Pajėgiausioje pasaulio Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) baigėsi ketvirtfinalio varžybos, po kurių paaiškėjo keturios komandos – VDU, KU, LKKA ir KTU – tęsiančios kovą dėl čempionų titulo.

LSKL finalo ketverto varžybos – Kauno sporto halėje

Keturios pajėgiausios LSKL komandos varžysis finalo ketverto varžybose Kauno sporto halėje. Tradiciškai svarbiausioms sezono kovoms LSKL mecenatas UAB „Mūsų laikas“ rengia įspūdingas šou programas.

Pusfinalio akistatos, kuriose susikaus VDU – KTU ir KU – LKKA komandos, vyks balandžio 14 dieną, pirmadienį. Laimėjusios komandos dėl čempionų vardo susikaus balandžio 21 dieną, pirmadienį, o pralaimėjusios – tą pačią dieną kovos dėl trečiosios vietos. Beje, minėtąjį pirmadienį įvyks ir merginų grupės finalų dvikovos.

KU pusfinalį pasiekė triuškinančia pergale prieš teisininkus

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai savo arenoje 125:90 (27:28, 29:21, 27:14, 42:27) sutriuškino Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentus ir laimėję seriją iki dviejų pergalių 2-1 iškovojo kelialapį į pusfinalį.

Pirmąją dvikovos minutę komandos apsikeitė dviem taikliais tritaškiais – 6:6. Vėliau „Neptūno“ krepšininkas Remigijus Trakimas sėkminga ataka iš po krepšio ir taikliu baudos metimu išvedė KU ekipą į priekį – 13:9.

Bet aikštės šeimininkai pirmavo vos porą minučių. Netrukus teisininkas Deividas Zoruba išvedė MRU komandą į priekį – 20:19. Svečiai minimalia persvarą baigė ir pirmąjį ketvirtį – 28:27.

Antrąjį dešimties minučių tarpsnį MRU krepšininkai pradėjo dviem taikliais tritaškiais – 34:17. Tačiau netrukus pajūrio atstovai suaktyvino gynybą ir atkakliai kovodami dėl kiekvieno kamuolio sugebėjo ne tik persverti rezultatą, bet ir įgyti dviženklę taškų persvarą – 52:42. Prie šio spurto daugiausiai prisidėjo „Neptūno“ krepšininkai Marius Kasiulevičius ir Vaidotas Pridotkas bei „Naftos-Uni-Laivitės“ žaidėjas Julius Žurna.

Po didžiosios pertraukos klaipėdiečiai jau atrodė kur kas agresyviau tiek puolime, tiek gynyboje. Vienu metu aikštės šeimininkai, sužaidę įspūdingą atkarpą 20:3, įgijo 22 taškų persvarą – 82:60. Teisininkai ir jų treneris Egidijus Zenevičius neišlaikė įtampos ir po ilgų ginčų su teisėjais buvo nubausti technine pražanga.

Paskutinįjį rungtynių ketvirtį Klaipėdos universiteto krepšininkai jau smaginosi po vilniečių krepšiu ir tik didino persvarą. Vienu metu komandas skyrė ir 40 taškų.

Nugalėtojai akivaizdžiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. Klaipėdiečiai sugriebė net 50 kamuolių, o MRU krepšininkai - 30.

KU: Vaidotas Pridotkas 23 (9 atk. kam.), Valdemaras Sevostijanovas 18, Remigijus Trakimas 17 (9 atk. kam.), Julius Žurna 15, Marius Kasiulevičius ir Dainius Vaitelis – po 12, Deivydas Gailius 10.

MRU: Andrius Montrimas 25 (tritaškiai 4/10), Šarūnas Kulevičius 15, Marius Paciukonis 14, Mantas Kibildis 10, Paulius Parachomikas ir Alanas Dzeranovas – po 6.

KTU po sunkios kovos nugalėjo LŽŪU ekipą ir pateko į pusfinalį

Lemiamose trečiose ketvirtfinalio rungtynėse Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipa po atkaklios kovos namuose rezultatu 73:65 (21:17, 15:22, 22:17, 15:9) įveikė Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) komandą ir iškovojo kelialapį į pusfinalį, kuriame susikaus su čempionės titulą ginančia VDU ekipa.

Nuo pat susitikimo pradžios vyko apylygė kova. Komandos daug kartų metė į krepšį ir ne taip agresyviai gynėsi. Kėlinuko pabaigoje Laurynas Pečiukaitis pataikė tritaškį ir padidino KTU persvarą iki 5 taškų, o po pirmojo ketvirčio šeimininkai turėjo 4 taškų pranašumą – 21:17.

Antrajame kėlinuke KTU studentai spurtavo ir padidino persvarą iki 8 taškų (27:19), bet Domo Dijoko tritaškis bei Tomo Reksčio prasiveržimas sumažino svečių deficitą iki 3 taškų (24:27). Po netikėto Vyginto Griniaus tritaškio nuo lentos KTU ekipai liko minimalus pranašumas (33:32). Svečiai prametė 3 tolimus metimus iš eilės, o KTU negalėjo užpulti. Tuo tarpu LŽŪU studentai persvėrė rezultatą savo naudai ir ilsėtis išėjo turėdami 3 taškų persvarą (39:36).

Po didžiosios pertraukos rezultatą išlygino L.Pečiukaičio tritaškis (39:39). Atsipalaidavę LŽŪU auklėtiniai sunkiai rado kelią link varžovų krepšio ir nors Simono Skužinsko tritaškis grąžino svečiams minimalią persvarą (42:41), šeimininkai žaidė drausmingiau ir po Edgaro Stanionio tritaškio įgijo 6 taškų pranašumą (51:45). Bet LŽŪU ekipa pasiduoti nesiruošė, keturis kartus iš eilės apsigynė ir išlygino rezultatą (51:51). Įnirtinga kova tęsėsi iki kėlinuko pabaigos, o paskutinę sekundę Artūras Pelš pataikė iš vidutinio nuotolio ir išvedė KTU į priekį 58:56.

Ketvirtąjį kėlinuką tritaškiu pradėjo Modestas Šidlauskas, grąžinęs persvarą svečiams (59:58). Komandos sustojo ties rezultatu 60:60 ir niekas ilgą laiką negalėjo pataikyti. Taškų badą nutraukė Vilmanto Dilio tritaškis, o Arminas Šaulys perėmė kamuolį ir rezultatyviai užbaigė ataką bei padidino KTU persvarą iki 7 taškų (67:60). Nepavykus užpulti L.Pečiukaitis už replikas nubaustas technine pražanga, o LŽŪU spurtavo 5:0 ir sugrąžino intrigą (65:67).

Paskutinėmis rungtynių akimirkomis LŽŪU žaidėjai nenorėjo prisiimti atsakomybės mesti į krepšį, tuo tarpu šeimininkai sėkmingai realizavo baudų metimus ir didino persvarą. LŽŪU ekipai nebepavyko sumažinti skirtumo ir į pusfinalį pateko KTU krepšininkai – 73:65.

KTU: Vilmantas Dilys 25 (tritaškiai 4/10, 11 atk.kam., 4 rez.perd.), Algimantas Liutkus 15, Edgaras Stanionis 12 (8 atk.kam.), Laurynas Pečiukaitis 10 (6 atk.kam., 7 rez.perd.).

LŽŪU: Modestas Šidlauskas (6 atk.kam.) ir Tomas Rekstys – po 16, Vygintas Grinis 11 (6 atk.kam.), Simonas Skužinskas 9 (tritaškiai 3/11), Marius Giedraitis 5 (10 atk.kam.).