esu pateikusi ne vieną pažymą apie savo psichinę sveikatą, kalbėjusi su psichiatrais, po visų įvykių gavusi ir leidimą naudotis ginklu. Aš, vaiko motina, buvau vaiko teisių darbuotojų stebima kaip per padidinimo stiklą. Kiekvienas mano žingsnis buvo komentuojamas, tai yra, buvo domimasi net mano sveikatos duomenimis. Tuo tarpu vaiko tėvui nereikėjo, nei psichinės sveikatos ištyrimo, nei pažymų iš šeimos gydytojų. Ikiteisminis tyrimas, kurį inicijavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, buvo nutrauktas, tačiau tai išties siaubinga patirtis motinai, kuri iki 2021 m. nebuvo turėjusi jokio vaiko teisių pažeidimo bei jokios baudos už greičio viršijimą. Pagal sudarytą laikiną bendravimo tvarką tekdavo labai skubėti pas savo sūnų iš Vilniaus į Alytų“, – sako pašnekovė. 

REKLAMA
REKLAMA

Berniuko mama kaltina buvusį sutuoktinį, esą jo aplinkoje sūnus buvo verčiamas duoti parodymus prieš mamą, nors tyrimas prieš ją buvo nutrauktas. Ji taip pat kaltina Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojus, ypatingai iš Alytaus, nes šie esą klastojo dokumentus ir taip pagelbėjo buvusiam sutuoktiniui gauti laikinąsias apsaugos priemones Alytaus apylinkės teisme, kai laikina vaiko gyvenamoji vieta buvo nustatyta su tėčiu. 

„Laikinąsias apsaugos priemones buvęs sutuoktinis Alytaus apylinkės teismo sprendimu gavo, nes pateikė vaiko teisių specialistų parengtas vaiko situacijos vertinimo anketas. Buvo galimai labai daug vaiko teisių dokumentų klastočių.  Ką mes girdime šiai dienai apie motiną? Tikrai girdėjau labai daug informacijos, kuri neatitinka tikrovės vaiko situacijos vertinimo anketose. Šiai dienai nežinau, kokia informaciją teikusių specialistų kvalifikacija bei išsilavinimas“, – sakė motina. 

Paklausta, dėl kurios priežasties vaiko teisių specialistai iš Alytaus norėtų jai pakenkti, pašnekovė sakė, kad specialistai tiesiog neįsigilina į detales, jiems svarbiausia surašyti kuo daugiau dokumentų. 

„Manau buvo tikslas sūnų atriboti nuo motinos. Šiai dienai sūnus pasiskųsti nebegali, nes bijo savo tėvo, o su manimi bandoma susidoroti visais įmanomais būdais, galimai tikslas ir yra motiną daryti neadekvačia“, – nurodė berniuko mama. 

REKLAMA

Buvęs sutuoktinis portalui tv3.lt iš tiesų yra pasakojęs, kad sūnaus mama ne kartą be pagrindo kvietė jam į namus pareigūnus ir medikus, nes vaikas nepakeldavo telefono ragelio arba ją ignoruodavo. Bet vaiko mama sako, kad buvo provokuojama buvusio sutuoktinio. 

„Kadangi aš gyvenau Vilniuje, man reikėjo vykti 100 kilometrų po darbo norint išvysti sūnų. O Alytaus vaiko teisių darbuotoja nurodė kviestis pareigūnus ir budinčius vaiko teisių atstovus, kad galėčiau pamatyti savo sūnų. Aš, motina, galimai buvau sąmoningai provokuojama. Jeigu neturite vaikų, galimai ir jums sunku suvokti, bet kuomet paskambinusi per telefoną išgirsti savo sūnų verkiantį ir staiga pokalbis nutraukiamas, būna sunku. Norisi sužinoti, kas nutiko ir kodėl sūnus verkia. Juk tai mano kūnas ir kraujas, man sūnus – brangiausias pasaulyje. Jį auginau iki 7 metų. Aš nežinojau, kokie veiksmai planuojami, bet šiai dienai pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės. Na, aš ir taip galiu sau leisti galvoti... Pažvelkime  į situaciją iš šalies. Man pačiai liepiama skambintis pareigūnams, buvęs sutuoktinis provokuoja, neteikia informacijos apie sūnų, tai natūralu, kad aš pareigūnus ir kviečiuosi, natūralu, kad noriu sužinoti, ar mano sūnui viskas gerai“, – pasakojo pašnekovė. 

REKLAMA

Štai kodėl mama negrąžino vaiko tėvui

Nutraukus tyrimą prieš pašnekovę dėl galimo smurto prieš sūnų, moteris jau galėjo su juo matytis tiesiogiai, be psichologų dalyvavimo ir ne socialiniame centre, o galėjo pasiimti vaiką, kas antrą savaitgalį pas save ir planuotis atostogas. Tiesa, pasak jos, dėl atostogų buvo sutarta ne iškart. Taigi gavusi galimybę tiesiogiai bendrauti su sūnumi, moteris pasiėmė vaiką 2023 m. liepos mėnesį, bet paskui tėčiui nebegrąžino.

Paklausta, kodėl taip pasielgė, kai teismo sprendimas buvo labai aiškus, berniuko mama pasakoja, jog artėjant metui, kai sūnui reikėjo vykti namo į Alytų, vaikui prasidėjo nepaaiškinami skausmai, vaiką ištiko panikos priepuolis. Moteris mano, kad taip vaikas reaguoja, nes neva nenori grįžti pas tėtį.

„Sūnui pradėjo skaudėti šoną, bei įvairias kūno dalis, sūnus pradėjo verkti. Nežinojau, kas yra panikos priepuolis, niekuomet pati nebuvau susidūrusi. Nuvykome kartu į vaistinę, galvojau, gal tarpšonkaulinio nervo uždegimas. Situacijai negerėjant, priėmiau sprendimą vykti į Santaros klinikas. Santaros klinikose bandant raminti vaiką, be manęs, su vaiku bendravo psichiatrė. Ir aš, kaip teisėta vaiko atstovė, kuriai neapribota motinos valdžia, privalėjau vaikui užtikrinti pagalbos teikimą, bet ir dėl to šiai dienai esu kaltinama“, – aiškina pašnekovė. 

REKLAMA

Žurnalistinėmis priemonėmis patikrinti šių teiginių objektyviai ir nešališkai neįmanoma. 

Nutarusi negrąžinti sūnaus į buvusio sutuoktinio namus, moteris pabandė, be tėvo sutikimo, išbraukti vaiką iš Alytaus mokyklos, prirašyti į mokyklą Vilniuje. Kadangi tai neįmanoma, moteris vedė vaiką į privačią mokyklą iš esmės nelegaliai, bet nesutiko atskleisti mokyklos pavadinimo. Ji pripažino, kad oficialiai tai nebūtų laikoma kaip formalus vaiko lavinimas, bet, pasak jos, vaikas nebuvo paliktas be ugdymo. 

Iš moters pasakojimo paaiškėjo, kad buvęs sutuoktinis išsiaiškino, kad vaikas lanko privačią mokyklą Vilniuje ir rugsėjo 7 d. atvyko pasiimti savo sūnaus, bet prie mokyklos kilo konfliktas. Moteris pasakoja, kad buvęs vyras bandė iš esmės pagrobti vaiką, nors teismas buvo skyręs vaiko gyvenamąją vietą su tėčiu. Portalo šaltiniai policijoje tvirtina, kad policijos pareigūnai ir vaiko teisių specialistai buvo iškviesti prie privačios mokyklos sukonfliktavus vaiko mamai ir tėčiui, o vaiko motina atsisakė grąžinti sūnų tėvui. 

Kaip ten bebuvo, berniukas nebuvo oficialus šios privačios mokyklos mokinys, o po šio konflikto moteris išsivežė sūnų į Palangą, kad vaikas nusiramintų ir atsipūstų.

Per tą laiką Vilniaus apylinkės teismas rugsėjo 18 dieną nurodė moteriai skubiai perduoti vaiką tėčiui, uždraudė išvežti vaiką į užsienį be teismo leidimo. Kadangi pašnekovė vaiko tėvui negrąžino, tai jos su sūnumi pradėjo ieškoti policija ir rado juos Palangoje. Tuomet vaikas buvo paimtas iš mamos, o kelias valandas trukusį procesą filmavo moters advokatas. 

REKLAMA

Kodėl paviešino vaizdo įrašą?

Paklausta, kodėl paviešino vaizdo įrašą, berniuko mama pasakojo, kad jokio konkretaus tikslo neturėjo, o įrašas nebuvo slaptas, jis buvo pateiktas įvairioms institucijoms bandant iškelti klausimą, ar tokie veiksmai yra normalu.

„Tai nebuvo slaptas įrašas. Filmuota medžiaga buvo pateiktas Editai Žiobienei, generalinei prokurorei. Aš  kartais užduodu sau klausimą, kur yra tos žmoniškumo ribos? Ar visa sistema praradusi žmoniškumą, kad man, motinai, neleidžiama matyti vaiko, kurį auginau iki septynerių metų? Kai artimi žmonės klausia, kaip tavo berniukas? Kaip jūs laikotės? Nes žinojo faktą, kad mes buvom kartu. Visi mano aplinkos draugai džiaugėsi ir matė mus laimingus. Užslėpto pykčio, nukreipto į institucijas nebuvo, tik kilo klausimas ar viskas, kas vyksta – normalu? Man nepasirodė, kad vaizdo įraše buvo tinkamas elgesys“, – portalui tv3.lt sakė vaiko mama.

Viešumoje buvo keltos versijos, kad vaizdo įrašas galėjo būti paviešintas siekiant padaryti spaudimą Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai bei Vilniaus apylinkės teismui, nes byla dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ėjo į pabaigą ir gruodžio mėnesį buvo posėdis, kuriame jau buvo numatytos baigiamosios kalbos.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė atsakydama į klausimus Seime pacitavo, ką apie vaizdo įrašą manė Vilniaus apylinkės teismas: „Ieškovės atstovės 2023 m. spalio 13 d. pateiktas vaizdo įrašas atskleidžia akivaizdų ieškovės nusiteikimą prieš tarnybos specialistus, ieškovės negebėjimą valdyti savo emocijų jų neperteikiant mažamečiam vaikui arba sąmoningą jų demonstravimą ir perkėlimą vaikui, dėl ieškovės veiksmų sudėtingoje situacijoje esančiam vaikui papildomos įtampos ir baimės kėlimą, jos poveikį vaiko emocinei būsenai. Toks motinos elgesys neatitinka vaiko interesų ir tai matyti iš vaizdo įrašuose fiksuotos vaiko reakcijos“.

REKLAMA

Berniuko mama pasakoja negalėjusi žiūrėti į vaizdo įrašo tą pačią dieną, nes jis buvo pernelyg traumuojantis. Taip ji atsakė į klausimą, kodėl nepaviešino visko iškart, o laukė iki gruodžio 2-osios vakaro.

„Tą pačią dieną vaizdo įrašo aš negalėjau žiūrėti. Mes su advokatais elgėmės civilizuotai. Advokatui, kuris buvo Palangoje, po rugsėjo 21 d. įvykių prireikė greitosios medikų pagalbos. Tai buvo, mano ir aplinkinių žmonių akimis, nežmoniškas elgesys vaiko atžvilgiu. Tai pavadinčiau instituciniu smurtu. O, kaip mes žinome, visi smurtautojai nenori, kad paaiškėtų, kas vyksta. Norima tyliai ramiai, manipuliuojant motinos jausmais bei nesiskaitant viską užglaistyti“, – pasakojo pašnekovė.  

„Per visą šį laikotarpį, aš patyriau labai daug neteisybės. Mano vaikas yra galimai sužalotas. O šeštadienio vakarą, vaizdo įrašo visai Lietuvai aš neviešinau, tai yra mano draugų ir pažįstamų žmonių aplinka. Tikrai ne vienerius metus, turiu „Facebook“.  Draugų tarpe yra vaiko mokytojai, mano kolegos pedagogai, mano buvę auklėtiniai. Tai žmonės, kurie žino ir mano (berniuką) ir jie nenori sūnui nieko blogo. Nė nepagalvojau, kad šiai dienai tai tokia aktuali tema, o ir man pačiai, tai buvo netikėta. Šeštadienio vakarą, apie 22 valandą, vaikai negalėjo matyti šio vaizdo įrašo, o kitą rytą įrašą pašalinau iš „Facebook“ paskyros.“, – prisiminė pašnekovė.

REKLAMA

Pasiteiravus, kodėl nuspręsta neuždengti 9-mečio berniuko veido, moteris sako, jog visi socialinio tinklo draugai, pažįstą tiek ją, tiek jos sūnų, todėl nebuvo tikslo uždengti vaiko veido.

„Aš tikrai nedariau nieko neįprasto, juk savo paskyrą turiu jau daugiau kaip 10 metų. Ir pas visus galima pamatyti profilio nuotraukas. Aš nepasidalinau savo sūnaus atvaizdu su visais Lietuvos gyventojais, o tik su  „Facebook“ paskyroje esančiais draugais“, – dėstė mama.

Ačiū jums, Egle, už šitą normalų ir objektyvų interviu. Pirmas normalus interviu su vaiko motina.
Nes Rasos Karmazaitės iš Lryto putojimas ant motinos, sudarė nekokį įspūdį apie ponią žurnalistę Rasą...
Karai gerai kad paviešino ir ačiū žurnalistei kad domisi ,nes matome kaip dirba vaikų teisės, kiek varkšių motinų jaunusižudė per šitą sistemą
Geriausia į jokias įstaigas ir psichologus nesikreipti,nes po to užsukamas grandininis ratas.Prasideda nesąmonės.Užjaučiu vaikučio motiną.Baisu kokioje ji yra situacijoje.Jeigu iš manęs atiminėtų mano vaiką,kurį aš išnešiojau ir pagimdžiau,šitoms visoms biurokratinėms tarnyboms gerai nepasirodytų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų