REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
26
Parodė, ką Palangos stovykloje valgo vaikai: „Noro užsukti čia atostogų nesukelia jokio“ (nuotr. Riebus Katinas)

Panašius namų darbus privalėjau padaryti ir aš prieš išleisdamas vaiką į stovyklą „Raganė“, kuri įsikūrusi Monciškės g. 28A, Palangoje.

26

Panašius namų darbus privalėjau padaryti ir aš prieš išleisdamas vaiką į stovyklą „Raganė“, kuri įsikūrusi Monciškės g. 28A, Palangoje.

REKLAMA

Nuvežęs sūnų į stovyklą paprašiau esant progai įamžinti maistą, kuriuo jie bus maitinami. Bet pradėti noriu ne nuo maisto, o nuo „apartamentų“, kuriuose vaikai buvo apgyvendinti. Suprantu, kad mokant 350 eur už 9 dienų stovyklą kažko įspūdingo tikėtis nereikia, bet tai, ką pamačiau, mane lengvai šokiravo.

Nesuklysiu teikdamas, kad šiose lovose dar miegojo pionieriai tais tarybiniais stovyklų laikais, kai juos rytais žadindavo trimitas rytinei rikiuotei.

Klausimas: kiek tokių tarybinių laikų paveldo stovyklų likę, kuriose niekas nesikeičia jau trisdešimt metų?

REKLAMA
REKLAMA

Maitinimas stovykloje

Bet gana apie vaikų miegamuosius, pasižiūrėkime kuo vaikai buvo maitinami.

Štai šį derinį vaikai gavo pirmą dieną stovykloje. Du blyneliai ir kitoje lėkštėje masė, kurios turinį neiškart eina atpažinti.

REKLAMA

Vaikams susigaudyti kas buvo patiekta kartu su blyneliais pavyko tik paskanavus tos masės. Pasirodo, tai buvo trinti bananai. Spėju, kad senus bananus, kurių žievė nuo senumo iš geltonos spalvos buvo tapusi ruda, buvo nuspręsta sunaudoti taip: išluptus bananus sutrinti ir patiekti juos prie miltinių blynų vietoje uogienės.

Bėda tik ta, kad vaikai tos masės pabijojo valgyti.

Suprantu, kad pamaitinti didžiulį būrį vaikų yra nemažas iššūkis, bet maistas, kuris primena duodamą ligoninės pacientams, stovyklos maitinimo racione neturėtų figūruoti.

Bet kas tada paperka vaikus, kad jie po panašių apgyvendinimo sąlygų ir tokio maisto pasirinkimo svajoja apie tai, kada vėl galės sugrįžti į šią stovyklą?

REKLAMA
REKLAMA

Sutikit, matant tokias lovų bei patiekalų nuotraukas, tai matančiam noro užsukti čia atostogų nesukelia jokio. Bent man tai tikrai.

O pasirodo, kad viską atperka vaikų užimtumas. Tad trumpai pakalbėjęs apie prastą maitinimą, turėdamas progą noriu padėkoti stovyklos „Raganė“ kolektyvui, kuris organizavo vaikų užimtumą visos stovyklos metu.

Savo vaiko vardu tariu didelį ačiū visam kolektyvui ir jei kitais metais stovykloje nesikeis nei maisto kokybė, nei apgyvendinimo sąlygos, žinau vieną, kad atkalbėti vaiką nuo šios stovyklos bus misija neįmanoma.

O geriau pagalvojus, kad vaikams reikia panašių potyrių (maitinimas, apgyvendinimas), kad gyvenime norėtų kažko daugiau pasiekti, nei būtų vienetu pilkoje milijoninėje masėje...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasiteirauti komentaro tv3.lt kreipėsi ir į stovyklos administraciją. Neformaliojo švietimo paslaugų skyriaus vedėjas, kuruojantis stovyklas, Andrius Zajančkauskas teigė, kad iki šiol stovykla niekada nebuvo sulaukusi jokių nuobaudų ar priekaištų už teikiamą maitinimą vaikams iš atsakingų institucijų:

„Yra reikalavimai, jų yra laikomasi ir institucijos, kurios mus tikrina, priekaištų neturi, nes maistas atitinka visus reikalavimus, kas turi būti duodama. Pagal tai sudaromas meniu, kuris yra patvirtinamas. Kita vertus, dabartiniai vaikai namuose normalaus maisto gal nelabai valgo, nežino kas tai yra, burgerių ir picų čia niekas neduoda, ar čipsų vakare su kola. Čia to nėra. 

REKLAMA

Daržovių ir vaisių stovyklautojai visuomet prie maisto porcijos gali įsidėti kiek nori, kadangi turime švedišką stalą. Vieni jų nori mažiau, kiti daugiau, kiekvienas pasirenka, kiek ir ko nori įsidėti.“

Be to, stovyklas kuruojantis A. Zajančkauskas pabrėžė, kad vaikams naudotis telefonu stovykloje ne visuomet yra leidžiama, o tuo labiau kažką slapta fotografuoti. Apie tai tėvai ir jų vaikai yra įspėjami pasirašydami sutartį. 

Apžalgos autorius: Riebus Katinas

Na net nežinau kas kepė, virė produktus vaikams, bet reiktų vyt lauk iš virtuvės. Net blynukai atrodo klaikiai, bulvių košė iš ko?! Gal ir nėra blogi produktai, bet taip juos sugadint, reik dar mokėt...
Nu net nžn kaip reikia taip baisiai daryti maistą,aš kaip gera virėja tai taip net nesugebėčiau.
o aš norėčiau į savo vaikystės atostogas
o aš norėčiau į savo vaikystės atostogas
vasarą būdavo 3 mėnesiai atostogų. ir leisdavom juos kaime, 14 mūsų pas senelius suveždavo, 8 metų skirtumas tarp vyriausio ir jauniausio. nesu tikras, ar grucės arba kopūstienės vaizdas buvo geresnis už tą nuotraukose, o trintos braškės atrodė estetiškiau už tuos trintus bananus, ypač kai radus paliktas ant stalo, keikiant mažius iš jų tekdavo išrinkinėti širšes ar kitą vabaliją. nuoširdžiai prisipažinsiu, kad tarp krūvos dalykų, kurie ir praėjus 40 metų susitikę prisimenam, nėra kotleto ar košės estetinis vaizdas. vaiko atostogos tai ne NATO viršūnių vakarienė. priaugs jie dar iki savo frakų, vakarinių sukneliu ir porceliano servizų. va išlenda toks katinas su savo nuomone, pritručina vaiką fotkinti. tada organizatoriai, spaudžiami "visuomenės nuomonės" kad lėkštė turi būti gražsnės ir košė krapais pabarstyta iš vienos pusės, ir "ekonominės realybės" kur kainos nepakelsi iš kitos pusės, nuims kažkiek nuo to per galvą besiverčiančio ir bandančio už minimumą tam vaikui pramogų prigalvoti vadovo ir pridės krapams bei gražesnei lėkštei. na ir galės kitais metais tie vaikai vietoje idomios veiklos su telefonu sėdėti ir gražius patiekalus fotografuoti visas 9 dienas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų