Lietuvos paralimpietis Edgaras Matakas iškovojo trečią medalį Madeiroje, Portugalijoje vykstančiame Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate. Ramūno Leono treniruojamas sportininkas nuskynė bronzą plaukdamas 100 metrų laisvu stiliumi.

Visiškai nematančių plaukikų S11 klasėje besivaržantis E. Matakas finale distanciją nuplaukė per 58.95 sek. ir finišą pasiekė trečias. Pirmas atplaukė olandas Rogieras Dorsmanas – 57.55 sek., antras liko ukrainietis Danylas Čufarovas – 58.78 sek.

Ketvirtadienio rytą vykusioje atrankoje lietuvis pademonstravo geriausią rezultatą – 59.16 sek.

„Finalas buvo labai sunkus. Pradžia plaukimo buvo labai įspūdinga, viskas atrodė gerai, bet finišas, kaip sako plaukikai, buvo išgyvenimas. Kiek pavyko tiek padariau. Rezultatas nėra mano geriausias, tačiau, lyginant su praėjusiu sezonu, yra postūmis į priekį. Taip plaukti balandį jau yra gerai. Esu labiau orientuotas į sprintą, į 50 metrų distanciją, todėl vertinu, kad 100 metrų plaukiau neblogai. Aišku, ryte galėjau labiau pataupyti jėgas finalui. Tačiau džiaugiuosi plaukimu ir rezultatu“, – sakė E. Matakas.

Tai – trečiasis E. Matako medalis šių metų Europos čempionate. Kaunietis pelnė sidabrą plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi ir bronzą 100 metrų krūtine.

Per karjerą E. Matakas jau pelnė 6 Europos čempionatų medalius, 4 kartus tapo prizininku planetos pirmenybėse, Tokijo paralimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos apdovanojimą.

Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Lietuvai šiemet atstovauja keturi sportininkai: Edgaras Matakas (treneris Ramūnas Leonas), Gabrielė Čepavičiūtė (trenerė Rasa Mažutaitienė), Karolina Voiciukaitė (treneris Arnoldas Januškevičius) ir Simonas Žvirblis (trenerė Birutė Statkevičienė).

Tiesiogines Europos čempionato vaizdo transliacijas kviečiame stebėti Lietuvos paralimpinio komiteto Facebook paskyroje arba Tarptautinio paralimpinio komiteto Youtube kanale.