REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2020 m. 40-metė Christy Osborne, kilusi iš Los Andželo ir gyvenanti Londone, suprato – alkoholis iš jos atima daugiau nei duoda. Taigi ji jo atsisakė. Moteris pasidalino pastebėjimais, kas pasikeitė per pirmąsias 40 blaivybės dienų. 

2020 m. 40-metė Christy Osborne, kilusi iš Los Andželo ir gyvenanti Londone, suprato – alkoholis iš jos atima daugiau nei duoda. Taigi ji jo atsisakė. Moteris pasidalino pastebėjimais, kas pasikeitė per pirmąsias 40 blaivybės dienų. 

REKLAMA

„Aplinkiniams atrodė, kad aš turiu viską. Mylintį vyrą, du vaikus, populiarų tinklaraštį ir net karališkosios šeimos komentatorės pareigas. Kaip amerikietė, gyvenanti Londone, aš dažnai socialiniuose tinkluose dalinausi savo nuotraukomis su taure vyno rankose“, – pasakojo ji. 

Tačiau realybė buvo visiškai kitokia – Christy gerdavo vyną kiekvieną vakarą, o rytais ją kankindavo pagirios. Ji sako, kad kur tik pažvelgdavo aplink, panašaus amžiaus moterys darydavo tą patį – gerdavo, kad atsipalaiduotų, tarsi save apdovanotų. 

Viskas moters gyvenime pasikeitė, kai vieną 2020 m. kovo mėn. rytą ji pabudo kankinama siaubingų pagirių, o peržiūrėjusi savo socialiniuose tinkluose pasidalintas nuotraukas suprato – tai visai ne ji: 

REKLAMA
REKLAMA

„Atrodžiau laiminga, tačiau tokia nesijaučiau, jei nebūdavau išgėrusi. Buvau tokia pavargusi, kokia dar niekad nebuvau. Mano santykiai su vyru suprastėjo, alkoholis tapo svarbesnis už vaikus. Verčiau rinkdavausi sėdėti ant sofos su taure vyno rankoje nei paskaityti vaikams pasaką prieš miegą.“

REKLAMA

Christy atvira – mintis apie tai, kad reikės atsisakyti vyno, ją gąsdino. Tačiau ji nusprendė jo atsisakyti ir pažiūrėti, kas nutiks. Štai, kokius pokyčius ji pastebėjo per pirmąsias 40 blaivybės dienų, rašo mirror.co.uk.

Pirma savaitė 

Pirmas žingsnis buvo suvokti, kad turi padaryti pertrauką nuo alkoholio. Ji niekada neišsikėlė tikslo daugiau niekad gyvenime negerti, bet norėjo pažiūrėti, ar nevartodama jo jausis geriau. 

„Pirmoji savaitė buvo sunki. Turėjau stiprų potraukį, bet jį įveikdavau naudodama vadinamą „pažvelk į priekį“ taktiką, savęs paklausdama: „Kaip atrodys likęs vakaras ir rytas, jei išgersi taurę?“. 

REKLAMA
REKLAMA

Man atsakymas buvo vienas: viena taurė virs dviem, o galiausiai išgersiu visą butelį. Atsibusdavau 3 val. nakties su siaubingomis pagiriomis. Kitą dieną 17 val. visa išsekusi jau gerdavau vyną, kad įveikčiau pagirias. Tai buvo užburtas ratas“, – pasakojo ji. 

Pirmąją savaitę miegas vis dar buvo prastas, tačiau ji žinojo, kad jei nevartos alkoholio, viskas pagerės. 

Įdomus faktas, kas nutinka savaitę nevartojant alkoholio: gali pagerėti jūsų kepenų sveikata ir sumažėti vėžio rizika. Mažai kas žino, kad alkoholis yra pirmos grupės kancerogenas, susijęs su septynių rūšių vėžio, įskaitant krūties vėžį, išsivystymu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antra savaitė 

Antrąją savaitę pagerėjo miegas. Ji sužinojo, kad nors alkoholis padeda užmigti, nepasiekiamas REM miegas, kuris yra būtinas. Dabar Christy miegodavo visą naktį neprabusdama atsigerti vandens ar nueiti į tualetą. 

Kadangi organizmas detoksikavosi, jai skaudėjo galvą ir visą kūną. Tą savaitę moteris sako pradėjusi itin rūpintis savimi – ji eidavo anksti miegoti, pasnausdavo dieną, gamindavosi nealkoholinius kokteilius, kad galėtų save palepinti. 

Įdomus faktas, kas nutinka dvi savaites nevartojant alkoholio: pradeda stabilizuotis gliukozės kiekis kraujyje, o cholesterolio kiekis gali sumažėti iki penkių proc. Adrenalino ir kortizolio lygis po 10 dienos taip pat pradeda normalizuotis. 

REKLAMA

Trečia savaitė 

Christy pasakoja, kad viena iš priežasčių, kodėl gerdavo – kad susidorotų su įtampa, nes yra dirbanti mama, tačiau alkoholis didina kortizolio ir adrenalino kiekį, todėl kasdienybė tampa dar labiau įtempta. 

Trečiąją savaitę ji jautėsi ramesnė, mažos užduotys, kurios anksčiau erzindavo, nebeatrodė neįveikiamos. Ji pastebėjo, kad turėjo daugiau energijos ir bendrai jautėsi geriau. 

Įdomus faktas, kas nutinka tris savaites nevartojant alkoholio: pagerėja maistinių medžiagų įsisavinimas ir žarnyno sveikata, pagerėja virškinimas. Žarnyne gyvena svarbios bakterijos, kurios padeda gaminti neurotransmiterius, pavyzdžiui, geros savijautos hormoną serotoniną. 

REKLAMA

Ketvirta savaitė 

Prasidėjo tikrieji pokyčiai. Kiekvieną naktį ji miegojo ramiai, pagerėjo odos būklė. Ji sužinojo, kad alkoholis sukelia dehidrataciją, kuri labai pagreitina senėjimo procesus, be to, taip netenkama vitamino A, kuris itin svarbus kolageno gamybai. Ji sako, kad jos oda ėmė švytėti. 

„Sugrįžo ir džiaugsmas. Reguliarus alkoholio vartojimas sukelia cheminės medžiagos, vadinamos dynorfinu, išsiskyrimą į organizmą. Laikui bėgant, smegenys pripranta laimę jausti tik tada, kai vartojamas alkoholis. Alkoholis yra depresantas, todėl išgėrus galime jaustis prasčiau“, – pridūrė ji. 

Įdomus faktas, kas nutinka keturias savaites nevartojant alkoholio: pagerėja jūsų inkstų sveikata. Ir atsistato skysčių kiekis organizme. Kepenų riebalų kiekis gali sumažėti iki 20 proc. Normalizuojasi širdies ritmas ramybės būsenoje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penktąją ir šeštąją savaites vyko prisitaikymas prie naujojo gyvenimo būdo. Pajutusi fizinės ir psichinės sveikatos pagerėjimą ir suprato, kad pabandys nevartoti alkoholio ir dar ilgiau. 

„Pirmos 40 dienų buvo sunkios, bet jei tektų tai pakartoti, padaryčiau tai akimirksniu. Dabar, kai dalinuosi tuo, jau 1242 dienas negeriu ir sutaupiau 24 840 svarų sterlingų (beveik 29 tūkst. eurų)“, – apibendrino Christy. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų