Japonijoje vykstančiose Tokijo olimpinėse žaidynėse krepšinio turnyrą sėkmingai pradėjo Čekijos rinktinė, kuri po atkaklios kovos 84:78 (25:19, 21:11, 21:16, 17:32)

Čekijos rinktinė dominavo rungtynėse ir po 30 minučių pirmavo jau 67:46, tačiau ketvirtame kėlinyje Iranas pademonstravo charakterį bei per pirmąsias penkias kėlinio minutes spurtavo 15:2 ir sumažino atsilikimą iki 8 taškų (61:71).

Likus žaisti 1 min. 24 sek. čekai dar pirmavo 7 taškų pranašumu, tačiau labai greitai Behnamas Yakhchalidenhkordi pelnė tritaškį ir komandos skyrė tik 4 taškai. Visgi rungtynių pabaigoje Čekijos rinktinei atstovaujantis Blake‘as Schilbas pelnė 4 taškus iš eilės, Janas Vesely perėmė kamuolį ir čekai užsitikrino pergalę.

Čekija: Patrikas Auda 16, Blake‘as Schilbas 14, Janas Vesely 11, Ondrejus Balvinas 9.

Iranas: Behnamas Yakhchalidenhkordi 23, Mohammadas Jamshidijafarabadi 16, Hamedas Haddadi 15.