Pasaulio ledo ritulio čempionato IB divizione Lietuvos rinktinė penktadienį 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) po fanstastiškos kovos pirmą kartą istorijoje palaužė Ukrainą ir išsaugojo šansus laimėti divizione.

Lietuviams įvarčius pelnė Ugnius Čižas (42:22, dauguma, Povilas Verenis, Artūras Katulis ir Donatas Kumeliauskas (50:02, Danielis Bogdziulis, Arnoldas Bosas). Ukraina pirmavo po Jurio Petrangovskio įvarčio (36:07). Lietuviai gerai žinojo savo priešininkus, o vienas iš „trijų muškietininkų“ (taip kroatų spauda praminė tris lietuvių gynėjus, komandos veteranus A.Katulį, Mindaugą Kierą ir Rolandą Aliukonį) A.Katulis su dauguma ukrainiečių gerai pažįstamas – kartu žaidė Ukrainos čempionate.

Juokaudami ukrainiečiai prieš rungtynes žadėjo A.Katuliui jo neliesti ir leisti daryti ką jis nori. Tačiau tai buvo prieš rungtynes. Dvikovoje lietuviai nelaukė varžovų pagalbos ir patys ėmėsi iniciatyvos. Nors rimtesnių progų prie varžovų vartų nepavyko sukurti, pavojingiausias pirmojo kėlinio momentas kilo prie ukrainiečių vartų, kuomet po rikošeto ritulys pataikė į virpstą. Po pirmojo kėlinio pagal metimus buvo lygu 10-10.

Lietuvos rinktinė ir toliau tęsė lygią kovą su varžovais. Lietuvaičiams sunkiai sekėsi kurti progas prie varžovų vartų, tačiau ir ukrainiečiai nerado kelio įvarčio link net ir du kartus žaisdami daugumoje. Vienintelis antrojo kėlinio įvartis krito apmaudžioje situacijoje, kai lietuviai aplaidžiai sužaidė prie savo vartų, o patyręs Juris Petrangovskis (36:07) po antro bandymo pakartoti metimą pasiuntė ritulį į vartų devyniukę. Ir po dviejų kėlinių statistika bylojo lygybę pagal metimus: 22-22.

Trečiajame kėlinyje po truputį ėmė ryškėti geresnis lietuvių fizinis pasirengimas. Visoje aikštėje spaudę varžovus lietuviai sulaukė savo šanso ukrainiečiams prasižengus ir U.Čižas staigiu smūgiu išlygino rezultatą. Lietuvos rinktinė ir toliau kantriai dirbo gynyboje ir ieškojo savojo šanso. Jis buvo išnaudotas trečiojo kėlinio viduryje, kai fantastišku smūgiu vienu lietimu D.Kumeliauskas persvėrė rezultatą Lietuvos naudai. Rungtynių pabaigoje Ukraina bandė gelbėtis žaisdama be vartininko, tačiau pavargę varžovai nieko pavojinga nesukūrė.

Lietuva nugalėjo ir pagal metimus 31-25. Lietuviai šoko pergalės šokį – gavę nokdauną per rungtynes su britais, lietuvaičiai atsitiesė ir pademonstravę charakterį iškovojo istorinę pergalę. Tai buvo šeštosios rungtynės per visą tarpusavio mačų istoriją ir pirmoji Lietuvos rinktinės pergalė. Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos komandoje pripažintas U.Čižas. „Emocijos lipa per viršų.

Turime auksinius berniukus ir auksinę komandą. Nežinau komandos, kuri galėtų atsitiesti po pralaimėjimo 0:8 ir iškovoti istorinę pergalę. Nuostabu. Pavyko atsigauti 200 procentų, žaidėme kiekvienas už kiekvieną. Rytoj žaisime su kroatais, kovosime dėl pergalės ir žiūrėsime, kokia situacija bus po šių rungtynių“,- sakė U.Čižas.