REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinis tinklas „Facebook“ paskelbė, kad populiarioje žinučių siuntimo platformoje „Facebook Messenger“ bus nustatytas numatytasis visų pokalbių ir skambučių šifravimas. Šis atnaujinimas užtikrina, kad tik jūs ir asmuo, su kuriuo bendraujate, galėsite pasiekti savo žinučių turinį, taip užtikrinant papildomą jūsų privačių pokalbių apsaugos lygį.

Socialinis tinklas „Facebook“ paskelbė, kad populiarioje žinučių siuntimo platformoje „Facebook Messenger“ bus nustatytas numatytasis visų pokalbių ir skambučių šifravimas. Šis atnaujinimas užtikrina, kad tik jūs ir asmuo, su kuriuo bendraujate, galėsite pasiekti savo žinučių turinį, taip užtikrinant papildomą jūsų privačių pokalbių apsaugos lygį.

REKLAMA

Kadangi „Facebook Messenger“ pereina prie numatytojo end-to-end (angl. galutinio) šifravimo, svarbu suprasti pakeitimus ir kaip jie paveiks jūsų naudojimąsi programėle. Būkite tikri, jei dar nepastebėjote šio pakeitimo, netrukus jis turėtų pasirodyti jūsų įrenginiuose.

Kas tai ir kam to reikia?

Kai siunčiate žinutę naudodami galutinį šifravimą, ji jūsų prietaise transformuojama. Prieš siunčiant internetu ji užšifruojama. Ši užšifruota žinutė išlieka užšifruota tol, kol pasiekia gavėjo įrenginį. Ten ji iššifruojama, kad gavėjas galėtų ją perskaityti. Šis procesas užtikrina, kad niekas, net „Facebook“, negalės perimti ir perskaityti jūsų žinučių perdavimo metu.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmą kartą atidarę „Messenger“ po to, kai jūsų paskyroje buvo įjungtas galutinio šifravimo režimas, būsite nukreipti į saugumo kodo nustatymo procesą. Šis kodas yra labai svarbus, nes suteikia išskirtinę prieigą prie jūsų pokalbių. Šio nustatymo metu galite pasirinkti vieną iš dviejų pokalbių saugojimo parinkčių: saugioji saugykla arba vietinė saugykla, todėl galėsite kontroliuoti savo duomenų saugumą.

REKLAMA

Kokią saugyklą rinktis?

Secure Storage (angl. saugioji saugykla), kurią „Facebook“ rekomenduoja ir į kurią aktyviai jus nukreipia, leidžia saugoti pokalbius užšifruotus serveriuose. Ši parinktis suteikia keletą privalumų, pavyzdžiui, žinojimą, kad galite pasiekti savo pokalbius bet kuriame įrenginyje, autentifikuodami savo saugumo kodą. Nesvarbu, ar „Messenger“ naudojate kompiuterio interneto naršyklėje, ar naujame telefone, galite lengvai atkurti savo pokalbių istoriją, jei tik turite saugos kodą.

Taip pat Local Storage (angl. vietinė saugykla) yra viena iš galimybių. Tačiau naujienų portalas „Techlicious“ skelbia, kad,ji turi keletą pastebimų trūkumų. Naudojant vietinę saugyklą pokalbiai saugomi tiesiogiai jūsų prietaise, o tai reiškia, kad juos galite pasiekti tik tame konkrečiame prietaise. Jei prarasite prieigą prie savo telefono arba pereisite prie naujo, negalėsite atkurti savo pokalbių istorijos. Be to, saugant pokalbius vietoje, jūsų prietaise užimama daug vietos. Jei telefone yra mažiau nei 1 GB atminties, „Messenger“ automatiškai įjungs mažos talpyklos režimą ir ištrins senesnes nei 90 dienų žinutes, kad atlaisvintų vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Jei „Messenger“ jau pradėjote naudoti galutinį šifravimą, bet pradinės sąrankos metu pasirinkote vietinę saugyklą, bet kada galite lengvai pereiti prie saugios saugyklos. Vadovaukitės šiomis žingsnis po žingsnio instrukcijomis, kad įjungtumėte saugiąją saugyklą savo mobiliajame įrenginyje arba kompiuteryje:

  • Atidarykite „Messenger“ ir eikite į Nustatymai.
  • Pasirinkite Privatumas ir saugumas > Galutiniai šifruoti pokalbiai > Saugi saugykla.
  • Pasirinkite pageidaujamą metodą: PIN kodą arba 40 simbolių kodą.
  • Nepamirškite saugoti PIN kodo arba kodo saugioje vietoje. Jo prireiks norint pasiekti užšifruotus pokalbius bet kuriame prietaise.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieiga prie „Messenger“ pokalbių įvairiuose įrenginiuose

Vienas iš pagrindinių privalumų naudojant saugiąją saugyklą užšifruotiems pokalbiams yra galimybė pasiekti pokalbius keliuose įrenginiuose. Nesvarbu, ar prie „Messenger“ prisijungiate nauju telefonu, ar kompiuterio interneto naršykle, savo pokalbių istoriją galite lengvai atkurti pateikę PIN kodą arba 40 simbolių kodą.

„Messenger“ ne tik leidžia pasiekti pokalbius keliuose įrenginiuose, bet ir stebėti bei valdyti įrenginius, kuriuose šiuo metu esate prisijungę. Ši funkcija ypač naudinga norint kontroliuoti savo paskyros saugumą ir privatumą.

Jei norite peržiūrėti ir valdyti prietaisus, prie kurių prisijungta prie „Messenger“ paskyros mobiliajame prietaise:

  • Atidarykite „Messenger“ ir eikite į Nustatymai.
  • Pasirinkite Privatumas ir saugumas > Galutiniai šifruoti pokalbiai > Saugumo perspėjimai > Peržiūrėti prisijungimus.
  • Jei matote nepažįstamų prietaisų arba norite atšaukti prieigą prie konkretaus prietaiso, tiesiog spustelėkite prietaisą ir pasirinkite „Atsijungti“.

Reguliariai stebėdami su savo „Messenger“ paskyra susijusius įrenginius ir prireikus atšaukdami prieigą, galite užtikrinti, kad šifruoti pokalbiai išliktų saugūs ir prieinami tik jums.

Užpiso jau tie pinkodai galutinai. Turiu prisirašęs sasiuviny jų jau 80 ir vis naujų reikia. Eina jie visi n....paskui rusų laivą, tie debilai, jų reikalaujantys. ..
Sveiki. Tiesiog apsunkinate naudojimosi galimybę Messenger senjorams. Tik nesuprantama kokiu tikslu.
Ar tikrai saugumas nu nejuokinkite.... Ar dabar kokiem pencininkam ir reikia kodo... Niekas nematys zinuciu jau patikejau. Kuo tokiau tuo durniau
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų