Vengrijos mieste Šegede ketvirtadienį startavo Europos irklavimo čempionatas, kuriame varžosi 6 lietuvių įgulos. Pirmąją varžybų dieną dvi iš jų sumedžiojo tiesioginius kelialapius į A finalus.

Pirmieji prie starto linijos stojo broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai. Vyrų pavienių dviviečių valčių klasės atrankoje pirmame iš trijų plaukimų jie finišavo treti (06:35,30 min.) ir dėl patekimo į pusfinalį kovą pratęs paguodos plaukimuose.

Iškart po jų startavo Europos vicečempionėmis prieš metus tapusios Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė. Merginų duetas užtikrintai pasirodė moterų porinių dviviečių valčių atrankoje – laimėjo pirmąjį iš dviejų plaukimų (06:56,08 min.) ir užsitikrino vietą sekmadienį vyksiančiame A finale.

Tuo metu vyrų porinių dviviečių valčių atrankoje Žygimantas Gališanskis ir Povilas Stankūnas (06:39,98 min.) pirmame iš trijų plaukimų finišavo šešti ir dėl vietos pusfinalyje penktadienį varžysis paguodos plaukime.

Tiesiausiu keliu į A finalą prasibrovė vienvietę valtį irkluojanti Viktorija Senkutė – ji pirmajame iš dviejų atrankos plaukimų finišavo antra (07:32,65 min.), į priekį praleidusi tik Vokietijos sportininkę Alexandrą Foester (07:29,92 min.).

Sėkmingai pasirodė ir vyrų vienviečių klasėje startavęs Giedrius Bieliauskas. Lietuvis pirmame iš trijų atrankos plaukimų taip pat užėmė antrą vietą (06:51,39 min.), atsilikęs tik nuo vokiečio Oliverio Zeidlerio (06:48,92 min.) ir patekęs į čempionato pusfinalį.

Pirmąją čempionato dieną užbaigė moterų porinės keturvietės įgulos startas. Saulė Kryževičiūtė, Ieva Adomavičiūtė, Ugnė Juzėnaitė ir Martyna Kazlauskaitė pirmame iš dviejų plaukimų buvo penktos (06:37,21 min.) ir dėl patekimų į A ir B finalus kovos penktadienio paguodos plaukime.

Penktadienio lietuvių startai (Lietuvos laiku):

*10:10 val. – atranka: Jurgis Laukus (PR1 M1x)

11:53 val. – dėl patekimo į pusfinalį arba C finalą: Dovydas Stankunas ir Domantas Stankunas (M2-)

12:08 val. – dėl patekimo į pusfinalį arba C finalą: Žygimantas Gališanskis ir Povilas Stankūnas (M2x)

13:00 val. – dėl patekimo į A arba B finalą: Saulė Kryževičiūtė, Ieva Adomavičiūtė, Ugnė Juzėnaitė ir Martyna Kazlauskaitė (W4x)