Panevėžyje finišavo tris dienas (vasario 24–27 d.) trukusios Lietuvos suaugusiųjų vyrų bokso čempionato batalijos. Iš viso pirmenybėse dalyvavo net 115 geriausių šalies boksininkų, o 22 stipriausi šeštadienį „Aukštaitijos“ sporto rūmuose laikinai įrengtame bokso ringe išsiaiškino, kas yra geriausias Lietuvoje.

Keturi medaliai

Šeimininkams pirmenybės susiklostė gana sėkmingai – boksininkai iškovojo po vieną aukso ir sidabro bei tris bronzos apdovanojimus.

Jau septintą kartą iš eilės Lietuvos čempionu tapo panevėžietis Marius Vyšniauskas. Trenerio Petro Prokofjevo auklėtinis svorio kategorijos iki 51 kg finale įtikinamu rezultatu 19:5 nugalėjo pasvalietį Marių Nakvosą ir pelnė čempionato auksą.

Bronzos apdovanojimus pelnė pusfinalyje finalininkams pralaimėję panevėžietis Tomas Kvietkauskas ir Rytis Smikas iš Jonavos.

Sidabro medaliu pasipuošė daugkartinis šalies jaunimo pirmenybių prizininkas Mantas Gumbrevičius (sv. kat. iki 54 kg). Trenerio Vitalijaus Karpačiausko auklėtinis finalinėje kovoje 2:4 turėjo pripažinti kauniečio Ruslano Jefremovo pranašumą. Trečios vietos medalius iškovojo Aurimas Brazinskas iš Kalvarijos ir Mantas Rentelis iš Marijampolės.

Svorio kategorijoje iki 57 kg mūsiškis Simas Vološinas pelnė bronzos medalį. Trenerio Aleksandro Laučenkovo auklėtinis penktadienį pusfinalyje pralaimėjo būsimam čempionui klaipėdiečiui Gyčiui Vaitkui.

Paskutinį medalį ringo šeimininkai iškovojo svorio kategorijoje iki 81 kg. Trenerių Juliaus Kibo ir P. Prokofjevo auklėtinis Mindaugas Višniauskas pusfinalyje pralaimėjo būsimam pirmenybių nugalėtojui, daugkartiniam šalies čempionui Daugirdui Šemiotui iš Kauno ir tenkinosi trečia vieta.

Rimtas nusiteikimas

Septintą kartą iš eilės šalies čempionu tapęs panevėžietis Marius Vyšniauskas teigė, kad svarbiausia – rimtai nusiteikti kovai.

„Prieš lipdamas į ringą niekuomet negalvoju, kad laimėsiu lengviau ar sunkiau. Visuomet maksimaliai susikoncentruoju ir kovoju visa jėga. Finale pasvalietis Marius Nakvosas buvo tikrai rimtas varžovas, todėl pergalė tokia įtikinama persvara buvo kiek netikėta ( 19:5, – aut. past.)“, – „Sekundei“ po pergalingo finalo pasakojo M. Vyšniauskas.

Šiemet daugkartinis šalies čempionas perėjo kovoti į sunkesnio svorio kategorijoje. Anksčiau šešis nugalėtojų titulus sportininkas buvo iškovojęs svorio kategorijoje iki 48 kg. Pasak 24-erių metų boksininko, svorių skirtumas jautėsi, tačiau ne tiek, kad sutrukdytų tapti čempionu.

„Šiek tiek jautėsi, kad kovoju su sunkesniais ir stipresniais varžovais. Tačiau tam buvo ilgai ruoštasi, todėl didelio skirtumo nepajutau“, – tikino trenerio P. Prokofjevo auklėtinis.

Paklaustas, ar nepritrūksta motyvacijos ir noro toliau įrodinėti savo pranašumą ringe, sportininkas atsakė: „Tikrai ne. Sieksiu aukščiausių rezultatų ir toliau. Reikia turėti tik sveikatos ir tinkamai pasiruošti“, – pergalių paslaptį atskleidė M. Vyšniauskas.

Dominavo Kauno atstovai

Iš viso buvo varžomasi 11-oje svorio kategorijų.

Aivaras Leonavičius iš Kalvarijos tapo čempionu svorio kategorijoje iki 48 kg. Antras liko Lukas Kniukšta iš Šilutės, o bronza atiteko jonaviečiui Arvydui Kanalovui ir marijampoliečiui Juozui Zaicevui.

Svorio kategorijoje iki 57 kg nugalėtoju tapo G. Vaitkus iš uostamiesčio. Vicečempiono titulas atiteko Vaidui Zubrikovui iš Jonavos. Trečios vietos laimėtojais tapo mūsiškis S. Vološinas iš kaunietis Edvinas Bulota.

Svorio kategorijoje iki 60 kg niekas neprilygo kauniečiui Aurimui Naudžiui. Šešiskart šalies čempionas finalinėje kovoje įveikė jonavietį Meinardą Smiką. Ant trečio nugalėtojų pakylos laiptelio užkopė Tomas Rysakovas iš Kėdainių ir Rafaelis Pasajevas iš Alytaus.

Svorio kategorijoje iki 64 kg čempiono vardą pelnė dar vienas kaunietis Deividas Kliučakas. Sidabro medaliu pasidabino Kęstutis Antanavičius iš Jonavos, o bronza tenkinosi pasvalietis Andrius Bžeskis ir radviliškietis Evaldas Korsakas.

Dar vienas Kauno atstovas Egidijus Kavaliauskas tapo čempionu svorio kategorijoje iki 69 kg. Praėjusių metų čempionas svorio kategorijoje iki 64 kg E. Kavaliauskas finalinėje kovoje nugalėjo vilnietį Eduardą Špakovą. Beje, kaunietis buvo pripažintas techniškiausiu čempionato boksininku.

Trečios vietos medaliais tenkinosi nugalėtojo titulą praradęs sostinės atstovas Janas Romanovskis ir šiaulietis Marijus Kravčiukas.

Vladimiras Milevskis tapo čempionu svorio kategorijoje iki 75 kg. Finale pralaimėjo ir antras liko kitas sostinės sportininkas Donatas Mačianskis, o trečioje vietoje atsidūrė Ernestas Dapkus iš Šiaulių ir Žygimantas Utkus iš Vilniaus.

Svorio kategorijos iki 81 kg čempiono vardą pelnė D. Šemiotas iš Kauno. Sidabrą iškovojo vilnietis Tadas Tamašauskas, o treti liko mūsiškis M. Višniauskas ir pasvalietis Mindaugas Mateliūnas.

Vitalijus Subačius iš Kauno tapo stipriausiu svorio kategorijoje iki 91 kg. Finale kaunietis palaužė Aleksandro Beleziuno pasipriešinimą. Trečios vietos nugalėtojais tapo Rolandas Čėsna iš Klaipėdos ir Marius Gerbutavičius iš Kauno.

Sunkiausioje – per 91 kg svorio kategorijoje pirmą vietą pelnytai pelnė kaunietis Paulius Kasiulevičius. Jis finale įtikinamai nugalėjo savo miestietį Mantą Valavičių. Treti liko klaipėdietis Gediminas Činskis ir kaunietis Aidas Petruškevičius.

Kovojo ir merginos

Gausiai susirinkusių žiūrovų džiaugsmui į ringą iškopė ir dailiosios lyties atstovės. Iš viso vyko keturios parodomosios kovos. Pirmoje kovoje (sv. kat. iki 50 kg) 20-metė panevėžietė Deimantė Sipavičiūtė (treneris P. Prokofjevas) užtikrintai 6:0 nugalėjo kaunietę Karoliną Zulonaitę. Antroje kovoje – svorio kategorijoje iki 57 kg – 19-metė mūsiškė Žymantė Jančiauskaitė (tr. A. Laučenkovas) irgi įtikinamai 5:0 įveikė bendraamžę iš Kauno Gretą Rasimavičiūtę.

Dar viena A. Laučenkovo auklėtinė Kristina Šlekytė (sv. kat. iki 61 kg) taip pat šventė pergalę. 22-ejų panevėžietė 6:2 nugalėjo Antoniną Duško iš Visagino.

Svorio kategorijoje iki 73 kg kuršėniškė Šarūnė Balutytė 3:0 nugalėjo kaunietę Arūnę Laučenskaitę.